OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU – 17 XII 2017 r.

WPROWADZENIE: W naszej Adwentowej drodze spotykamy dziś postać św. Jana Chrzciciela, który wie kim jest. Wie, że nie jest Mesjaszem, ale tym, który ma Go zapowiedzieć. Kolor szat liturgicznych różowy przypomina nam, że już blisko jest Pan. W tej EUCHARYSTII, kończącej nasze rekolekcje prośmy Pana, by objawił nam jak bardzo nas kocha. Otwórzmy się na Jego miłość, ale najpierw przeprośmy za grzechy prosząc o miłosierdzie…

KALENDARIUM:
21 XII – Św. Piotra Kanizjusza, prb., dK.,

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Przeżywamy czas Adwentu. Oczekujemy na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy, że w każdej Mszy św., w której uczestniczymy, spełnia się nasze oczekiwanie. Pan Jezus przechodzi do nas, abyśmy mogli poznać Jego imię, Jego prawdziwe Oblicze, byśmy mogli doświadczyć Jego obecności i nieskończonego miłosierdzia. Dlatego perspektywa udziału we Mszy św. niech nigdy nie będzie dla was nakazem, lecz danym nam przywilejem. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Franciszek do Polaków.
2. Dzisiaj III NIEDZIELA ADWENTU – Gościć będziemy dzisiaj ks. Abpa Stanisława Budzika, który podczas uroczystej EUCHARYSTII zamknie obchody Roku św. Alberta. Serdecznie zapraszamy na godz. 12.00. O godz. 17.30 dzisiaj, a w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00 śpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
3. Dzisiaj rocznica urodzin papieża FRANCISZKA (1939 r.). Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu św.
4. Pamiętamy dzisiaj – jak zawsze na zakończenie rekolekcji – o produktach żywnościowych i chemicznych na paczki świąteczne dla naszych bliźnich. Będziemy je rozdawać osobom potrzebującym w środę – 20 XII – od godz. 16.00. Natomiast przed kościołem pracownicy Puławskiego „Hospicjum” prowadzą kwestę rozdając przy tym sianko na świąteczny stół. Polecamy składając ofiarodawcom serdeczne Bóg. zapłać.
5. Kończymy nasze rekolekcje. Dziękujemy serdecznie ks. Edwardowi za prowadzenie nas po drogach duchowego oczyszczenia. Nie Pan Wynagrodzi i obdarza dalszymi łaskami w pracy duszpasterskiej.
6. Dziękujemy za ofiary składane przez okres Adwentu do puszki, które są przeznaczone na „Fundusz „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” /polecamy także świece wigilijne / – Bóg zapłać.
7. Dzisiaj – o godz. 15.00 – na placu im. Fryderyka Chopina odbędzie się XI Wigilia Miejska. Prezydent i Przewodnicząca Rady Miasta serdecznie wszystkich mieszkańców zapraszają.
8. Od dnia dzisiejszego do 23 XII obchodzone są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
9. W piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych celem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o adresy, można je składać w zakrystii lub w kancelarii do czwartku włącznie.
10. Dzieciom udzielamy chrztu: w Niedzielę, w Boże Narodzenie i w dzień św. Szczepana o godz. 12.00. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek po Nowennie /godz. 18.50/.
11. RORATY – jeszcze tylko w środę i sobotę o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.
12. Za tydzień – IV niedziela Adwentu – jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. także będzie Msza św. o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 9.00 i tak do godz. 12.00. Po południu nie będzie Mszy św., będzie to czas na przygotowanie i przeżywanie Wieczerzy Wigilijnej. Na EUCHARYSTIĘ zapraszamy na godz. 24.00 /PASTERKA/. W ciągu dnia w Boże Narodzenie Msze św. począwszy od godz. 9.00 – jak w każdą niedzielę.
13. Zapraszamy łączników po odbiór opłatków świątecznych. Już końcówka, ale jeszcze sporo rodzin oczekuje na opłatki, a Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż. Serdecznie zapraszamy.
14. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Znak wiary Polaków” – spotkanie FRANCISZKA z rodakami; „Tajemnice Jasnej Góry” – temat numeru; „Kościół na zielonej linii” – korespondencja z Cypru; „Brat Albert gwiazdą teatru” – w Roku Św. Alberta. W dodatku lubelskim: „Anielska przystań czeka na głodnych” – mówi Dyr. Caritas; „Stulecie Benedyktynek Misjonarek”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Niepokalana” i „Modlitwa do Niepokalanej” –Papieża FRANCISZKA; „Premier wielu wyzwań” – zmiana premiera; „Módl się i pracuj” – Józef Pomocny; „Spacer po lodzie” – opowieść o przebaczeniu; „Zobaczcie miejsce, gdzie leżał” – badanie grobu Jezusa, a w dodatku lubelskim: „Nowi akolici”; „Bliskie spotkania z Janem od Krzyża”. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /dla dzieci i rodziców/; NASZA DROGA /dla młodzieży/; LIST do PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Zawsze zapomnę” – chorzy na alzheimera; „Bohaterowie z sąsiedztwa” – o sprawach polskich; „WYSZYŃSKI, papieże i polityka wschodnia” – beatyfikacja blisko. Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej.
15. Modlitwa za zm.: + Łukasz PERESIAK.