OGŁOSZENIA XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VIII 2017 r.

WPROWADZENIE: „Moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić…” słyszymy dziś w pierwszym czytaniu. Rozpoczynamy EUCHARYSTIĘ, która pozwala nam doświadczyć zbawienia w naszym życiu, otwórzmy nasze serca na to, co Pan będzie chciał nam dziś objawić. Na na początku przeprośmy Boga za nasze grzechy…

KALENDARIUM:
21 VIII – Św. Piusa X p.,
22 VIII – NMP Królowej,
24 VIII – ŚW. BARTŁOMIEJA, Ap.,
26 VIII – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli JASNOGÓRSKIEJ,

1. „Świętując Wniebowzięcie Matki Bożej chcielibyśmy, aby przyniosła po raz kolejny do naszych rodzin, do naszych wspólnot ten ogromny dar, tę wyjątkową łaskę, o którą zawsze musimy prosić przede wszystkim i ponad wszelkie inne łaski, na których nam także zależy: łaskę, którą jest Jezus! – mówił Papież. Wyjaśnił, że „przynosząc Jezusa, Maryja przynosi nam też nową radość, pełną znaczenia; przynosi nam nową zdolność do przeżywania z wiarą chwil najbardziej bolesnych i trudnych; przynosi nam zdolność do miłosierdzia, abyśmy sobie wybaczali, zrozumieli siebie nawzajem, wspierali jedni drugich” – powiedział FRANCISZEK.
2. Dzisiaj XX NIEDZIELA ZWYKŁA – w naszej parafii w NIEDZIELĘ ALBERTYŃSKĄ wspominamy: rocznicę urodzin Św. Alberta /20 VIII 1845 r./; rocznicę chrztu /26 VIII 1845 r./; obłóczyn i przyjęcia imienia Brat ALBERT – /25 VIII 1887 r./.
3. W dalszym ciągu w łączności z Archidiecezjalną Caritas zbieramy ofiary na wyposażenie tornistrów dla dzieci akcję w ramach akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. Pomagają nam w tym członkowie parafialnej wspólnoty CARITAS. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary – Bóg zapłać. Tornistry będą rozdawane dzieciom za tydzień po Mszy św. o g. 10.30.
4. Jutro w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017 zagra: P. Rostislav Wygranienko (rodem z Ukrainy). Serdecznie zapraszamy.
5. W sobotę wypada UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli JASNOGÓRSKIEJ. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, o godz. 9.00, a po południu o godz. 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy
6. XXXIX rocznica koronacji Figury M. B. Kębelskiej – 2 i 3 IX w Wąwolnicy. Na dziękczynne uroczystości za zebrane plony ks. Kustosz Sanktuarium serdecznie zaprasza.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Z Maryją przez Polskę i świat” – temat numeru; „Anioł Portugalii i misja narodu” – tajemnica Fatimy: „Polski męczennik Rosji” – abp Jan Cieplak – 160 r. ur. W dodatku lubelskim: „Tu jest mój dom” – Dąbrowica – wakacje dla niepełnosprawnych; „Czas dla Boga i przyjaciół” – wakacyjne OAZY. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Moc Bożego przebaczenia” – z nauczania FRANCISZKA; „Niewidzialna armia” – o duchowej adopcji; „Koronowana służąca” i „Krok za krokiem” – o pieszej pielgrzymce mówi bp Ryś; „Kod Pawła VI” – o cudzie do kanonizacji, a w dodatku lubelskim: „Urodziny miasta”; „Medal Puławianki” – o Malwinie Kopron; „Zuchwałe świętokradztwo” – film o kradzieży relikwii. Mamy także pisma: APOSTOLSTWO CHORYCH; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Wyspy polskich sierot” – polskie dzieci w rodzinach zastępczych; „Brzuch do wynajęcia” – o surogacji; „Polska uchyla drzwi od wschodu” – powroty zesłańców; „Czy niewierzący będą zbawieni?”. Zachęcamy do czytania.
8. Modlitwa za zm.: + Henryka SELIGA; + Zofia SZCZEPANIAK.