OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ADWENTU – 10 XII 2017 r.

WPROWADZENIE: Nie ma adwentowego czuwania bez Św. Jana Chrzciciela – człowieka, który podjął się trudu głoszenia chrztu nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Pomaga nam prostować nasze ścieżki, wyrównywać pagórki i doliny – pomaga nam wrócić na właściwą drogę, z której zeszliśmy przez nasze niewierności, zaniedbania i grzechy. A przecież nie tak ma wyglądać nasza droga z Jezusem. Otwórzmy się na Jego wskazania, a za grzech prośmy dobrego Boga o miłosierdzie dla nas…
KALENDARIUM:
11 XII – Św. Damazego I, p.
12 XII – NMP z Guadalupe.
13 XII – Św. Łucji, dz., m.,
14 XII – Św. Jana od Krzyża, prb., dK.
1. „Witam polskich pielgrzymów, a szczególnie tych, którzy ofiarowali i zorganizowali transport tej pięknej choinki na Plac św. Piotra. Bardzo dziękuję! W najbliższą niedzielę, w Polsce będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Polecam Bogu to dzieło, znak gotowości wspierania wiernych i pasterzy w sąsiednich krajach. Dziękuję Wam również za towarzyszenie mi w modlitwie podczas niedawnej podróży apostolskiej. Z serca wam błogosławię! Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!” – powiedział Franciszek do Polaków.
2. Dzisiaj II NIEDZIELA ADWENTU – Z Adwentem związane są rekolekcje – w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje 14 XII. Spotkania: dla dorosłych: godz. 9.00; 11.00 i 18.00; dla dzieci: godz. 16.30; młodzież zapraszamy na godz. 18.00, po Mszy św. będzie spotkanie. W sobotę cały dzień spowiedź rekolekcyjna. Rekolekcje zakończymy – 17 XII 2017 r. Już się duchowo przygotowujmy i módlmy się o owoce rekolekcji dla wszystkich parafian. Na zakończenie rekolekcji 17 XII o godz. 12.00 r. przybędzie do nas ks. Abp Stanisław Budzik i podczas uroczystej EUCHARYSTII zamknie obchody Roku św. Alberta. Pamiętajmy również o produktach żywnościowych i chemicznych przeznaczonych na paczki świąteczne dla naszych bliźnich. Program rekolekcji jest wywieszony w wielu miejscach. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich parafian.
3. Dzisiaj Towarzystwo Pomocy Brata Alberta przeprowadzi kwestę /posłuchajmy/, natomiast za tydzień będzie kwesta połączona z doręczaniem „sianka świątecznego” przez pracowników „Hospicjum”. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby „Hospicjum” w Puławach.
4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki są przeznaczone na „Fundusz ”; CARITAS jak co roku organizuje: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” /zbieramy ofiary do puszki oraz polecamy świece wigilijne/ – wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 – czuwanie w intencji Ojczyzny, poprowadzi Akcja Katolicka.
6. 13 XII serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ofiar stanu wojennego, a za członków NSZZ „Solidarność”. /Zapalmy światło Wolności w naszych domach – 13 grudnia o godz. 19.30/.
7. Za tydzień – w niedzielę – o godz. 15.00 – na placu im. Fryderyka Chopina odbędzie się XI Wigilia Miejska. Prezydent i Przewodnicząca Rady Miasta serdecznie wszystkich mieszkańców zapraszają.
8. Przez cały Adwent odprawiamy Msze św. zwaną: RORATY – w środy i soboty o godz. 6.00. W niedziele także będzie Msza św. o godz. 6.00 /charakterystyczna dla okresu Adwentu/, następna Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci z lampionami i rodziców.
9. Wybory do Rady Duszpasterskiej. Dzisiaj prezentujemy wszystkich członków Rady: wybranych w wyborach przez parafian, radnych z urzędu i mianowanych przez ks. Proboszcza. 15 XII /piątek/ to ostatni dzień składania odwołań. W Niedzielę Św. Rodziny – 31 XII 2017 r. – podczas EUCHARYSTII o godz. 18.00 – odbędzie się zaprzysiężenie nowej RADY DUSZPASTERSKIEJ.
10. Zapraszamy łączników po odbiór opłatków świątecznych. Jeszcze sporo rodzin oczekuje na opłatki, a Święta Bożego Narodzenia już blisko. Serdecznie zapraszamy.
11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Na peryferiach peryferii” – pielgrzymka papieska; „Za wschodnią granicą” – temat numeru; „Inauguracja Roku św. Józefa” – w Kaliszu; „Człowiek Boga” – polski film nagrodzony w Watykanie. W dodatku lubelskim: „Wigilia miłosierdzia” – mówi Dyr. Caritas; „Zapatrzeni w Brata Alberta”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Dobra nowina ma imię CHRYSTUS” i „O Adwencie” – pielgrzymka Papieża; „Józef Pomocny” – Adwent 2017; „Reportaż z Libanu” – temat Gościa i bezpłatny dodatek: Fenomen „Żegoty”, a w dodatku lubelskim: „Prezenty z nieba” i o „Roratach… Mamy także pisma: NASZA ARKA; CUDA i ŁASKI BOŻE; NASZA DROGA /dla młodzieży/; LIST do PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Najtrudniejsza misja FRANCISZKA”; „Konfesjonał – strefa tajemnicy”; „Jak uczyliśmy się jednać” – mówi abp Alfons Nosol. Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej. W naszym sklepiku są świece CARITAS – ofiary na pomoc wigilijną dla dzieci. Zachęcamy do nabywania
12. Modlitwa za zm.: +.