OGŁOSZENIA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 X 2017 r.

WPROWADZENIE: Usłyszymy dzisiaj kolejną przypowieść Pana Jezusa, Dla Pana Jezusa nie jest najważniejsze to, jak człowiek zaczyna, ale to, jak kończy. Nie musimy więc zbytnio martwić się tym jak było w naszym życiu do tej pory. Najważniejsze jest to, jak będzie od dziś, od teraz. A za to, co było, na początku tej EUCHARYSTII szczerze przeprośmy…

KALENDARIUM:
2 X – Świętych Aniołów Stróżów,
4 X – Św. Franciszka z Asyżu, z., diak.,
5 X – Św. Faustyny Kowalskiej, z.,
7 X – NMP RÓŻAŃCOWEJ,

1. Słowo Ojca św. do Polaków: „Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, nadzieja chrześcijańska opiera się na zaufaniu Bożej wszechmocy i dobroci. Kiedy doświadczamy trudności i cierpień, które zagrażają naszej nadziei, bezzwłocznie prośmy Pana, aby otworzył nasze oczy na dobro, obudził w nas na nowo pragnienie szczęścia i wolę zaangażowania na rzecz budowania lepszego świata dla nas i dla innych. Niech Bóg wam błogosławi!”.
2. Dzisiaj XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Księdzu Tomasza Milo ze Lwowa – naszemu gościowi serdecznie dziękujemy za Słowo, za obecność i życzymy Szczęść Boże.
3. Kościół przypomina nam, że dzisiaj rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy: w niedziele i święta na godz. 17.30, w dni powszednie na godz. 18.25 /po Mszy św./. A jeśli nie we wspólnocie, to módlmy się w domu polecając wszystkie intencje, szczególnie za Ojczyznę i o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki na godz. 16.30.
4. Jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – spowiadamy od godz. 17.00, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; I sobota – Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo o godz. 7.00.
6. Trwa nowenna przygotowującą do obchodów wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Miłosierdzia /5 X/ – w połączeniu z modlitwą różańcową. Zapraszamy.
7. 6 X – dzień imienin ks. bpa Artura Mizińskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.
8. W najbliższą sobotę akcja „Różaniec do granic”. Wszystkich, którzy nie wyjechali do granicy na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy na godz. 16.00 do naszego kościoła – odmówimy cztery części różańca pod przewodnictwem: I część – Kółka Różańcowe; II część – Legion Maryi; III część – Odnowa w Duchu Świętym; IV część – Rycerstwo Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy. Natomiast w naszym mieście uroczystość odpustowa w kościele M. B. Różańcowej. Program uroczystości i Misji świętych jest umieszczony w gablocie. Jest zaproszenie ks. Dziekana do uczestnictwa.
9. Za tydzień w II niedzielę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 18.00 – prowadzą członkinie Żeńskich Kół Różańcowych.
10. 15 X 2017 r. CARITAS Archidiecezji Lubelskiej organizuje bieg charytatywny w par. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Szczegóły na stronie internetowej www.biegcaritas.pl. Zachęcamy do udziału.