OGŁOSZENIA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 2 IV 2018 r.

WPROWADZENIE: „Nie bójcie się”! Tymi słowami także nas chce przywitać Chrystus w pierwszych dniach świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Nie ma takiego lęku, który nie zniknąłby wobec mocy Zmartwychwstałego. Dlatego powierzajmy Mu całe nasze życie. Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w drugim świątecznym dniu przypomina się nam i prosi o modlitwę i ofiarę na swoją działalność. Z wdzięcznością za 100-lecie działalności Uniwersytetu wspieramy uczelnię, a uwielbiając Chrystusa Zmartwychwstałego przystąpmy do sprawowania świętych misteriów naszej wiary, na początku przepraszając…

1. „Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przygotujmy do wejścia w tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana, które na nowo będziemy przeżywali podczas Triduum Paschalnego. Niech nam w tej duchowej podróży towarzyszy Najświętsza Maryja Panna. Niech wyjedna nam łaskę wewnętrznego zaangażowania w celebracje nadchodzących dni, aby nasze serce i nasze życie były nimi prawdziwie przemienione. Życzę Wam radosnej i świętej Wielkanocy i z serca wam błogosławię!” – życzenia Papieża ze środy Wielkiego Tygodnia.
2. Dzisiaj PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY. Trwamy w atmosferze Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangeliczny Apostołów, którzy idą i głoszą Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu. Przełożyliśmy na dzień dzisiejszy miesięczną zbiórkę do puszki na potrzeby parafii. Za złożone ofiary ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
3. Dzisiaj rocznica święceń biskupich abpa Stanisława Budzika (2004) oraz dzień imienin bpa Ryszarda Karpińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie i Solenizancie.
4. Jutro – we wtorek – 3 IV – zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej /po Mszy św./.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 sprawujemy EUCHARYSTIĘ w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlimy się za pracujących kapłanów; I piątek – spowiadamy dzieci od godz. 17.00, a dorosłych od godz. 17.30 i podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa /godz. 18.00/z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje post/; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 /jest także okazja do spowiedzi św./.
6. Za tydzień NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – święto patronalne CARITAS – będziemy zbierać ofiary do puszki na działalność charytatywną. Jednocześnie to II niedziela miesiąca o godz. 18.00 uroczysta EUCHARYSTIA w intencji Ojczyzny /w ramach Nowenny 9-cio miesięcznej przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania Niepodległości/. Po niej jak zawsze czuwanie modlitewne, które prowadzi Akcja Katolicka, zakończone Apelem Jasnogórskim.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Komunia łączy nas z Chrystusem” – naucza FRANCISZEK; „Jeruzalem to miasto, na które czekamy”; „Szanowny Panie Hendel” – Alleluja-Wielkanoc; „Św. Jan Paweł II nauczał jako Prorok” – temat numeru; „Katalońska Jasna Góra” – czyli Montserrat. A w dodatku lubelskim: „Pokażcie ludziom Chrystusa”; „Europa Christi” – dodatek specjalny. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Stajemy się tym, co otrzymujemy” – naucza Papież; „Niepodległość dzięki jedności” – mówi prof. Andrzej Nowak; „Pieśń o zakochanym Bogu” – Biblia o Miłości. W dodatku lubelskim: „Życzenia ks. Arcybiskupa”; „Zapach Wielkanocy”; „Wymodlony i wyczekany” – Kościół na Białorusi. Mamy także pisma: LIST do PANI /pismo dla niewiast/; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla dzieci i rodziców; NASZA ARKA i NASZA ARKA numer specjalny; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „ZMARTWYCHWSTAŁY zmienia wszystko” „Cud ognia” – temat numeru; „Polski sezon w Jerozolimie”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej..
8. Modlitwa za zm.: + .