OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VII 2017 r.

WPROWADZENIE: Przychodząc dzisiaj do Boga stajemy obok Salomona, który zamiast modlić się o bogactwo i długie życie, woła do Pana Boga o mądrość i rozsądek pokazując w ten sposób, co jest dla niego ważne. Święty Paweł w liście do Rzymian mówi, że miłość Boga pozwala z Nim współdziałać we wszystkim. Ewangelia natomiast zaprasza do poszukiwania prawdziwego skarbu. Otwórzmy nasze serca na Słowo Boże, ale wcześniej przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy…

KALENDARIUM:
31 VII – Św. Ignacego z Loyoli, prb.,
1 VIII – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp., dK.,
4 VIII – Św. Jana Marię Vianneya, prb.,

1. O konieczności przeciwstawienia się wszelkim aktom wymierzonym w godność osoby ludzkiej przypomniał Ojciec Święty: „Należy przezwyciężyć wszelkie formy rasizmu, nietolerancji oraz instrumentalizacji osoby ludzkiej”. – napisał Papież.
2. Dzisiaj XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – czas wakacji to okres poszukiwania, od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale chcemy znaleźć prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również i dzisiejsza Liturgia Słowa.
3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w intencji naszego Narodu.
4. Jutro kolejny koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017. Naszym Gościem będzie artystka P. Elżbieta Karolak. Zapraszamy.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – odwiedzamy chorych od godz. 9.00, spowiadamy od godz. 17.00; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 7.00; I niedziela miesiąca – adoracja po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze, przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
6. „Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości” zaprasza 1 VIII o godz. 17.00 na puławskie uroczystości 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego /szczegóły na plakacie/.
7. Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając piękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy uświadomić sobie, że jesteśmy tam po to, by dawać świadectwo przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.
8. Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę trwają do 31 VII. Jutra bowiem zapraszamy grupę 14 do par. Miłosierdzia Bożego na spotkanie o godz. 18.00.
9. Siostra Róża Wanda Niewęgłowska, tercjarka dominikańska z Lublina – 40 lat pod Krzyżem – kandydatka na ołtarze oczekuje na naszą modlitwę. Pamiętajmy.
10. Starostwo Powiatowe zaprasza na Dożynki Powiatowe w niedzielę – 27 VIII 2017 r. w Gołębiu. Spotkanie rozpoczyna Msza św. o godz. 12.00 /informacje na tablicy ogłoszeń/.
11. Jest także informacja na temat „Chleba Św. Brata Alberta /na tablicy ogłoszeń/.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Replika koron sprzed 300 lat” – w rocznicę wizyty papieża na Jasnej Górze; „Sekrety książęcej rodziny” – książę William i księżna Kate w Polsce; „Cuda Miłosierdzia Bożego” – w Kazachstanie; „Pięć pierwszych sobót miesiąca” – 100. r. Objawień Fatimskich; „Ks. Sylwester Zych” – ostatnia ofiara w PRL-u. W dodatku lubelskim: „W drogę” – pielgrzymka piesza na Jasną Górę; „Brat Albert – Patron na nasze czasy” – mówi P. Zbigniew Śliwiński z Puław. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „O stanowczości i cierpliwości” – z nauczania FRANCISZKA; „Takiej reformy nie będzie” – decyzja Prezydenta; „Bliskie spotkania…” – Ruch Światło – Życie; „Barykada nadziei” – o Powstaniu Warszawskim; „Siła dwóch rakiet – sukces Łukasza Kubota; a w dodatku lubelskim: „O pielgrzymce szlakiem Św. Alberta”; „W szkole M. B.” – wędrujemy na Jasną Górę. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; DROGA /numer wakacyjny/; NASZA ARKA /także numer specjalny/; CUDA i ŁASKI BOŻE; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Polska rajem dla Ukrainy” – temat numeru; „Cisza – tam mieszka Bóg” – o św. Janie od Krzyża; „Ścieżkami Daga Hammarskjolda /czytaj – Hamerszelda/”; „Trzeba się uczyć” – w małżeństwie. Zachęcamy do czytania.