OGŁOSZENIA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 IX 2017 r.

WPROWADZENIE: „Dziś Jezus będzie nas uczył przebaczenia. Tak bardzo potrzebujemy miłosierdzia wobec siebie nawzajem, w naszym życiu rodzinnym i społecznym. Posługuje się przy tym osobą Św. Brata Alberta, a ten wskazuje, że właśnie w czasie EUCHARYSTII mamy okazję, by nabrać sił do odpuszczania sobie tego nawzajem, co zawiniliśmy. A za nasze codzienne winy przeprośmy teraz Jezusa.

KALENDARIUM:
18 IX – ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, z., patrona Polski.,
19 IX – Św. Januarego, bp., m.
20 IX – Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasang i Tow., mm.,
21 IX – ŚW. MATEUSZA, Ap., Ew.,
23 IX – Św. O. Pio z Pietrelciny, prb.,

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich i dziękuję za modlitewne wsparcie mojej podróży apostolskiej do Kolumbii. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które jutro będziemy obchodzili, przypomina nam, że droga do świętości prowadzi przez Krzyż. W tej perspektywie powinniśmy postrzegać każde cierpienie: chorobę, niesprawiedliwość, ubóstwo, niepowodzenia. Niech Krzyż będzie dla nas źródłem oczyszczenia, życia, mocy ducha. Niosąc z Chrystusem nasze codzienne krzyże, trudności, uczmy się od Niego umiejętności zrozumienia i przyjmowania woli Bożej. Z serca wam błogosławię.” – powiedział Papież po powrocie z Kolumbii.
2. Dzisiaj XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – Niedziela Albertyńska w naszej parafii: wpatrujemy się w postać naszego Patrona, który w obliczu ciężkiej pracy na rzecz ubogich ustanawia wspólnotę: Albertynów i Albertynek – fundamentem ich działania jest miłosierdzie.
3. Dzisiaj o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z tornistrami, będą uroczyście pobłogosławione z racji nowego roku szkolnego. Zapraszamy także nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.
4. Ofiary do puszki zbierane dzisiaj są przeznaczone na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
5. Przypominamy o spotkaniu popielgrzymkowym w par. Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 16.00.
6. Na Jasnej Górze trwa 35 Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Z Puław wyjechały dwa autokary. Łączymy się duchowo z pielgrzymami we wspólnej modlitwie.
7. Jutro – 18 IX – ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, z., dzień patronalny dzieci i młodzieży. Serdecznie wszystkich uczniów zapraszamy na wspólną EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00. Natomiast 24 IX KSM „Miłość” zaprasza na festyn św. Stanisława Kostki – przy SP. nr 4 /patrz plakat/.
8. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na modlitwę różańcową „Różaniec do granic” w dniu 7 X 2017 r. /zobacz plakat/ – zapisy u P. Małgosi Ciszewskiej.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Ekstremalnie trudna pielgrzymka” – Ojciec św. w Kolumbii; „Królowa z Jasnej Góry – dzień koronacyjny” – temat numeru; „Przekazujmy nadzieję i ufność” – Niedziela Środków Społecznego Przekazu; „Różaniec do granic” – ratunek dla Polski i dla świata; „Nie ma solidarności bez miłości” – 70 r. urodzin bł. ks. Jerzego. W dodatku lubelskim: „Tobie, Maryjo, zawierzam” – w Chełmie; „Córki bł. Marii Truszkowskiej” – o Felicjankach z Kazimierza. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Grzechy społeczne” – z nauczania FRANCISZKA; „Zatrzymaj aborcję chorych dzieci” – ochrona życia – temat numeru; „Sługa prawdy i miłości” – śp. Kard. Caffarra, a w dodatku lubelskim: „Matka każdego z nas”; „Większa wyobraźnia dla bezpieczeństwa; „Na planie „Wojennych dziewczyn”. Jest także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /wrzesień/, a w nim płyta; APOSTOLSTWO CHORYCH; DROGA /dla młodzieży/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „FRANCISZEK w Kolumbii”; „Huragan wszechczasów” – dramat w USA; „Bóg w ciemności, Bóg w ciszy” – o niewidzących i niesłyszących; „Zdrada na kresach?”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Modlitwa za zm.: + Jerzy TREPIAK.