OGŁOSZENIA PRZEMIENIENIE PAŃSKIE. Niedziela – 6 VIII 2017 r.

WPROWADZENIE: „Dobrze, że tu jesteśmy…”, bo Kościół, to miejsce, gdzie możemy spotkać żywego Boga, ale też miejsce, w którym sami możemy się przemieniać. Dziękujemy dziś Chrystusowi za to, że pokazał nam, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem i prośmy Go o przemieniającą moc w naszym życiu. A na początku tej EUCHARYSTII przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy…

KALENDARIUM:
7 VIII – Bł. Edmunda Bojanowskiego, prb.,
8 VIII – Św. Dominika, prb.,
9 VIII – ŚW. TERESY BENEDYKTY od KRZYŻA, dz., m., Patronki EUROPY,
10 VIII – ŚW. WAWRZYŃCA, diak., m.,
11 VIII – Św. Klary, dz.,

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. W minionym tygodniu wspominaliśmy nasze spotkania w Polsce i wydarzenia związane ze Światowym Dniem Młodzieży, które przeżywaliśmy rok temu. Dziękuję Panu za entuzjazm wiary młodych, jaki Duch Święty wzbudził w nich w tamtych dniach i nieustannie umacnia w ich sercach. Niech będą strażnikami nadziei dla przyszłych pokoleń. Wraz z tym wspomnieniem przychodzi mi na myśl postać drogiego kardynała Franciszka Macharskiego. Właśnie dziś przypada pierwsza rocznica jego śmierci. Niech pozostanie żywa pamięć tego wielkiego pasterza, oddanego ludziom z ufnością, którą pokładał w Jezusie Miłosiernym. Niech Bóg Wam błogosławi!” – nauczał Papież.
2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – BÓG ukazuje nam CHRYSTUSA – prawdziwego BOGA i CZŁOWIEKA jako dowód Swojej MIŁOŚCI. Wpatrzeni, uczmy się odpowiadać na tę MIŁOŚĆ i nigdy nie zwątpić. Jednocześnie dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie dziękujemy za miesięczne ofiary złożone do puszki na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także Panom, dyżurującym przy puszce. W łączności z Archidiecezjalną Caritas dzisiaj rozpoczynamy przez zbieranie ofiar na wyposażenie tornistrów dla najuboższych dzieci akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Serdecznie dziękujemy za ofiary.
3. Za tydzień w II niedzielę miesiąca – 13 VIII 2017 r. zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Prowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
4. VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej – Puławy 2017 trwa. Kolejny koncert jutro. Naszym Gościem będzie artysta z Warszawy P. Mateusz Rzewuski.
5. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do abstynencji od spożywania napojów alkoholowych i do modlitwy o wyjście z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin.
6. Z woli ks. Abpa Stanisława Budzika na miejsce ks. Marcina został mianowany do pracy w naszej parafii nowy wikariusz ks. mgr Łukasz Włosek. Serdecznie witamy ks. Łukasza i życzymy darów Ducha św. do owocnej pracy w naszej wspólnocie.
7. Wędrują piesi pielgrzymi w 39. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Są tam przedstawiciele naszej parafii. Łączmy się z nimi w modlitwie wspierając ich wysiłki. Oni też pamiętają.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nowe korony dla Królowej” – w 300 rocznicę koronacji; „Totalny ateizm” – Kościół w Albanii; „Symbol dramatów Europy” – 75 r. śmierci Edyty Stein; „Antypaństwo atakuje” – temat numeru: reforma sądownictwa. W dodatku lubelskim: „Śladami św. Brata Alberta – Puławy – Werchrata; „U św. Anny” w Lubartowie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Poszukiwanie i poświęcenie” – z nauczania FRANCISZKA; „Rodzice pożegnali Charliego” – dramat; „Natura lipcowych protestów” – temat Gościa; „Azyl u królowej tatr” – krzyże z Wiktorówek, a w dodatku lubelskim: „Pielgrzymka szlakiem św. Artysty”; „Naczynia przepełnione” – o projekcie Źródło. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; DROGA /numer wakacyjny/; NASZA ARKA /także numer specjalny/; CUDA i ŁASKI BOŻE; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Góra TABOR” – temat niedzieli; „Dla nas migranci to normalka” – mówi ks. Puzewicz z Lublina o przyjmowaniu Czeczenów; „Kładka Prezydenta” – sprawy polskie; „Królowa w sosnowym lesie” – o Licheniu. Zachęcamy do czytania.