OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU – Wigilia BOŻEGO Narodzenia – 24 XII 2017 r.

WPROWADZENIE: Wydaje się, że Ten na którego czekamy jest już za progiem, bo to już dzisiejszej nocy będziemy celebrować Jego narodziny, ale wytrwajmy jeszcze w spokojnej, choć radosnej atmosferze oczekiwania. W Ewangelii spotykamy dziś Maryję, która uczy nas jak przyjmować Bożą wolę w swoim życiu. A na początku przeprośmy za grzechy prosząc o Jego miłosierdzie…

KALENDARIUM:
25 XII – NARODZENIE PAŃSKIE,
26 XII – ŚW. SZCZEPANA, pierwszego m.,
27 XII – ŚW. JANA, Ap., Ew.,
28 XII – ŚW. MŁODZIANKÓW, mm.,
31 XII – ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.,

1. „Serdecznie witam przybyłych na tę audiencję Polaków. Już za kilka dni: Czwarta Niedziela Adwentu, Wigilia, Boże Narodzenie; oto czekające nas wydarzenia. Jak pasterze z Betlejem, wiele lat temu, rozpoznali Syna Bożego narodzonego w stajni, tak i wy umiejcie rozpoznać Go, gdy przychodzi w tajemnicy Eucharystii. Niech noc Bożego Narodzenia opromieni radością i pokojem życie każdego z was, waszych rodzin, bliskich, a szczególnie osób samotnych, cierpiących i bezdomnych. Niech Jezus narodzony w Betlejem błogosławi wam i waszej Ojczyźnie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” – powiedział Franciszek do Polaków.
2. Dzisiaj IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – Msza św. o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 9.00 i tak do godz. 12.00. Po południu nie będzie Mszy św., będzie to czas na przygotowanie i przeżywanie Wieczerzy Wigilijnej. Zapraszamy na „PASTERKĘ” o godz. 24.00. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na .
3. 25 XII – NARODZENIE PAŃSKIE – Msze św. począwszy od godz. 9.00 jak w każdą niedzielę.
4. 26 XII – ŚW. SZCZEPANA – Pierwszego męczennika – dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL. Ofiarodawcom dziękujemy.
5. 27 XII – ŚW. JANA Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcamy i podajemy do spożycia wino. Serdecznie zapraszamy.
6. 28 XII – ŚW. MŁODZIANKÓW – Na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną ze specjalnym błogosławieństwem serdecznie zapraszamy małe dzieci z rodzicami.
7. 31 XII – ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Nieszpory na zakończenie roku o godz. 17.30. W sąsiedniej parafii /na górnej Niwie/ doroczny odpust. Uroczysta suma o godz. 13.00.
8. 29 XII – dzień modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tytuł ten przysługuje od 18 XII, kiedy ta Papież FRANCISZEK uznał heroiczność cnót Kardynała – kandydata na ołtarze.
9. Od 24 XII zbiórka ofiar przy żłóbku na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. Bóg zapłać.
10. Wybory do Rady Duszpasterskiej. Za tydzień – w niedzielę Św. Rodziny – 31 XII 2017 r. – podczas Mszy św. o godz. 18.00 – odbędzie się zaprzysiężenie nowej RADY DUSZPASTERSKIEJ.
11. Wizyta pasterska – to spotkanie kapłana z rodziną na modlitwie i rozmowie duszpasterskiej. Bardzo prosimy wszystkich członków rodziny o obecność w czasie wizyty. Wizytę rozpoczynamy w:
Czwartek 28 XII 17 r. – ul. Żeromskiego: 11, 16, 21, 23, 25; od godz. 15.30.
Piątek 29 XII – ul. Żeromskiego: 24, 24A; Partyzantów 40, 42, 48; od godz. 15.30.
Sobota 30 XII – ul. Partyzantów /domki/; Żeromskiego /domki/; Sieroszewskiego
/domki/; Sienkiewicza /domki/; Słowackiego /domki/
i Kochanowskiego 12 i /domki/ od godz. 10.00.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Jesteśmy dziećmi Bożymi, a nie niewolnikami” – naucza FRANCISZEK; „Bóg się rodzi” – temat numeru; „Brata Alberta portret własny”; „Rok 2017 widziany z Brukseli”; „O wielki powrót Chrystusa do Europy”. Dołączona jest płyta: „Kolędy Arki Noego”. W dodatku lubelskim: „Radość Bożego Narodzenia” – mówi ks. Arcybiskup; „Orszak św. Mikołaja”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Nie wystarczy być dobrym” – katecheza papieża FRANCISZKA; „Zdarzyło się w roku Pańskim 2017”; „Józef, czyli Ojciec”; „Dziecko i Logos” – święta sensu i miłości; „Nikt nie idzie sam do nieba” – mądrość Brata Alberta, a w dodatku lubelskim: „Zakończenie Roku Brata Alberta” – w Lublinie i w Puławach; „Pan Bóg spełnia marzenia”. Mamy także pisma: APOSTOLSTWO CHORYCH; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /dla dzieci i rodziców/; NASZA DROGA /dla młodzieży/; LIST do PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Wotum za Polskę” – bursztynowy ołtarz; „Boże Narodzenie” – temat numeru; „Powstanie jak lawina” – o Paderewskim. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Alina PIWKOWSKA; + Ludwika DUDKIEWICZ; + Tadeusz ZAWIŚLAK.