GŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 III 2018 r.

WPROWADZENIE: Usłyszymy w ewangelii, że Jezus się zdenerwował. Nie uczynił tego bez powodu. Zabolało Go to, że ludzie nie wiedzą, jak zachować się w świątyni. Już od początku tej EUCHARYSTII zadbajmy o skupienie, by to spotkanie z Bogiem było jak najbardziej owocne. Bierzmy przykład z radykalizmu Jezusa. Powyrzucajmy z naszej głowy niepotrzebne myśli i porozsypujmy „monety naszych przyzwyczajeń”, byśmy otwartym sercem skorzystali z tego co proponuje nam Pan Bóg, a na początku prośmy o wybaczenie…
KALENDARIUM:
7 III – Św. Perpetuy i Felicyty, mm.,
8 III – Św. Jana Bożego., z.
1. „Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków. Przeżywamy Wielki Post: czas refleksji, nawrócenia i duchowej przemiany. Z uwagą rozważajcie wydarzenia Drogi Krzyżowej, lamentacje Gorzkich żali i treść rekolekcyjnych konferencji. Niech one pomogą wam odnowić, umocnić lub nawiązać osobistą duchową relację z Chrystusem. Miejcie serca otwarte na moc Boga i oczy skierowane na potrzeby bliźnich. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus powiedziała FRANCISZEK.
2. Dzisiaj III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po EUCHARYSTII o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze, a godz. 17.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Jutro wszystkich członków Akcji Katolickiej zapraszamy na EUCHARYSTIĘ /godz. 18.00/ i spotkanie.
4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16.30; dorosłych na godz. 17.00; młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na godz. 18.45.
5. W piątek – 9 III – po raz czwarty wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa.
6. Dobrym czasem dla zgłębiania Bożego prawa miłości są rekolekcje wielkopostne. W naszej parafii będziemy je przeżywać w dniach 15 III – 18 III 2018 r. Przewodniczył nam będzie ks. dr Marcin Jarosław Zieliński – pracownik naukowy KUL JP /biblista/. Wykorzystajmy czas rekolekcji do pogłębienia naszej wiary i oczyszczenia w sakramencie pokuty.
7. Trwa przygotowanie narzeczonych do małżeństwa /kurs przedmałżeński/. Spotkania w sobotę o godz. 18.45 w sali św. O. Pio.
8. Za tydzień rozpoczynamy Nowennę z racji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zapraszamy na EUCHARYSTIĘ w intencji Narodu i Ojczyzny, a potem czuwanie modlitewne, które prowadzą członkowie Akcji Katolickiej.
9. JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA to zbiórka ofiar na Wielkopostne Dzieło Pomocy. Zbieramy także ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego /puszka/. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
10. Puławska młodzież wyjeżdża w Niedzielę Palmową na Archidiecezjalne Dni Młodzieży. Zapisy w par.
11. Jest możliwość wyjazdu do Medugorje /organizuje par. w Kłodnicy – zapisy i zaliczka 500 zł jak najszybciej/ – szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Ceremoniarz papieski z Polski” – Polak w Watykanie; „Św. Jan Paweł II o Europie” i „O kobietach”; „Za kulisami historii” – temat numeru; „Ambasadorowie polskiej kultury” – 2018 – Rok Św. O. Pio; a w dodatku lubelskim: „Wśród swoich” – Ks. Abp z wizytą u misjonarzy; „Pamięć o Golgocie Wschodu”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Cichy i pokorny Sługa Boga i ludzi” – z nauczania Papieża; „Tercjarze” – temat numeru; „Walczący z diabłem” – Wielki Post ze św. O. Pio; „Albo Bóg, albo nic” – opowiada Małgorzata Hutek; „Powrót do normalności” – niedziela bez handlu. W dodatku lubelskim: „Zwyczajni, choć niezwyczajni” – szafarze Eucharystii; „Ziemia rodziny Castro” – tęsknota za Kubą. Mamy także pisma: NASZA ARKA /poświęcone rodzinie Ulmów/; CZAS SOLIDARNOŚCI /miesięcznik społeczno-kulturalny/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „24 godziny dla Pana – Papież u spowiedzi” – w nocy 9/10 III; „Kobiety BOGA”; „Po co świętemu kobieta?” – temat numeru; „Wspólnie możemy budować dobry świat” – wyznania więźnia obozu. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Maria ADAMSKA; + Maria KOŁCZ.