OGŁOSZENIA XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X 2017 r.

WPROWADZENIE: EUCHARYSTIA buduje wspólnotę Kościoła naznaczonego znamieniem jedności. Przeżywając dzisiaj Niedzielę Misyjną, módlmy się o łaskę zrozumienia, na czym polega odpowiedzialność za rozwój Kościoła w różnych częściach świata. Św. Jan Paweł II /zainaugurował swój pontyfikat 39 lat temu/ twierdził, że modlitwa za misje to ważny obowiązek każdego chrześcijanina. Uczmy się tej odpowiedzialności, a za wszelkie braki w naszym zaangażowaniu i za inne grzechy szczerze przeprośmy.
KALENDARIUM:
28 X – ŚW. SZYMONA i JUDY TADEUSZA, App .,
1. Słowo Ojca św. do Polaków 18 X: „Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dzisiaj, wspominając świętego Łukasza Ewangelistę, obchodzicie w Polsce patronalne święto Służby Zdrowia. Pamiętajcie w modlitwie o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem służą chorym. Niech nigdy nie zabraknie im sił w pełnionej posłudze, sukcesów i radości. Niech Bóg ich wspiera i wynagrodzi wszelkie dobro oraz nadzieję wlewaną w serca chorych. Wam wszystkim tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – zwana Niedzielą Misyjną. Podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą Słowo Boże, jak i tych, którzy Go słuchają. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na misje: . A przez cały Tydzień Misyjny, który dzisiaj się rozpoczyna będziemy modlić się za misje i zbierać do puszki ofiary na .
3. Dzisiaj rocznica ingresu ks. abpa Stanisława Budzika. Módlmy się za naszego Pasterza.
4. Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II i w ramach XVII Dnia Papieskiego w Puławach pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, zapraszamy do kościoła Świętej Rodziny na godz. 19 tą na modlitewne czuwanie ze wspólnotą Guadelupe. Dni Papieskie zakończymy 27 X w kościele Matki Bożej Różańcowej Mszą św. o godz. 18 tej., pod przewodnictwem Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego, byłego sekretarza JP II i Benedykta XVI. Po niej wieczór autorski.
5. 28 X – w sobotę – jak w każdym miesiącu będziemy modlić się o rychłą kanonizację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
6. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania RÓŻAŃCA, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Do naszego kościoła zapraszamy codziennie na godz. 18.25, a w niedziele i święta na godz. 17.30. Dzieci spotykają się na modlitwie różańcowej we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Jest konkurs.
7. Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” Oddział Puławy zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 29 X 2017 r. do kościoła Miłosierdzia Bożego na godz. 12.30.
8. Zbiórka i przygotowanie paczek świątecznych dla polskich dzieci na Białorusi i Ukrainie jest prowadzona w biurach Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”. Potrwa do 17 XI 2017 r. /inf. na tablicy ogłoszeń/.
9. Spotkania Albertyńskie organizowane przez SS. Albertynki w Warszawie i w Siedlcach /inf. w gablocie/.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Oczekiwanie na Jezusa” – naucza Papież; „Polska silna rodziną” – dzień prawdy rodziny; „Otwieramy papieski garaż” – papieskie samochody; „Tydzień Misyjny”. W dodatku lubelskim: „Tak tworzy się historia” – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II; „Różaniec do granic” – relacja”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Zaproszeni przez Oblubieńca” – z nauczania Papieża; „W kolebce naprotechnologii” – pomoc dla małżonków; „Nie jestem feministką” – mówi premier Beata Szydło; „Niezapomniany” – nowa książka o ks. Jerzym; „Kolacja u Anny” – duszpasterstwo akademickie, a w dodatku lubelskim: „Stulatek ma się dobrze” – o KUL”; „Historyczne posiedzenie” – Konferencja Episkopatu w Lublinie; „Karol Wojtyła – obrońca rozumu” – nauka. Mamy także pisma: CUDA i ŁASKI BOŻE; APOSTOLSTWO CHORYCH; TĘCZA /dla dzieci/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Jezus mieszka w Azji” – wywiad; „Chiachiu znaczy córcia” o Misjach – temat numeru; „Jan Paweł II. Biografia” – nowa książka; „Nadać sens cierpieniu” – Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II. Przypominamy także o istnieniu biblioteki w naszej parafii, która otwarta jest w niedzielę w godz. 10.00 – 12.00. Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Zdzisław ROKITA; + Zofia GORZKOWSKA.