OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 I 2018 r.

WPROWADZENIE: Jezus Chrystus przychodzi do nas każdego dnia, do naszych codziennych, zwykłych zajęć. Interesuje się najdrobniejszymi sprawami naszego życia. Przychodzi by nas powoływać do różnych spraw. Odpowiedzmy na Jego troskę i miłość natomiast, przyjmując Go otwartym sercem. Niech Duch Święty otworzy nas na Jezusa, Jego powołujące słowo. Na początku przerośmy…
KALENDARIUM:
22 I – Św. Wincentego, diak., m.; Św. Wincentego Pallottiego, prb.,
24 I – Św. Franciszka Salezego, bp., dK.,
25 I – NAWRÓCENIE ŚW. PAWŁA. AP.,
26 I – Św. bpów., Tymoteusza i Tytusa,
1. „Papież Franciszek zaapelował o podjęcie na nowo dialogu między Izraelem i Palestyną. „Celem tego dialogu powinno być pokojowe współistnienie dwóch państw w zaakceptowanych wspólnie granicach, uznanych przez wspólnotę międzynarodową”. W swoim liście papież po raz kolejny podkreślił, że musi zostać uwzględniony „szczególny status” Jerozolimy, „wychodzący poza wszelkie kwestie terytorialne”. Ojciec Święty ponownie też opowiedział się za gwarantowanym układem międzynarodowym specjalnym statusem Jerozolimy – wszystko dla pokoju w Ziemi Świętej.
2. Dzisiaj – 21 I 2018 r. – III NIEDZIELA ZWYKŁA – III niedziela miesiąca. Obchodzimy dzisiaj rocznicę Powstania Styczniowego. Uroczystej EUCHARYSTII o godz. 12.00, będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. prof. Leszek Adamowicz z KUL – po niej nastąpi złożenie wieńców przed pomnikiem Powstańców na placu przy kościele. Z powodu koncertu, jaki odbył się przed tygodniem, czuwanie w intencji Ojczyzny odbędzie się wyjątkowo dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 – zapraszamy.
3. Dzisiaj Dzień Babci – pamiętajmy w modlitwie o babciach i dziadkach życząc błog. Bożego i dużo zdrowia .
4. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kolędnikom /7 grup/, którzy kolędowali przed tygodniem. Dzięki nim przekażemy pokaźne wsparcie na rzecz dzieci w Syrii i Iraku. Na ręce organizatora ks. Mariusza – Bóg zapłać.
5. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 25 I 2018 r.
6. 28 I 2018 r. – w przyszłą niedzielę będziemy gościć kierownictwo archidiecezjalnej „CARITAS”. O godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wręczenie wyróżnienia naszemu parafialnemu zespołowi CARITAS za gorliwe zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym. Zapraszamy na Mszę św. – na wspólną modlitwę w ich intencji.
7. Wizyta pasterska w tym tygodniu będzie w następujących rodzinach:
Poniedziałek 22 I – ul. Norwida: 15, 17, 19, 21, 23, 24 i 25.
Wtorek 23 I – ul. Norwida: 26, 27, 28, 29, 31, 33.
Środa 24 I – ul. Norwida: 35, 39, 41, 43, 45, 47;
Czwartek 25 I – ul. Lubelska: 27, 29, 31, 33 i wszystkie rodziny zgłoszone do kancelarii.
/Z powodu choroby blok ul. Lub. 27 przeniesiony z środy na czwartek/.
8. W niedzielę – 21 I 2018 r. o godz. 19.00 w sali parafialnej na plebanii kościoła Matki Bożej Różańcowej (Garnizon) odbędzie się spotkanie z misjonarzem ojcem Józefem Góździem (werbista) pracował na misji w Panamie. Zaproszony gość opowie o Kościele w Ameryce Środkowej i przygotowaniach do najbliższych ŚDM. Będzie to pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych do udziału w ŚDM Panama 2019 – www.misjapanama.pl.
9. Fundacja Shalom w XIII Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w ramach akcji „Płomień Pamięci” po raz kolejny zwraca się z apelem o zapalenie świec w oknie każdego domu w dniu 27 stycznia 2018 roku o godz. 18.00, by ten symboliczny płomień stał się wyrazem naszej żywej pamięć o wszystkich ofiarach Zagłady.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Liturgia szkołą modlitwy” – naucza FRANCISZEK; „Mass media to dar i zmaganie” – Dzień patrona dziennikarzy – temat numeru; „Nasza modlitwa za Ojczyznę” – Rok Niepodległości 1918-2018; „Jej dobra sława” – 1 r. śmierci Heleny Kmieć; a w dodatku lubelskim: „Tym, co oddali życie za Ojczyznę” – Plac Litewski. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Papież w kraju podziałów” – pielgrzymka Papieża do Chile i Peru; „Święty zwycięża” – grób Helenki Kmieć miejscem modlitwy; „Życie zwycięża ze śmiercią” – o nienarodzonych w Sejmie; „Rachunek sumienia z ekumenizmu” – Tydzień Modlitw o Jedność. W dodatku lubelskim: „Wrażliwi na cudze potrzeby” – o wolontariuszach; „Pallotyni na czele” – ranking liceów. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim płyta Góry do Góry; CUDA i ŁASKI BOŻE; APOSTOLSTWO CHORYCH; DROGA /dla młodzieży/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Krzyk sumienia” – aborcja w sejmie; „Ekumenizm to nie kompromis” – mówi kard. Koch; „Otwarty rejestr pedofilów” – skutek zamierzony, czy odwrotny?; „Sowieci twierdzili, że „Boha niet” – a Ona modliła się w ukryciu. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Ewa WĘGRZYNEK; + Jerzy LIS.