OGŁOSZENIA II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 II 2018 r.

WPROWADZENIE: Wchodzimy dziś z Jezusem i Jego Apostołami na świętą górę TABOR, by przyjrzeć się przemienieniu Jezusa. On pragnie, byśmy każdego dnia doświadczali nawrócenia i dotknięcia Jego chwały. To właśnie teraz jest czas, byśmy mogli doświadczyć Jego łaski, dlatego na początku tej EUCHARYSTII przepraszajmy Go za wszystko, co nas od Niego oddziela i prośmy o wybaczenie…

1. „Wy, młodzi potrzebujecie poczucia, że ktoś naprawdę w was wierzy: wiedzcie, że Papież wam ufa, że Kościół wam ufa! A wy, ufajcie Kościołowi!… Nigdy się nie zamykaj! W Piśmie Świętym znajdujemy 365 razy wyrażenie „nie lękajcie się”, ze wszystkimi jego odmianami. To jakby powiedzieć, że każdego dnia roku Pan chce, abyśmy byli wolni od bojaźni” – napisał papież FRANCISZEK do młodzieży w Orędziu na ŚDM w Panamie.
2. Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Ofiary, zbierane dzisiaj do puszki są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny ”. O godz. 17.30 dzisiaj śpiewamy drugą część Gorzkich Żali. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego /puszka/.
3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16.30; dorosłych na godz. 17.00; młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na godz. 18.45.
4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 sprawujemy EUCHARYSTIĘ w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlimy się za pracujących kapłanów; I piątek – spowiadamy dzieci od godz. 17.00, a dorosłych od godz. 17.30 i podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Jezusa /godz. 18.00/; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 /jest także okazja do spowiedzi św./.
5. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po EUCHARYSTII o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na ogrzewanie kościoła.
6. Trwa przygotowanie narzeczonych do małżeństwa /kurs przedmałżeński/. Spotkania w sobotę o godz. 18.45 w sali św. O. Pio.
7. Przez okres Wielkiego Postu do puszki z napisem JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA zbieramy ofiary na Wielkopostne Dzieło Pomocy.
8. Jest możliwość wyjazdu do Medugorje /z par. w Kłodnicy – zaliczka 500 zł/os do 31 stycznia/ – szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
9. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 III 2018 r. – plakat na tablicy ogłoszeń.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Zatrzymaj się, spójrz i powróć” – trzy Papieskie drogowskazy; „Nasz egzamin z wolności” – Narodowy Program Trzeźwości; „Patriarcha Będzina” – jak Polacy Żydów ratowali; „Święte życie O. Pio” – 2018 – Rok Św. O. Pio; a w dodatku lubelskim: „Łóżko chorego to sanktuarium” – o duszpasterstwie chorych. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pokuta, ale nie smutek” – naucza Papież; „Pięć lat papieskiej emerytury” – BENEDYKT XVI; „Tacy sami” – samotność w Europie; „Człowiek modlitwy” – Wielki Post ze św. O. Pio; „Między historią a mitologią” – o antysemityzmie z abpem Rysiem. W dodatku lubelskim: „Małżeńska droga do szczęścia” – studenci o miłości; „Matki bohaterki” – 78 r. deportacji na Sybir. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /dla dzieci i rodziców/; DROGA – /dla młodzieży/ i DROGA EXTRA – /do bierzmowania/; APOSTOLSTWO CHORYCH; CZAS SOLIDARNOŚCI /miesięcznik społeczno-kulturalny/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Spotkania Papieskie” – w piątki; „Ochrona dzieci to nasza wspólna sprawa” – pisze w-ce prezes KAI; „Ucieczka w inny świat”, „Polskie pijaństwo” – temat numeru o trzeźwości. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Henryk PIJARSKI; + Janina WSZOŁA; + Franciszek SYKUT; + Jacek SIKORA; + Ewa ŻYCKA.