OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 IV 2018 r.

WPROWADZENIE: To już trzecia niedziela naszej paschalnej radości. Zmartwychwstały Jezus po raz kolejny ukazuje się swoi uczniom. A jak jest On obecny w naszym życiu? Czy przyjmujemy Jego pokój? Czy umiemy dzielić się radością naszej wiary, dobrocią i miłosierdziem? Dzisiaj mamy okazję wesprzeć potrzebujących w Syrii, gościmy bowiem kapłana, opiekuna poszkodowanych w tej skandalicznej wojnie, a towarzyszy mu ks. Józef Maciąg. Witamy bardzo serdecznie Gości. A dla godnego uczestniczenia w EUCHARYSTII wyznajmy najpierw, że jesteśmy grzeszni i prośmy o miłosierdzie dla nas…

1. „Drodzy pielgrzymi polscy, pozdrawiam was serdecznie i życzę trwania w radości wielkanocnej. W Wigilię paschalną odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne: wyrzekliśmy się złego ducha i wszystkiego, co prowadzi do grzechu, wyznaliśmy naszą wiarę i przyrzekliśmy wierność Chrystusowi. Te przyrzeczenia muszą być ponawiane właściwie każdego dnia, by naszą świadomość przenikała obecność Chrystusa w nas i pragnienie służenia Mu całym życiem. Niech ta myśl, płynąca z dzisiejszej katechezy, będzie dla was okazją do osobistej refleksji. Z serca wam błogosławię.” –Papież FRANCISZEK w ostatnią środę.
2. Dzisiaj III NIEDZIELA WIELKANOCNA, w Polsce NIEDZIELA BIBLIJNA obchodzona pod hasłem: „WEŹMIJCIE PISMO ŚWIĘTE”. Drugi narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO. Czytamy dzisiaj List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Mamy także dzisiaj możliwość wypełnić czyn Miłosierdzia, którego uczy nas Zmartwychwstały Chrystus. Gościmy bowiem dwu kapłanów: jeden – to ormiańsko-katolicki ksiądz pracujący w Aleppo w Syrii, drugi – to jego socjusz /opiekun/ ks. Józef Maciąg. Serdecznie was pozdrawiamy, dziękujemy za wizytę i posługę, włączamy się w pomoc i modlitwę w intencji poszkodowanych i życzymy wszystkiego co najlepsze od Pana. Szczęść Boże.
3. Za tydzień – w niedzielę – 22 IV – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Potrwa do 28 IV. Szczegółowe informacje w przyszłą niedzielę i w gablocie.
4. Organizujemy jak co roku pielgrzymkę do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu. W tym roku w dniach 26-27 maja. Organizatorem jest Jarosław Nowak – kontakt 606105566. Zachęcamy. Natomiast na wyjazd wakacyjny u ks. Jakuba do Lourdes są jeszcze 4 wolne miejsca.
5. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nasza radość i nadzieja” i „Owoce EUCHAARYSTII” – naucza Papież; „Gaudete et exultate; Cieszcie się i radujcie” – nowa adhortacja papieża FRANCISZKA; „Mocarz wiary” – Papież Senior ma 91 lat – temat numeru; „W krakowskim domu Matejki” – 180 r. urodzin i 125 r. śmierci malarza; „Co Polska zawdzięcza EUROPIE” z cyklu Europa Christi. A w dodatku lubelskim: „Radosny, młody Kościół” – przedsynodalne spotkanie młodych w Rzymie; „Święte Dni” – w Lublinie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Zabarykadowani” – z nauczania Papieża; „150 tys. W Łagiewnikach” – w niedzielę Miłosierdzia Bożego; „Jeszcze Francja nie umarła” – o męczennikach – temat numeru; „Świętość z sąsiedztwa” – adhortacja o świętości. W dodatku lubelskim: „Zawodnicy Kościoła” – IX mistrzostwa ministrantów; „Zapomniany artysta z nowojorskiej wystawy” – rodem z Kazimierza. Mamy także pisma: LIST do PANI /pismo dla niewiast/; CUDA i ŁASKI BOŻE; DROGA /dla młodzieży/; APOSTOLSTWO CHORYCH; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Protest z krzyżem na plecach” – w Chorwacji; „Nowa adhortacja” – papieża FRANCISZKA; „Między ławką a amboną” – o kazaniach bez retuszu; „Sposoby na Biblię” – o czytaniu Pisma św.. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
6. Modlitwa za zm.: + Kazimierz FABIJAŃSKI; +Barbara ZUBEL; + Elżbieta DOBRUCKA.