OGŁOSZENIA XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 VIII 2017 r.

WPROWADZENIE: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego…” Bardzo obdarowany był Szymon Piotr: otrzymał łaskę rozpoznania w Jezusie Mesjasza. Prosty rybak, słaby człowiek – taki jak my. Bo Pan Bóg zna nasze możliwości i powierza nam zadania według swojej logiki. Realizuje swój plan zbawienia przez tych, którzy pokornym sercem szczerze Go szukają i dają Mu się prowadzić. Czyli przez każdego z nas, jeśli tylko Mu pozwolimy. Na początku przeprośmy Boga za nasze grzechy…
KALENDARIUM:
28 VIII – Św. Augustyna, bp., dK.,
29 VIII – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela,
1 IX – Bł. Bronisławy, dz.,
1. „Serdecznie pozdrawiam Polaków. Za kilka dni, w sobotę i w niedzielę, wielu z was, osobiście lub duchowo, zgromadzi się w „polskiej Kanie”, w waszym narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze, by świętować Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i 300-lecie koronacji Jej cudownego Obrazu. Stając przed Obliczem waszej Matki i Królowej, wsłuchujcie się z uwagą w Jej słowa: Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie (por. J 2, 5). Niech będą one dla was wskazaniem w kształtowaniu sumień, w porządkowaniu życia osobistego i rodzinnego, w budowaniu przyszłości społeczeństwa i narodu. Każdemu z was i całej Polsce z serca błogosławię” – powiedział Ojciec Święty.
2. Dzisiaj XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. W ramach akcji: „Tornister pełen uśmiechów” tornistry rozdamy dzieciom po Mszy św. o g. 10.30. Wszystkim ofiarodawcom za wsparcie akcji Archidiecezjalnej CARITAS i pomoc w jej przeprowadzeniu – /członkom parafialnego zespołu/ – składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast /w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. Abp Stanisława Gądeckiego/ do puszki zbieramy ofiary na rzecz ofiar burz i nawałnic. Ofiarodawcom serdeczne dziękujemy – Bóg zapłać.
3. 28 VIII /jutro/ dzień modlitw o beatyfikację Sł. Bożego – Kard. Stefana Wyszyńskiego.
4. Jutro w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej – Puławy 2017 ostatni koncert, który zagra: P. Gabriela Klauza z Lublina. To ostatnia okazja – Serdecznie zapraszamy. Natomiast od 1 – 3 IX w naszym mieście: Festiwal Orkiestr Dętych – w naszym kościele zagra orkiestra po Mszy św. o godz. 10.30. Komunikat na tablicy ogłoszeń.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I piątek – nawiedzamy chorych od godz. 9.00, spowiadamy dzieci od godz. 17.00, a dorosłych od godz. 17.30; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 7.00 /będzie okazja do spowiedzi/.
6. 1 IX – kolejna r. wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w modlitwie o poległych.
7. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Będziemy także zbierać ofiary do puszki na Fundusz Nauki Chrześcijańskiej.
8. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 IX – EUCHARYSTIA o godz. 8.00 – zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę uczniów, nauczycieli i rodziców.
9. XXXIX rocznica koronacji Figury M. B. Kębelskiej – 2 i 3 IX w Wąwolnicy. Na dziękczynne uroczystości za zebrane plony zaprasza Ks. Abp /przeczytać Komunikat/. Piesza pielgrzymka wyruszy o godz. 5.00, a rowerowa /zgłoszenia do ks. Mariusza/ ok. godz. 8.00. Zachęcamy.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „FRANCISZEK wzywa do modlitwy o uwolnienie świata od przemocy”; „300 rocznica koronacji” – temat numeru; „60 lat pierwszej peregrynacji i uwięzienie Maryi”. W dodatku lubelskim: „Blask ze spotkania z Matką” – pielgrzymi na Jasnej Górze. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Modlitwa potrzebuje odwagi” – z nauczania FRANCISZKA; „Bliźniak bł. ks. Jerzego” – we Francji; „Rok z Królową”; „Powiesić go” – albański kardynał o więzieniu. Dzisiaj dołączony jest film: „Misja” – o jezuickiej misji. A w dodatku lubelskim: „Urodziny najstarszego biskupa”; „Precyzyjny chwyt” – o sportowych pasjach. Mamy także pismo: PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Prawosławna Częstochowa – Grabarka”; „Pierwsza stolica nawałnicy”; „Karmi i wybacza” – o Maryi z cudownego obrazu. Zachęcamy do czytania.
11. Modlitwa za zm.: + Krzysztof JASIK.