OGŁOSZENIA XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 IX 2017 r.

WPROWADZENIE: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje…” W ostatnią niedzielę wakacji spotykamy się na EUCHARYSTII, dziękujemy więc za czas wypoczynku i radości. Jesteśmy tutaj, bo uważamy Jezusa za naszego Pana i Zbawiciela i pragniemy Go naśladować. Świadomi jednak naszych słabości na początku przeprośmy Go za nasze grzechy…

KALENDARIUM:
7 IX – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb.,
8 IX – NARODZENIE NMP,

1. „Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wspomnienie pięknych wydarzeń z przeszłości zazwyczaj budzi w nas radość i optymizm. Tym bardziej pamięć o chwilach, gdy w osobistym spotkaniu z Chrystusem, w świetle Jego miłości odsłaniało się nasze powołanie, marzenie o dobru do zrealizowania w życiu, umacnia naszą nadzieję, zwłaszcza w czasach próby i cierpienia. Prośmy Pana, aby Jego Duch budził w nas zawsze tę pamięć, która prowadzi ku nadziei. Niech Bóg błogosławi wam i waszym rodzinom!” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii – ofiarodawcom za złożone ofiary i Panom dyżurującym przy puszce serdecznie dziękujemy. Zbieramy także ofiary do puszki na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej – ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiaj w Wąwolnicy XXXIX rocznica koronacji Figury M. B. Kębelskiej. Uroczysta EUCHARYSTIA o godz. 12.00 – przewodniczy ks. Bp. Siedlecki Kazimierz Gurda. Piesza pielgrzymka wyruszyła o godz. 5.00, a rowerowa /zgłoszenia do ks. Mariusza/ ok. godz. 8.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.
4. Dzisiaj – 3 IX trwa Festiwal Orkiestr Dętych. W naszym kościele zagra/-ła/ orkiestra … po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy na paradę /zgodnie z zapowiedzią/.
5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, później na spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
6. We czwartek o godz. 19.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów /pierwsza po wakacjach/.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy I czwartek miesiąca: będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18.00.
8. W najbliższy piątek święto NARODZENIA NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, 9.00, 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
9. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 IX /jutro/. EUCHARYSTIA o godz. 8.00 – zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców. Będziemy prosić Pana o dary Ducha św. dla wszystkich.
10. Za tydzień – II niedziela miesiąca – zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzą członkowie Rady Duszpasterskiej.
11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Polska ma serce matczyne” – przesłanie FRANCISZKA; „Królowanie Maryi” – Jasna Góra; „Dziedziczenie dobra” – 70 r. urodzin bł. ks. Jerzego – temat numeru; „I Ogólnopolski Kongres Różańcowy” – Jasna Góra 6-8 IX 2017 r.; „Niedziela dla Boga i rodziny”. W dodatku lubelskim: „Pożegnanie wakacji”; „Wieczór Prymasa Tysiąclecia”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Ojciec płacze z nami” – z nauczania FRANCISZKA; „Niedziela bez Mszy nie jest niedzielą”; „Szczęśliwe zakochanie” – o zakonnicach; „Między wilki” – franciszkanie w Ziemi św. A w dodatku lubelskim: „Koronowane obrazy M. B.” – wystawa w bibliotece KUL; „Matka jedności” – Górka Chełmska. Jest MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /wrzesień/, a w nim płyta; Mamy także pismo: LIST do PANI i PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „300-lecie koronacji – video FRANCISZKA”; „Papież jedzie do Kolumbii”; „Przy matce Teresie byłam szczęśliwa” – o służbie w Kalkucie; „Szkoła w trakcie zmian” – reforma edukacji. Zachęcamy.