OGŁOSZENIA V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 II 2018 r.

WPROWADZENIE: „Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszymy dziś z ust Hioba. I choć my również odczuwamy pędzący czas, to każdego tygodnia czasem wytchnienia jest dla nas EUCHARYSTIA. To także moment, kiedy jesteśmy wdzięczni Bogu za wszystkie łaski, jakich od Niego doświadczamy. Dlatego stańmy wspólnie do EUCHARYSTYCZNEJ uczty i na początku prośmy o Miłosierdzie…

KALENDARIUM:
5 II – Św. Agaty, dz., m.,
6 II – Św. Pawła Miki i Tow., mm.,
10 II – Św. Scholastyki, dz.,

1. „Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, uczestnicząc we Mszy świętej, bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego słowa. Niech ono was formuje i przemienia. Niech kształtuje życie waszych rodzin, a szczególnie inspiruje wychowanie dzieci i młodzieży. Bądźcie głosicielami tego Słowa, gdziekolwiek jesteście. Nie lękajcie się mówić o Bogu, o sprawach wiary, o Kościele. Umacniajcie się wzajemnie w wierze, trwając konsekwentnie w nauce Chrystusa. Z serca wam błogosławię” – powiedział papież FRANCISZEK do pielgrzymów polskich.
2. Dzisiaj V NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na ogrzewanie kościoła. Ofiarodawcom i Panom dyżurującym przy puszce składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Jutro – w poniedziałek – wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00, a później na spotkanie w sali „na górze”.
4. Za tydzień – w niedzielę – 11 II 2018 r. – Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych do świątyni, a opiekujących się chorymi prosimy o pomoc w ich drodze do kościoła.
5. W przyszłą niedzielę /II niedzielę miesiąca/ po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Przewodniczą członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
6. Ofiary zbierane do puszki w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na „FUNDUSZ WSCHODNI”.
7. We czwartek – 8 II – p. Paweł przywiezie kilka ton jabłek. Będą rozdawane od godz. 8.00. Zapraszamy.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: papież FRANCISZEK podsumował podróż do Chile i Peru; „Kubańska dusza potrzebuje uleczenia” – rozmowa; „Ocalić życie i rodzinę” – temat numeru – zatrzymać aborcję; „Atak Izraela” – niemieckie obozy śmierci; „Siostry zakonne wśród nas” – powołania; a w dodatku lubelskim: „Jubileusz bpa Mieczysława Cisło” – 20 lat biskupstwa; „Łódź wynagrodzenia na wodach Kościoła” – 100-lecie sióstr Służebniczek Najświętszemu Sercu Jezusa. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Arka pośród powodzi” – naucza Papież; „Izrael nie rozumie Polski. Z wzajemnością?”; „Igrzyska 2018” – Kościół w Korei; „Pani zadaniem jest pójść do nieba” – mówi dr Wanda Półtawska; „Coś lepszego niż kariera” – nieznany polski męczennik. W dodatku lubelskim: „edukacja medialna” – mówi prof. Hofman; „Skrzywdzeni przez wojnę” – pamięć i historia. Mamy także pisma: NASZA ARKA I NASZA ARKA /numer specjalny/; DROGA /dla młodzieży/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Papież FRANCISZEK i abp Sawczuk” – wspólnie o zaprzestaniu wojny; „Reagujemy” – o pedofilii; „Radość z wierności”, „Marzenia – barometr kryzysu” – temat numeru; „Amazonia bez celibatu?”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Antoni WĄSIEL.