OGŁOSZENIA XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VII 2017 r.

WPROWADZENIE: W różnej kondycji duchowej przychodzimy w dniu Pańskim , by uczestniczyć w EUCHARYSTII. Może ktoś z nas nie czuje potrzeby modlitwy, może mu się wydaje, że nie umie się modlić. Może jest nam trudno się skupić i sformułować słowa modlitwy. Pocieszające są zatem słowa św. Pawła: „Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy zatem nie umiemy się modlić taka jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami”. Uczyńmy wszystko, by w czasie żniw i dla nas znalazło się miejsce w niebie. Przepraszając Pana Boga za nasze grzechy, prośmy o wybaczenie…
KALENDARIUM:
24 VII – Św. Kingi, dz.,
25 VII – ŚW. JAKUBA Ap., i Św. Krzysztofa – Patrona kierowców.,
26 VII – Św. Rodziców NMP: Joachima i Anny,
29 VII – Św. Marty,
1. O konieczności przeciwstawienia się wszelkim aktom wymierzonym w godność osoby ludzkiej przypomniał Ojciec Święty: „Należy przezwyciężyć wszelkie formy rasizmu, nietolerancji oraz instrumentalizacji osoby ludzkiej”. – napisał Papież.
2. Dzisiaj XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – niedziela Albertyńska w naszej parafii. On – nasz Patron – człowiek wyjątkowej kontemplacji osoby Chrystusa i modlitewnego uwielbienia, uczy nas modlitwy codziennej: jak choćby Anioł Pański, czy modlitwy różańcowej lub Koronki do Miłosierdzia Bożego. Pytajmy samych siebie – jak jest z naszą modlitwą? Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na wsparcie dla kierowców na misjach. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
3. Jutro – 24 VII – o godz. 7.00 rano Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci poprzedzona modlitwą różańcową Do 7 Boleści NMP. Natomiast wieczorem kolejny koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017. Zagra kolejny nasz znajomy artysta P. Roman Perucki z Gdańska.
4. 25 VII – wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów /samochodów, motocykli, motorowerów, rowerów/ na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej poświęcenie wszystkich pojazdów.
5. W piątek – 28 VII – będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
6. EUCHARYSTIA jest najdoskonalszym znakiem obecności Pana Jezusa wśród nas – także w wakacje. Nie zapominajmy o świadectwie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.
7. Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – zapraszamy do kancelarii.
8. Siostra Róża Wanda Niewęgłowska, tercjarka dominikańska z Lublina – 40 lat pod Krzyżem – kandydatka na ołtarze. W gablocie prośba o modlitwę w jej intencji, w sklepiku foldery i książki do nabycia.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nie wstydzę się mówić o Panu Bogu” – geniusz fortepianu – Rafał BLECHARZ; „Chrześcijanie na celowniku” – w Indonezji; „Boisko zmienił na prezbiterium” – piłkarz – kapłan; „Wojna z kościołem w Portugalii” – tajemnice FATIMY. W dodatku lubelskim: „Dobro płynie z serca” – 100 lat Sióstr Rodziny Maryi w Krasnymstawie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Przegląd gleby serca” – z nauczania Papież; „BENEDYKT XVI o kard. Meisnerze”; „Piękna Polska” – wędrówki wakacyjne przekonują świat; „W ciele i Krwi” – o Komunii św.; „Braciszek na kwesteczce” – Sługa Boży – Alojzy Kosiba; a w dodatku lubelskim: „Kosmiczne marzenia w zasięgu ręki”; „Narzędzia w Bożych rękach” – o Diakonii Miłosierdzia. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Kanonizacja ks. Jerzego?”; „Świętość na nowych zasadach”; „Nie przychodzi do mnie ząb” – dentystka w Kamerunie; „Przemilczane zwycięstwo” – w Mosulu. Zachęcamy do czytania.
10. Modlitwa za zm.: + Krzysztof ZAJĄC.