OGŁOSZENIA XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 VII 2017 r.

WPROWADZENIE: Gromadzi my się na EUCHARYSTII, by we wspólnocie wiary słuchać Bożego Słowa. To Słowo wprowadza nas dzisiaj w problemy dnia codziennego. Relacje rodzinne, rodzicielstwo, ojcostwo, macierzyństwo, miłość, cierpienie, szczęście…Okazuje się, że Pan Bóg wszystko zna, co więcej, zna rozwiązanie tych problemów. Spróbujmy dzisiaj przyjąć Słowo Boże jako pomoc kogoś, kto wie lepiej, a na początku tej EUCHARYSTII przeprośmy…
KALENDARIUM:
3 VII – ŚW. TOMASZA APOSTOŁA,
6 VII – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.,,
8 VII – Św. Jana z Dukli, prb.,
1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, na naszej drodze wiary, zwłaszcza w momentach trudnych, trzeba mieć odwagę wznosić oczy ku niebu, myśląc o świętych, którzy na ziemi przeżywali swoje codzienne radości i troski razem z Chrystusem, a teraz żyją z Nim w chwale Ojca niebieskiego. Są oni dla nas świadkami nadziei, dają przykład chrześcijańskiego życia i wspierają nas w naszym dążeniu do świętości. Niech ich wstawiennictwo stale wam towarzyszy! Z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”- powiedział papież do Polaków.
2. Dzisiaj XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – pierwsza niedziela miesiąca. Krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii – ofiarodawcom i Panom dyżurującym składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
3. Dziękujemy misjonarzowi ks. Pietrasiukowi – ze zgromadzenia ks. pallotynów, za wizytę w naszej parafii. Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy misyjnej dla dobra wiernych mu powierzonych. Szczęść Boże.
4. Trwają wakacje. Kancelaria czynna od jutra w godz. 7.30 – 8.00 i 16.00 – 17.45 – innych zmian nie ma. Będziemy wypoczywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedziele i święta spełnić obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Zachęcamy również do zachowania postawy głosiciela Dobrej Nowiny zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście” wśród tych, których spotkamy na wakacjach.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne /o godz. 18.00/; I piątek – spowiadamy /od godz. 17.00/
6. Trwa 80 ogólnopolska pielgrzymka pracowników oświaty na Jasną Górę – łączymy się w modlitwie z pielgrzymami, wypraszając dla nich szczęśliwy powrót.
7. 15 VII Ogólnopolskie Spotkanie Albertyńskie w Monastyrze k/Werchraty. Serdecznie zachęcamy do wyjazdu. Natomiast w dn. 18 VII – 22 VII piesza pielgrzymka do Lwowa. Informacje i możliwość zapisu – wszystko na stronie internetowej, a to adresy: www.pustelniabrataalberta.pl i E-mail: pustelniabrataalberta@gmail.com. Bardzo zachęcamy do udziału.
8. Jutro 3 VII pierwszy koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017. Ideą nadrzędną, będzie wykonanie dziewięciu symfonii Feliksa Nowowiejskiego w 140-tą rocznicę urodzin. Większość wykonawców, stanowią artyści, którzy wykonywali tę muzykę zawsze, zwłaszcza wtedy, gdy jeszcze nie była tak „modna”, jak po ogłoszeniu Roku Nowowiejskiego. Festiwal zainauguruje niemiecki wirtuoz, Rudolf Innig, który nagrał wszystkie dzieła Nowowiejskiego.
Serdecznie zapraszamy.
9. Rozpoczynamy Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę – w kancelarii.
10. Archidiecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na pierwszy rok. Informacje w kancelarii.
11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nadzieja na świętość” – naucza FRANCISZKA; „Prymicje nowych biskupów i kapłanów” – na jasnej Górze; „Ambasador przy Stolicy Apostolskiej”; „Rozrywają nasze rodziny” – Jugendamty zabierają polskie dzieci; „śp. Karol Meisner – nasze Dobro Narodowe”, a w dodatku lubelskim: „rocznica cudu lubelskiego”; „Dzielenie się chlebem u Alberta w Puławach”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Odwaga misjonarza” – naucza papież; „Zbudujemy sobie raj” – o masonerii; „Bez cenzury” – Jarosław Selin mówi ciekawie; „Nowi Kardynałowie FRANCISZKA”; „Na mnie już czas” – mówił O. Meisner; „Życie z Bogiem” – mówi Anna Musiał, a w dodatku lubelskim: „Rocznica cudu lubelskiego”; „Ekumenizm w praktyce”. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /a w nim płyta ARKA NOEGO/; DROGA – dla młodzieży; NASZA ARKA; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Papież nie chce zmian doktryny” – mówi kard Farrell; „Konserwatywny rewolucjonista” – wspominamy O. Karola Meissnera; „Wszystko dla chłopców” – o SS. Dominikankach. Zachęcamy do czytania.
12. Modlitwa za zm.: +.