OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – 31 XII 17 r.

WPROWADZENIE: Patrzymy dziś na ŚWIĘTĄ RODZINĘ – niby taką jak każda rodzina na świecie, a jednak bardzo Niezwykłą. Niezwykłą, bo jej członkiem został sam Bóg. I także, jeśli my będziemy Boga zapraszać do naszych rodzin, będą się one stawały coraz bardziej niezwykłe. Teraz jako rodzina eucharystyczna przeprośmy za nasze grzechy i błagajmy Pana o miłosierdzie…

KALENDARIUM:
1 I – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI,
2 I – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów, dK.,
3 I – Najświętszego Imienia Jezus.,
6 I – OBJAWIENIE PAŃSKIE,

1. „Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w tych dniach otwórzmy nasze umysły i serca, aby przyjąć dar miłości Boga, którym jest Jezus Jego Syn zrodzony z Maryi Dziewicy. Jeśli Go przyjmiemy w naszej codzienności, to my również możemy stać się darem dla innych. Bardzo dziękuję za życzenia bożonarodzeniowe, jakie docierają z Polski i z całego świata, a szczególnie za modlitwy w mojej intencji. Proszę was, abyście stale pamiętali o mnie przed Panem. Z serca wam błogosławię!” – powiedział Franciszek do Polaków.
2. Dzisiaj – 31 XII – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA, a jednocześnie Św. Sylwestra – zakończenie roku kalendarzowego. Nieszpory o godz. 17.30. W sąsiedniej parafii /na górnej Niwie/ doroczny odpust. Uroczysta suma o godz. 13.00.
3. Dzisiaj – w niedzielę Św. Rodziny – 31 XII 2017 r. – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich nowo wybranych członków Rady Duszpasterskiej – odbędzie się zaprzysiężenie nowej RADY.
4. 1 I 2018 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU – początek nowego roku. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
5. 6 I 2018 r. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. W naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę. Kredę i kadzidło święcimy i rozdajemy wiernym po każdej Mszy św. Tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Organizowany jest pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”. Spotykamy się wszyscy o godz. 13 tej na Placu Chopina i przejdziemy śpiewając kolędy al. Królewską do Pałacu Czartoryskich, gdzie oddamy pokłon i złożymy dary Nowo narodzonemu Jezusowi.
6. 1 I – dzień imienin ks. bpa Mieczysława Cisło. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie.
7. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – podczas Mszy św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – spowiadamy od godz. 17.00 /dzieci/, od godz. 17.30 /dorosłych/, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.30.
8. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja o godz. 12.00. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii /głównie na opłacenie ogrzewania kościoła/.
9. Spotkania opłatkowe: Kółka Różańcowe i Apostolstwo Dobrej Śmierci – 6 I 2018 r. – w Trzech Króli po Mszy św. o godz. 16.00; podczas spotkania będzie zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z I niedzieli miesiąca. Legion Maryi i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich – 7 I 2018 r. w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
10. Wizyta pasterska – to spotkanie kapłana z rodziną na modlitwie i rozmowie duszpasterskiej. Wiele mieszkań jest zamkniętych. Bardzo prosimy wszystkich członków rodziny o obecność w domu. W najbliższe dni odwiedzamy:
Wtorek 2 I 18 r. – ul. Sienkiewicza: 6, 7, 9.
Środa 3 I 18 r. – ul. Sienkiewicza: 10, 11, 12, 15, 17.
Czwartek 4 I 18 r. – ul. Sienkiewicza: 11A, 13, 19, 21.
11. W dniach 14 – 25 VIII 2018 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Lourdes /w 160 r. Objawień/, a także do La Sallette, Saragossy, Mont Serrat, do Turynu. Program jest w gablocie, a zapisy u ks. Jakuba. Zachęcamy.
12. Z prasy dzisiaj mamy – tygodnik NIEDZIELA, a w nim: „Trzeba znać święte znaki Eucharystii” – naucza FRANCISZEK; Jest też o nowym watykańskim portalu informacyjnym; „Podnieście głowy” – temat numeru; „W służbie Bogu i Ojczyźnie” – droga na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego coraz bliższa; „Koń trojański islamskiego terroryzmu” – Światowy Dzień Pokoju; „Bursztynowy ołtarz Ojczyzny” – w Gdańsku. W dodatku lubelskim: „Szukać tego, co łączy” – mówi ks. Arcybiskup; „Orszak Trzech Króli”. Mamy także pisma: DROGA extra – o szkodliwości pornografii /dla młodzieży/; LIST do PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Jak myśli Papież” – wyjaśnia o. Kacper z Boliwii; „Jeszcze tylko cud” – potrzebne do beatyfikacji; „Przewodnik po kolędzie” – jak przyjąć księdza i nie zmęczyć siebie i jego; „Za kulisami Orszaku Trzech Króli”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Eugenia STRACH; + Krystyna JAWOSZEK; + Józef SOLA; + Zygmunt ZUBEL.