OGŁOSZENIA XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 IX 2017 r.

WPROWADZENIE: Szukamy Pana, więc przychodzimy na EUCHARYSTIĘ, czyli tam, gdzie jest On obecny w swoim Słowie i Chlebie eucharystycznym. Miejmy dziś otwarte serce na Jego obecność, byśmy w pełni mogli doznać Jego łaski.. Dlatego na początku módlmy się do Jezusa, by zabrał wszystko, co nas od Niego oddziela…

KALENDARIUM:
25 IX – Bł. Władysława z Gielniowa, prb.,
19 IX – Św. Kosmy i Damiana., mm.,
20 IX – Św. Wincentego a Paulo, prb.,
21 IX – Św. Wacława, m.,
23 IX – ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA,
30 IX – Św. Hieronima, prb., dK.,

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliście w Polsce wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. On, pragnąc wyższego celu życia, ściśle zjednoczony z Bogiem, wbrew woli rodziców, wstąpił do zakonu Jezuitów. Ustawiczna modlitwa, częsta spowiedź, codzienna Msza św., praca nad sobą ukształtowały jego świętość już w młodzieńczym wieku. Niech jego przykład przypomina rodzicom i młodzieży, że perspektywa zdobycia pozycji społecznej nie może zagłuszać życiowego powołania otrzymanego od Boga. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ” – powiedział Papież do Polaków.
2. Dzisiaj XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości, a także błagać, aby zaowocował trzeźwością wszystkich Polaków. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. 28 IX to rocznica święceń biskupich bpa Ryszarda Karpińskiego (1985). Pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie. Modlimy się tego dnia także o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
4. 29 IX – Msza św. w intencji ADŚ poprzedzona modlitwą różańcową do 7-miu boleści NMP będzie odprawiona o godz. 7.00, a w niedzielę 1 X – o godz. 9.00.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy: w niedziele i święta na godz. 17.30, w dni powszednie na godz. 18.25 /po Mszy św./. Zachęceni przez Maryję w Fatimie – módlmy się chętnie w intencjach przez Nią zalecanych.
6. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Będzie także ks. Gość ze Lwowa, opowie o budowie kościoła i zbierze ofiary.
7. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chórzystów na spotkanie organizacyjne.
8. We wtorek – 26 IX – rozpoczniemy nowennę przygotowującą do obchodów wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Miłosierdzia /5 X/.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Podsumowanie pielgrzymki” – przez FRANCISZKA; „Nie jestem sam” – nowy Pasterz Łodzi; „Pasterz z kaznodziejską pasją” – odszedł ks. Bp Ryczan; „Niezbędnik emeryta”; „Sejm upamiętnił Abpa Baraniaka”. W dodatku lubelskim: „Drzewo życia. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Przebacz nam jako i my..” – z nauczania FRANCISZKA; „Płyną pod prąd” – wierność małżeńska; „Światełko w tunelu” – o chrześcijaństwie w Korei Północnej; „Czy samo zło” – recenzja książki pt.: „Luter”. A w dodatku lubelskim: „O Krzyżu i duszpasterstwie niepełnosprawnych”; „Sanktuarium M. B. Latyczowskiej” – w Lublinie. Jest także: LIST do PANI; DROGA /dla młodzieży/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Nie lubi łatwych odpowiedzi” – Bp Ryś – nowy pasterz Łodzi; „Wyszedł naprzeciw śmierci” – nowy błogosławiony; „Przepis Pana Brandstaettera” – w 30 r. śm.; „Razem mimo wszystko”; „Dzieci są dziś bardzo samotne”; „Zniewoleni przywiązaniem” – wszystkie o małżeństwach. Zachęcamy.
10. Modlitwa za zm.: + Helena GRZYBOWSKA; + Henryk WOJEWODA; Tadeusz JANKOWSKI; +Mieczysław CIURKOWSKI.