OGŁOSZENIA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO II Niedz. Wlk. – 8 IV 2018 r.

WPROWADZENIE: Jezus przychodzi pomimo zamkniętych drzwi i pozwala dotknąć swoich ran, tak aby Tomasz uwierzył. Po raz kolejny przekonuje wylęknionych uczniów o swoim zmartwychwstaniu. Ale to przychodzenie ma jeszcze inny wymiar. Kiedy Zmartwychwstały dotyka ludzkiej niewiary i lęku, kiedy dotyka naszych ran mówi o swoim miłosierdziu. Do każdego z nas skierowane jest dziś Jezusowe przesłanie „Pokój wam”. Uwielbiając Chrystusa Zmartwychwstałego przystąpmy do sprawowania świętych misteriów, wyznajmy najpierw, że jesteśmy grzeszni i prośmy o miłosierdzie…

KALENDARIUM:
9 IV – ZWIASTOWANIE PAŃSKIE,
13 IV – Św. Marcina I, p., m.,

1. „Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w oktawie Paschy oddajemy chwałę Chrystusowi, który przez swe zmartwychwstanie, otwarł nam bramy wieczności. Wiara w zmartwychwstanie niech będzie dla was źródłem chrześcijańskiej nadziei, braterskiej miłości, prawdziwej radości i pokoju! Niech Pan wam błogosławi” – życzenia Papieża z ostatniej środy.

2. Dzisiejsza NIEDZIELA dzięki objawieniom św. S. Faustyny została nazwana NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w sakramencie pokuty. Niech trwanie w wielkanocnej radości przybliża nas do Boga, źródła Miłosierdzia. Dzięki Jego przebaczeniu i łasce możemy żyć. Jedna iskra Miłosierdzia może rozpalić najtwardsze serca. Bądźmy miłosierni.

3. Dzisiaj przeżywamy święto patronalne CARITAS – zbieramy więc ofiary do puszki przeznaczone na , które rozpoczyna 74 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Jednocześnie jest to II niedziela miesiąca o godz. 18.00 uroczysta EUCHARYSTIA w intencji Ojczyzny /w ramach Nowenny 9-cio miesięcznej przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania Niepodległości/. Po niej jak zawsze czuwanie modlitewne, które poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

4. Jutro – w poniedziałek – 9 IV – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO /przeniesiona z Niedzieli Palmowej/. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/; 9.00; 16.00 i 18.00. Podczas ostatniej Mszy św. dokonamy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 11 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. (Szkoła dysponuje też internatem).
6. Siostry Benedyktynki zapraszają rodziców i dzieci na dni otwarte Szkoły Przysposabiającej do Pracy /12 IV/ i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego /16 IV i 17 IV/ do godz. 10.00 /informacje na plakacie/.

7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Wołania Jezusa nie można uciszyć” i „Zmartwychwstanie jest sercem wiary” – naucza Papież; „Krzeptówki nowym Sanktuarium Narodowym”; „Niedziela Miłosierdzia Bożego” – temat numeru; „Życiorys na scenariusz” – czyli 50 r.śm. Zofii Kossak. A w dodatku lubelskim: „Śniadanie wielkanocne na dworcu” – zaprosił CARITAS; „Szli za Krzyżem” – Drogi Krzyżowe. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pusty grób wzywa” – z nauczania Papieża; „Ufam Tobie, Jezu” – klucz do Miłosierdzia Bożego – temat numeru; „Rówieśnica Niepodległej” – 100-letnia zakonnica; „Święta Narzeczona?” – dlaczego nie!. W dodatku lubelskim: „Niewyczerpany zdrój łask”; „Każdej mamie należy się medal” – Prezydent RP nagradza. Mamy także pisma: LIST do PANI /pismo dla niewiast/; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla dzieci i rodziców; NASZA ARKA; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Oburzające Miłosierdzie” – czy kogoś gorszy fakt, że Bóg wybacza? – temat numeru; „Antysemitka ratuje Żydów” – o Zofii Kossak-Szczuckiej; „Czułość rozwiązuje wiele problemów”; „Heroiczna miłość najmniejszych” – ks. prof. Muszala mówi o adopcji embrionów. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.