OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 I 2018 r.

WPROWADZENIE: Przychodzimy na spotkanie z Jezusem Chrystusem. To w perspektywie Bożego Słowa możemy poznać siebie. To tutaj dostrzegamy wszystkie nasze braki, niewierności i grzechy. Bóg daje nam Siebie pod postacią chleba, abyśmy byli pełni Jego łaski w naszym codziennym życiu. Wspieramy dzisiaj modlitwą wszystkich chorych na trąd obchodząc 65 Światowy Dzień Trędowatych. Na początku przerośmy…

KALENDARIUM:
31 I – Św. Jana Bosko, prb.,
2 II – OFIAROWANIE PAŃSKIE, DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziękuję wam, że towarzyszyliście mi w waszych modlitwach podczas mojej niedawnej podróży do Chile i Peru. Był to czas łaski, który pozwolił nam doświadczyć jedności, docenić i propagować duchowe wartości zakorzenione w Ewangelii i w tradycjach osób i ludów tego regionu. Dzielę się z wami moją radością i proszę was, abyście kontynuowali modlitwę za mnie. Niech Bóg wam błogosławi!”.
2. Dzisiaj – 28 I 2018 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – Będziemy gościć dzisiaj kierownictwo archidiecezjalnej „CARITAS”. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.
3. Dzisiaj obchodzony jest 65. Światowy Dzień Trędowatych. Ostatnia niedziela miesiąca stycznia jest zachętą do modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy niosą pomoc najbiedniejszym z biednych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach chorych na trąd oraz za osoby im posługujące. Zachęcamy również do pomocy materialnej. Wśród pracujących na tym polu wielkich postaci warto wspomnieć świętych: św. Damiana z Molokai (Joseph de Veuster), św. Matkę Teresę z Kalkuty, bł. Jana Beyzyma czy bardziej nam współczesnego o. Mariana Żelazka – opiekuna trędowatych w Indiach – kandydata na ołtarze.
4. 2 II – OFIAROWANIE PAŃSKIE – M.B. Gromnicznej. Podczas wszystkich Mszy św. – o godz. 7.30; 9.00; 16.00 i 18.00 będziemy poświęcać gromnice. To święto obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlić się za wszystkich, którzy życie swoje poświęcili Bogu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia wypada rocznica święceń biskupa Mieczysława Cisło (1998).
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – spowiadamy podczas wszystkich Mszy św.; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo I soboty o godz. 7.00.
6. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na ogrzewanie kościoła.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Zdjęcia, które mówią” – FRANCISZEK w Chile i Peru; „Wielcy Polacy” – Rudolf Modrzejewski – budowniczy mostów w Ameryce; „Wielki Pasterz” – 100 r. ur. abp. Ignacego Tokarczuka; „Dama pielęgniarstwa” – beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej; „Wielka tajemnica powołania” Dzień Życia Konsekrowanego – temat numeru; a w dodatku lubelskim: „Betlejem w Lublinie”; „Relikwie św. Brata Alberta w parafii lubelskiej”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Chile – impuls; Peru – zastrzyk w serce” – pielgrzymka Papieża; „Ameryka pro life” – Ameryka za życiem; „Duchowość” – mówi o. Radosław Rafał; „Rachunek sumienia z ekumenizmu” – Tydzień Modlitw o Jedność. W dodatku lubelskim: „Nagrody za dobre wychowanie” – rozdane; „Polskie dzieci dla rówieśników z Syrii i Libanu” – kolędnicy. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim płyta Góry do Góry; DROGA /dla młodzieży/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Baptystka w zakonnym habicie” – o nawróceniu i ślubach zakonnych; „Konsekrowana…” o powołaniach zakonnych; „Nacjonalizm a patriotyzm” – mówi abp Gądecki w XXI Dzień Judaizmu; „Papieska lekcja” – o pielgrzymce. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
8. Modlitwa za zm.: + Jerzy NIEDZIELSKI; + Helena SARAN; + Tomasz SZTELMACH; + Henryk KUŹNIAK; + Mikołaj DORS; + Stanisław …