OGŁOSZENIA XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 VIII 2017 r.

WPROWADZENIE: Usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Jezus mówi do Piotra: „Przyjdź…”. My także usłyszeliśmy Chrystusowe zaproszenie, dlatego tu jesteśmy. Dziękujmy Panu za naszą wspólnotę i prośmy, by chronił nas każdego dnia, a na początku tej EUCHARYSTII przeprośmy Boga za nasze grzechy…

KALENDARIUM:
14 VIII – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prb., m., /dzień modlitw za ofiary obozów/.
15 VIII – WNIEBOWZIĘCIE NMP,
17 VIII – Św. Jacka, prb.,

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przebaczenie naszych grzechów, które otrzymujemy jako dar miłosiernej miłości Chrystusa, niech będzie dla nas źródłem nadziei i motywem, byśmy byli miłosierni dla drugich. Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z tymi, którzy z różnych miast polski wędrują pieszo w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Niech Matka i Królowa Polski przyjmie trud i modlitwy pielgrzymów, i niech wyprosi u swego Syna pełnię łask dla nich, dla ich rodzin i dla całego narodu polskiego. Niech Bóg wam błogosławi!”. – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Przewodniczą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Dzisiaj mamy możliwość otrzymania po Mszy św. Cudownego Medalika – rozdają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do noszenia – to duchowe zabezpieczenie.
3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Caritas. W dalszym ciągu w łączności z Archidiecezjalną Caritas zbieramy ofiary na wyposażenie tornistrów dla najuboższych dzieci akcję w ramach akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. Serdecznie dziękujemy za ofiary. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. We wtorek UROCZYSTOŚĆ WZNIEBOWZIĘCIA NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, o godz. 9.00, 10.30 /nie będzie Mszy św. o godz. 12.00/; po południu Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wianków /zbóż, ziół i owoców/. Na godz. 12.00 zaprasza w dniu odpustu ks. prob. par. Wniebowzięcia NMP.
5. W ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017 jutro zagrają: P. Bert Wisgerhof (Holandia) i P. Jerzy Kukla (Polska). Na – zapewne – piękny koncert serdecznie zapraszamy
6. 19 VIII – dzień imienin Ks. Abpa Bolesława Pylaka – pamiętajmy o solenizancie w modlitwach .
7. Wędrują piesi pielgrzymi w 39. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Są tam przedstawiciele naszej parafii. Jutro zakończenie pielgrzymki. Dziękujmy Panu Bogu za duchowe owoce i za ich szczęśliwe pielgrzymowanie.
8. Są poszukiwani WOLONTARUSZE AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Informacje na tablicy ogłoszeń.
9. XXXIX rocznica koronacji Figury M. B. Kębelskiej – 2 i 3 IX w Wąwolnicy. Na dziękczynne uroczystości za zebrane plony ks. Kustosz Sanktuarium serdecznie zaprasza.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Order Uśmiechu dla FRANCISZKA” – drugi nagrodzony Papież; „Pielgrzymowanie bez granic” – temat numeru: „Rodzina na plus” – dodatek dla rodziny; „Bitwa o Polskę, bitwa o Europę” – cud nad Wisłą. W dodatku lubelskim: „Nasza pielgrzymka”;
Lublin sprzed wieków”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Nasza góra Tabor” – z nauczania FRANCISZKA; „Edyta Stein jest perłą” – 75 r. śmierci; „Pocałunki dla Maryi” – o modlitwie Zdrowaś Maryjo; „Powstanie, które łączy” – o Powstaniu Warszawskim, a w dodatku lubelskim: „Pieszo do Matki”; „12 dni by zatrzymać czas” – o wczsorekolekcjach dla niepełnosprawnych. Mamy także pisma: LIST do PANI – pismo dla niewiast; DROGA /numer wakacyjny; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Zafascynuj się Bogiem” – przystanek Jezus; „Nowa strategia obrony życia” – mówi ks. abp Paglia; „Pielgrzymki, które budowały kraj” – sprawy polskie; „Na rękach do Santiago”. Zachęcamy do czytania.
11. Modlitwa za zm.: + Maria GRUCHALSKA; + Izabela WROTNIAK /pogrzeb jutro/.