OGŁOSZENIA NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ – 25 III 2018 r.

WPROWADZENIE: Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Razem z Jezusem idziemy do Jerozolimy, aby tam razem z Nim umrzeć i zmartwychwstać. Chcemy w naszej wspólnocie wraz z całym Kościołem przeżywać najważniejsze dni w roku i uwielbiać Pana Boga za dar zbawienia. Pamiętajmy, że w EUCHARYSTII nie tylko przypominamy, lecz także uobecniamy wydarzenia paschalne. To „tu i teraz” „dla naszego zbawienia” aktualizuje się męka, śmierć i chwała naszego Pana. „Pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina kontemplujemy i przyjmujemy umęczone, a zarazem uwielbione Ciało Pana Jezusa oraz Jego Przenajświętszą Krew, przelaną za nas na krzyżu”. Z wdzięcznością w sercach przystąpmy do sprawowania świętych misteriów naszej wiary, a na początku przeprośmy…
KALENDARIUM:
19 III – ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.,
1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, nasze uczestnictwo we Mszy św. jest pełne, gdy przyjmujemy Ciało i Krew Pana w Komunii eucharystycznej. Jest to najgłębsze zjednoczenie z Chrystusem. On daje się nam grzesznikom jako pokarm, który nas uzdrawia, napełnia świętością i pozwala żyć życiem samego Boga. Przyjmujcie ten pokarm, aby napełniał was świętością! Z serca wam błogosławię” – powiedział Papież podczas ostatniej audiencji.
2. Dzisiaj NIEDZIELA PALMOWA. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ od uobecnienia uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, jak również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Poświęcamy palmy podczas każdej EUCHARYSTII. Ostatnia część Gorzkich Żali – o g. 17.30.
3. We wtorek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych /wizyta przedświąteczna/ Czekamy na zgłoszenia.
4. W środę o godz. 18.40 /po Mszy św./ odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, który ma odbyć się 1 IV i 2 IV. Zapraszamy także pełniących funkcje chrzestnych poza parafią.
5. WIELKI CZWARTEK – Uroczysta EUCHARYSTIA Ostatniej Wieczerzy połączona z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończy uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy”.
6. WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki Pańskiej – Droga Krzyżowa: o godz. 15.00 uroczysta Liturgia o godz. 16.00 /opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św./ – na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do „Grobu”. Czuwanie przy grobie przez całą noc /porządek na tablicy ogłoszeń/. Tego dnia obowiązuje post ścisły /jakościowy: wstrzymujemy się potraw mięsnych; i ilościowy: trzy posiłki w tym jeden do syta/. Ofiary zbierane są przeznaczone na potrzeby Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
7. WIELKA SOBOTA – Poświęcenie pokarmów od godz. 7.00 do 14.00 /co pół godziny, później przerwa na sprzątanie kościoła/. Liturgię WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie poświęcenie ognia o godz. 20.00. Do kościoła przychodzimy ze świecami.
8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – procesja i EUCHARYSTIA REZUREKCYJNA o godz. 6.00. Następnie od godz. 9.00 porządek niedzielny. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych /z racji I niedzieli miesiąca/.
9. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Nasze modlitwy i ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na potrzeby Uniwersytetu.
10. Jeszcze dzisiaj trwa zbiórka ofiar na Wielkopostne Dzieło Pomocy JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Zbieramy także ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego /puszka/. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
11. W Wielką Sobotę w godz. 11.00 – 13.00 młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach zaprasza wszystkich potrzebujących i chętnych na śniadanie wielkanocne i tradycyjny żurek świąteczny.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Śladami św. O. Pio” – pielgrzymuje FRANCISZEK; „Przez Krzyż do Zmartwychwstania” – temat numeru; „Kościół pielęgnuje Polskość” – komunikat KEP; a w dodatku lubelskim: „Radość pomagania” – Caritas; „Miasto zgody religijnej” – Lublin. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Wejdźmy do wnętrza ran” – naucza Papież; „Naśladujcie św. O. Pio” – z pielgrzymki Papieża; „Żertwa” – Wielki Post z Św. O. Pio – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Dzień jedności środowisk nowej ewangelizacji”; „Papież FRANCISZEK cytuje swoją babcię” – komentarz O. Rafała. Mamy także pisma: LIST do PANI /pismo dla niewiast/; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla dzieci i rodziców; SOLIDARNOŚĆ – dwutygodnik; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Chrześcijanie kochają UKRZYŻOWANEGO, a nie krzyż”; „Wszystko zaczęło się w Getsemani”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. W naszym sklepiku już są „Chlebki Dobroci”, które rozprowadza CARITAS. Zapraszamy.
13. Modlitwa za zm.: + Władysława KUBIŚ; + Izabela POTOCKA; + Grzegorz CIEŚLAK.