OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU – 3 XII 2017 r.

WPROWADZENIE: Mamy Teraz właśnie czas początków: rozpoczynamy EUCHARYSTIĘ, rozpoczynamy ADWENT i rozpoczynamy podróż. Jaką podróż? To podróż i przygotowanie nie tylko do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale także do spotkania z Panem na końcu dziejów przez przemianę naszego życia. Otwórzmy się na to wszystko i prośmy dobrego Boga o miłosierdzie dla nas…
KALENDARIUM:
4 XII – Św. Barbary dz., m.
6 XII – Św. Mikołaja, bp.
7 XII – Św. Ambrożego bp., dK.
8 XII – NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.
1. Dzisiaj I NIEDZIELA ADWENTU – rozpoczynamy kolejny, nowy rok liturgiczny. W pierwszym jego etapie – w Adwencie przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego, jest to zarazem czas, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Niech to święte i radosne oczekiwanie będzie dla nas owocne! Z Adwentem związane są rekolekcje – w naszej parafii będą w dniach 14 XII – 17 XII – już się duchowo przygotowujmy. Na zakończenie rekolekcji 17 XII o godz. 12.00 r. przybędzie do nas ks. Abp Stanisław Budzik i zamknie obchody Roku św. Alberta.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. CARITAS jak co roku organizuje: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” /ofiary do puszki/ – wszystkim ofiarodawcom za złożone miesięczne ofiary na potrzeby parafii i Caritas oraz Panom dyżurującym przy puszce składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb”. Udział biorą: Jerzy Zelnik – aktor, Sylwia Strugińska – sopran, Robert Grudzień – organy, według scenariusza Anny Drela /informacje szczegółowe na plakacie/.
4. Jutro zapraszamy na Mszę św. i spotkanie wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
5. 8 XII – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP: Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00; 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie za Ojczyznę – prowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy.
7. Przez cały Adwent odprawiamy Msze św. zwaną: RORATY – w środy i soboty o godz. 6.00. W niedziele także będzie Msza św. o godz. 6.00 /charakterystyczna dla okresu Adwentu/, następna Msza św. w niedzielę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci z lampionami i rodziców.
8. Przypominamy o wyborach do Rady Duszpasterskiej. Dzisiaj niedziela wyborcza, niedziela głosowania /na karteczce piszemy dwa nazwiska wzięte z listy kandydatów i wrzucamy do urny, każda inna kartka będzie uznana za głos nieważny/. Wybory trwają jeden dzień. Ogłoszenie wyników wyborów nastąpi w przyszłą niedzielę – 10 XII 2017 r. /Dokładne informacje na temat głosowania na tablicy ogłoszeń/.
9. Serdecznie zapraszamy łączników po odbiór opłatków świątecznych. Trwa bowiem doręczanie opłatków do naszych rodzin dla godnego przeżycia we wspólnocie parafialnej Świąt Bożego Narodzenia.
10. Za tydzień Towarzystwo Pomocy Brata Alberta przeprowadzi kwestę na potrzeby bieżące Schroniska.
11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Polska choinka w Watykanie”; „NIEPOKALANA” – temat numeru; „Z Zułowa w świat” – 150. r urodzin Piłsudskiego; „Polska powstała” – proroctwo św. Andrzeja Boboli; „Dary Ducha miłości” – program duszpasterski Kościoła w Polsce na 2018 rok; „Adwentowe czuwanie”. W dodatku lubelskim: „W mieście św. Alberta” – Patron naszego Miasta; „Życie bez domu”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Kryterium sądu” – z nauczania Papieża; „Józef Pomocny” – Adwent 2017; „Nie wykluczam dobrej woli” – ciekawa rozmowa ze Skowrońskim; „Święty bez lukru” – o Św. Albercie; a w dodatku lubelskim: „100 lat modlitwy i pracy” – jubileusz SS. Benedyktynek; „Kontynent bez wartości?” – mówi ks. prof. W. Cisło. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /pismo dla dzieci i rodziców/; NASZA DROGA /dla młodzieży/; LIST do PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Zamach w Egipcie – głód w Jemenie”; „Preludium Bożego Narodzenia” – o Adwencie; „Jezus śni się muzułmanom” – mówi dr. Johann Hartl; „Samotność Marszałka” – o Piłsudskim. Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej. CARITAS jak co roku rozprowadza świece; w naszym sklepiku są już do nabycia, ofiary przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci. Zachęcamy do nabywania
12. Modlitwa za zm.: + Irena ŁOPATEK; + Władysław SEMLA; + Irena TARKA; + Genowefa KLOC.