OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 IX 2017 r.

WPROWADZENIE: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich”. I oto jesteśmy, a Jezus jest pośród nas. Rozpoczynamy ucztę miłości z Nim, z Maryją Jego i naszą Matką, dzisiaj w naszyj wspólnocie szczególnie obecną i naszymi siostrami i braćmi. Właśnie miłości do braci będzie nas uczył Jezus dzisiaj w słowie Bożym. Oddajmy więc Panu te grzechy, które raniły Jego miłość i prośmy o przebaczenie…

KALENDARIUM:
12 IX – Najświętszego Imienia Maryi,
13 IX – Św. Jana Chryzostoma, bp., dK.,
14 IX – PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO,
15 IX – NMP Bolesnej,
16 IX – Św. Korneliusza, p., i Cypriana, bp., mm.,

1. „W przypadającą sto czterdziestą rocznicę ukazania się Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Gietrzwałd, radosnym duchem stajemy u boku, zwłaszcza dnia dziesiątego (…) września, gdy całym sercem obejmujemy słynne to sanktuarium Niepokalanej Bogarodzicy, gromadzących się pielgrzymów oraz pasterzy i wiernych na Warmii, ojcowsko ich zachęcając, by stale zachowywali żywą nadzieję i wiarę w Jezusa Chrystusa, Matkę Jego wytrwale czcili i co dzień Różaniec pobożnie odmawiali, gdy naszego apostolskiego błogosławieństwa wszystkim z miłością udzielamy, wzajemnie o modlitwę za nas prosząc!” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca: zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzą członkowie Rady Duszpasterskiej.
3. 13 IX – rocznica kolejnego objawienia NMP w FATIMIE. Nabożeństwo fatimskie w naszym kościele o godz. 19.00 zakończone procesją. Zapraszamy.
4. 14 IX – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Czy w naszym domu Krzyż umieszczony jest na widocznym miejscu? W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 – serdecznie zapraszamy.
5. 15 IX – wypada wspomnienie NMP Bolesnej. O godz. 18.00 będzie Msza św. ofiarowana w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci poprzedzona modlitwą różańcową do siedmiu boleści Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Za tydzień na godz. 10.30 zapraszamy dzieci z tornistrami, będą uroczyście poświęcone. Ofiary do puszki będą zbierane na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu. Natomiast w par. Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 będzie spotkanie po pielgrzymkowe. Jest zaproszenie.
7. Za tydzień na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się 35 Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Jest wyjazd z Puław – organizuje NSZZ Solidarność. Zachęcamy.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Marzyć i mieć marzenia” – przesłanie FRANCISZKA; „Tam gdzie nienawiść, tam miłość” – Ojciec św. w Kolumbii; „Ratunek dla świata – pokuta i różaniec: Fatima i Jasna Góra” – temat numeru; „Tutaj M. B. mówiła po polsku” – 140 r. objawień w Gietrzwałdzie; „Czy można być szczęśliwym bez Boga?” – Szwecja. W dodatku lubelskim: „Ratunek u Matki” – w Wąwolnicy; „Muzyka, która stała się modlitwą” – mówi prof. Teresa Księska-Falger. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Szkoła krzyża” – z nauczania FRANCISZKA; „Pierwszy krok do pokoju” – papież odwiedza Kolumbię; „Miłosierny upomina” – o braterskich upomnieniach; „Co powiedziała Maryja” – w Gietrzwałdzie. A w dodatku lubelskim: „Świat pilnie potrzebuje różańca”; „Przywracanie wiary w człowieka i świat” – mówi Leszek Mądzik – KUL; „Szatan istnieje naprawdę” – mówi ks. inf. Jan Pęzioł. Jest także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /wrzesień/, a w nim płyta; LIST do PANI; CUDA i ŁASKI BOŻE; DROGA /dla młodzieży/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Śmierć po skręcie” – o dopalaczach; „W nie gardzą polskim językiem” – o Gietrzwałdzie; „Wiara w cieniu bomby atomowej” – chrześcijanki z Korei Północnej; „Ratował go zdrowy dystans” – O. Piotr Roztworowski. Zachęcamy.
9. Modlitwa za zm.: + Andrzej CZARKOWSKI.