OGŁOSZENIA CHRZEST PAŃSKI – Niedziela – 7 I 2018 r.

WPROWADZENIE: Mając jeszcze w pamięci uroczystość Objawienia Pańskiego, dziś uczestniczymy w jego drugiej odsłonie. Oto Jezus przyjmuje chrzest w rzece Jordan z rąk Jana Chrzciciela. Chrzest, choć nie był Mu potrzebny, to był potrzebny nam. Pan Jezus przyjmuje go, aby pokazać, że w pełni solidaryzuje się z ludźmi, z naszym człowieczeństwem, ale nie z grzechem. Na początku tej EUCHARYSTII przerośmy szczególnie za zaniedbywanie przyrzeczeń chrzcielnych w życiu codziennym i prośmy o wybaczenie…
KALENDARIUM:
13 I – Św. Hilarego, bp., dK.,
1. „Życzę wam wszystkim szczęśliwego i pomyślnego Nowego Roku. Niech będzie on dla was, dla waszych rodzin, bliskich, dla wszystkich żyjących w kraju i za granicą, dla całej waszej Ojczyzny, czasem pokoju, spełnionych nadziei, obfitującym w Boże dary i opiekę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi” – powiedział papież w czasie środowej audiencji ogólnej. „Niech Chrystus, Bóg Mocny, Książę Pokoju narodzony w Betlejem, przenika wasze serca swą obecnością i wam błogosławi” – dodał.
2. Dzisiaj – 7 I 2018 r. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii /głównie na opłacenie ogrzewania kościoła/. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym – serdecznie dziękujemy.
3. Także dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i kleryków wszystkim ofiarodawcom składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
4. Jutro – na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
5. Za tydzień – w II niedzielę miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Modlitwę poprowadzą członkowie Legionu Maryi i Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
6. Spotkania opłatkowe: Legion Maryi i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich – 7 I 2018 r. w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast za tydzień: w sobotę – 13 I o godz. 19.00 – spotkanie opłatkowe dla Puławskiego Skautingu /Harcerzy – Zawiszaków/, a w przyszłą niedzielę – 14 I – na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie opłatkowe zapraszamy nowo wybraną Radę Duszpasterską.
7. Wizyta pasterska w tym tygodniu będzie w następujących rodzinach:
Poniedziałek 8 I – ul. Partyzantów: 25, 39A, 41, 41a; Hauke-Bosaka i Bema /cała/;
Kościuszki: 2, 2a;
Wtorek 9 I – ul. Kościuszki: 6, 12, 14, 19; Kruka: 3. 9A.
Środa 10 I – ul. Kościuszki 5A, 5B i /domki/; Dąbrowskiego /cała/;
ul. Sowińskiego i Kruka /domki/ i Mickiewicza /domki/;
Czwartek 11 I – ul. Słowackiego 20, 22, 24/26; Mickiewicza: 1, 16 i 26.
Piątek 12 I – ul. Kraszewskiego 5, 7, 14 i /domki/; Kochanowskiego 16 i 19.
Sobota 13 I – ul. Południowa, Poprzeczna Środkowa, Krótka, Okrzei
Chmielowskiego, Tuwima, Kniaźnina i Reja.
8. W dniach 14 – 25 VIII 2018 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Lourdes /w 160 rocznicę objawień/, a także do La Sallette, Saragossy, Mont Serrat, do Turynu. Program jest w gablocie, a zapisy u ks. Jakuba. Zachęcamy.
9. Podziękowanie dla parafian od Puławskiego „Hospicjum” /w gablocie/.
10. Jutro – 8 I 2018 r o godz. 11.30 odbędzie się odbiór zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych. Przychody z akcji są przeznaczone za zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Kto chciałby się pozbyć zużytych sprzętów, prosimy przynieść na plac przy kościele przed godz. 11.30.
11. Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” zaprasza na koncert noworoczny do kościoła Miłosierdzia Bożego w sobotę – 13 I 2018 r. na godz. 19.00. Więcej szczegółów na plakacie.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Boże narodzenie zmienia siłę strachu w siłę miłości” i „W cierpiących dzieciach widzimy Jezusa” – naucza FRANCISZEK; „Idą i głoszą” – temat numeru – misje; „Rok św. Stanisława Kostki” – decyzja biskupów, a w dodatku lubelskim: „Święto miłości” – opłatek dla bezdomnych. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Jak zostać królem” – o Orszaku Trzech Króli; „Przez świętych do Boga” – o relikwiach; „Wiara Prymasa” – droga na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego coraz bliższa. W dodatku lubelskim: „Człowiek dobry jak chleb” – zakończenie Roku św. Alberta w Lublinie; „Czas dziękczynienia”. Mamy także pisma: DROGA /dla młodzieży/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Jezus przyszedł do wszystkich” – przesłanie z Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei; „Zamordowani misjonarze” – współczesne męczeństwa; „Nasi oprawcy też są naszymi braćmi” – O Prymasie Tysiąclecia; „Uczuleni na dorosłość”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Antoni GAWROŃSKI.