OGŁOSZENIA XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 VII 2017 r.

WPROWADZENIE: „Przyjdźcie do mnie wszyscy” – słowa Jezusa zachęcają nas do przeżycia niezwykłego spotkania z Nim. Zbawca oferuje nam swoją nieskończoną Miłość. Wszystkie ludzkie troski, problemy, obciążenia chce wziąć na swoje ramiona, obiecując pokrzepienie. Przeżyjmy EUCHARYSTIĘ blisko naszego Pana, a na początku przeprośmy…

KALENDARIUM:
11 VII – ŚW. BENEDYKTA, op., Patrona Europy,
12 VII – Św. Brunona z Kwerfurtu, bp., m.,
13 VII – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,
15 VII – Św. Bonawentury, bp., dK.,

1. „Słowo skierowane z Watykanu do Pana Prezydenta Puław” – przeczytać.

2. Wyżej wspomniane Ogólnopolskie Spotkanie Albertyńskie w Monastyrze k/Werchraty odbędzie się – 15 VII w najbliższą sobotę o godz. 11.00 /EUCHARYSTIA o godz. 12.00/. Czekamy w zakrystii i kancelarii parafialnej na chętnych do wyjazdu jeszcze dziś i jutro. Natomiast w dn. 18 VII – 22 VII odbędzie się piesza pielgrzymka do z Werchraty do Lwowa. Przypominamy o możliwości zapisu – wszystko na stronie internetowej, a to adresy: www.pustelniabrataalberta.pl i E-mail: pustelniabrataalberta@gmail.com.
3. Dzisiaj XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – druga niedziela miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na modlitwę w intencji Ojczyzny. Przewodniczą członkowie Legionu Maryi i Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
4. Jutro – 10 VII – drugi koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017. Tym razem zagra Sebastian Adamczyk. Serdecznie zapraszamy.
5. Trwają wakacje. Kancelaria jest czynna w godz. 7.30 – 8.00 i 16.00 – 17.45 – spowiadamy najczęściej przed lub po Mszy św. Podczas wakacyjnych wyjazdów odpoczywając i nabierając sił do podjęcia nowych wyzwań, nie zapominajmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu.
6. Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę – zapraszamy do naszej kancelarii.
7. Archidiecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na pierwszy rok. Informacje w kancelarii parafialnej.
8. W ostatnim czasie znów nasiliły się działania oszustów, którzy wykorzystując metodę „na policjanta”, telefoniczne wyłudzają pieniądze podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. Należy przerwać rozmowę i zadzwonić na Policję na numer telefonu 997.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nie ma chrześcijanina bez krzyża” – naucza FRANCISZEK; „Paliusze dla polskich arcybiskupów”; „Prezydent TRUMP w Europie” – Warszawa pierwsza; „Witold Gadowski” – mówi o ważnych rzeczach, „Mam głowę pełną nowych melodii” – mówi ks. Wiesław Kądziela – kompozytor. W dodatku lubelskim: „Letnie koncerty”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Złączeni z Jezusem” – naucza papież; „Skazani na Amerykę” – prezydenci USA w Polsce; „Bóg albo nic” – pisze kard. Sarah; „Nie z tej ziemi” – o objawieniach prywatnych; „Jak bronić rodziny?” – mówił M. Guzewicz; a w dodatku lubelskim: „Tu jest miejsce dla każdego” – odpust u zakonników; „Dali się uwieść” – Sercańskie Dni Młodych. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; DROGA – dla młodzieży; NASZA ARKA; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Chcecie mieć wierzące dzieci?” – rady Piotra Wołochowicza; „Nad Syrią wzejdzie słońce” – mówi proboszcz z Aleppo; „Miłość i seks” – według O. Karola Meissnera; „Jan Karski” – wielki Polak. Zachęcamy do czytania.