OGŁOSZENIA XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VII 2017 r.

WPROWADZENIE: Spotykamy się w dniu Pańskim w świątyni, by we wspólnocie wzmocnić naszą wiarę, wystawianą przez codzienności na próby. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Chrystusa. Bóg hojnie sieje swoje Słowo, nawet tam, gdzie ptaki je wydziobią i ciernie zagłuszą. On jednak nie traci nadziei, że zawsze się znajdzie gdzieś ziemia urodzajna, na której ziarno zasiane wyda plon. Przepraszając Pana Boga za nasze grzechy, uczyńmy nasze serca podatne na Boży zasiew, w skupieniu uczestnicząc w najświętszej EUCHARYSTII.

KALENDARIUM:
19 VII – Św. Szymona z Lipnicy, prb.,
20 VII – Bł. Czesława, prb.,
22 VII – ŚW. MARII MAGDALENY,

1. „Kiedy teraz w miesiącach letnich staramy się trochę odpocząć od tego, co męczy ciało, nie zapominajmy szukać prawdziwego odpoczynku w Panu Bogu – mówił Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Odniósł się on do centralnych słów dzisiejszej Ewangelii: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)… Pan Jezus wie, jak bardzo życie może być ciężkie. Wie, że wiele rzeczy sprawia, iż serce jest utrudzone: rozczarowania i rany z przeszłości, ciężary i krzywdy, które trzeba znosić w chwili obecnej, niepewności i obawy o przyszłość. W obliczu tego wszystkiego, pierwszym słowem Jezusa jest zachęta, by się ruszyć i zareagować: Przyjdźcie.” – powiedział Papież.
2. Wczoraj odbyło się Albertyńskie Spotkanie w Monastyrze k/Werchraty. Modliliśmy się w intencji parafii i miasta, wypraszając wstawiennictwa naszego Patrona – św. Brata Alberta. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział. Teraz czas na pieszą pielgrzymkę z Werchraty do Lwowa w dn. 18 VII – 22 VII. A oto adresy: www.pustelniabrataalberta.pl i E-mail: pustelniabrataalberta@gmail.com. Zachęcamy do udziału.
3. Dzisiaj XV NIEDZIELA ZWYKŁA – Wyjdziemy z tej Mszy Świętej posileni Słowem i Ciałem Chrystusa. Niech w słuchaniu i sianiu Słowa Bożego wspiera nas Pan.
4. Jutro – 17 VII – trzeci koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017. Powitamy naszego znajomego artystę, bowiem zagra już po raz drugi w naszym festiwalu P. Ireneusz Wyrwa z Warszawy. Serdecznie zapraszamy.
5. Trwają wakacje., dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i jej Stwórcą. Nie zapominajmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu przez uczestnictwo we Mszy św.
6. Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę – zapraszamy kancelarii.
7. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zatrzymującej proceder aborcji dzieci podejrzanych o chorobę. Potrzebny jest PESEL.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Pocieszenie utrudzonych” – naucza FRANCISZEK; „Zamilkł „głos” Jana Pawła II” – zmarł Joaqin Navarro-Valls; „My chcemy Boga!” – Prezydent USA w Polsce; „Miasto uchodźców” – TURCJA – utracona ziemia chrześcijan. W dodatku lubelskim: „Macierzyńska misja Maryi” – święto M. B. Płaczącej. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Idźcie do Jezusa” – naucza papież; „My chcemy Boga” – wizyta prezydenta USA w Polsce; „Krew na całunie” – w Turynie; „Zranione serce” – pożar w Katedrze; „Mój szkaplerz” – o duchowości; a w dodatku lubelskim: „Matka nigdy nie płacze bez powodu” – odpust w Archikatedrze; „Zapach domu” – zjazd Lublinerów. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; DROGA – dla młodzieży; CUDA i ŁASKI BOŻE; APOSTOLSTWO CHORYCH; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „W tym szaleństwie jest metoda” – prezydent TRUMP w Polsce; „Ocalić Charliego” – o godności i wartości ludzkiego życia; „Skąd się biorą nowe święta”. Zachęcamy do czytania.