OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 IV 2018 r.

WPROWADZENIE: Trzeba naprawdę kochać, żeby za nich oddać swoje życie. Czwarta niedziela wielkanocna powszechnie zwana jest Niedzielę Dobrego Pasterza. On zna swoje owce i bez wahania za każdą z nich oddaje swoje życie. Naszymi modlitwami otoczmy dziś szczególnie pasterzy Kościoła. Prośmy także o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Niech nie braknie tych, którzy podejmą trud pracy w Pańskiej Owczarni. Za to, że ignorując niekiedy głos Pasterza – Jezusa Chrystusa oddalamy się od stada umiłowanych przez Niego owiec, szczerze Go przeprośmy …
KALENDARIUM:
23 IV – ŚW. WOJCIECHA, bp., m., głównego patrona Polski,
25 IV – Św. MARKA, Ew.,
27 IV – Św. Piotra Chanela, prb., m.,; św. Ludwika Marii Grignion de Monfort, prb.,
1. „Nie zapominajcie nauczyć dzieci, by umiały dobrze czynić znak krzyża! Krzyż jest odznaką, która ukazuje nam kim jesteśmy: nasze mówienie, myślenie, patrzenie, działanie jest pod znakiem krzyża, to znaczy miłości Jezusa aż do końca. Wiele razy widziałem, że robią to byle jak. Nie potrafią się przeżegnać. A wy, ojcowie, matki, babcie, dziadkowie, ojcowie i matki chrzestne winniście nauczyć dzieci, by umiały dobrze czynić znak krzyża, bo jest to powtórzenie tego, co stało się w sakramencie chrztu św. Czy to dobrze zrozumieliście?” – pytał Papież FRANCISZEK w ostatnią środę.
2. Dzisiaj IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia Konsekrowanego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni …Duchem Świętym”. Modlimy się o liczne, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. O powołania z naszej diecezji i z naszej parafii, szczególnie za naszego alumna Jana.
3. Za tydzień – w niedzielę – 29 IV – ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
4. W najbliższą środę P. Paweł przywiezie transport jabłek. Rozdawanie rozpocznie się o godz. 8.00. Wszystkich potrzebujących zapraszamy.
5. Organizujemy jak co roku pielgrzymkę do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu. W tym roku w dniach 26-27 maja. Organizatorem jest Jarosław Nowak – kontakt 606105566. Zachęcamy. Natomiast na wyjazd wakacyjny u ks. Jakuba do Lourdes są jeszcze wolne miejsca.
6. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Chrzest jest bramą” i „O władzy i pieniądzach” – powiedział Papież; „Posłowie przeciwko #zatrzymaj aborcję” – biskupi wyrażają ubolewanie; „Świat za furtą” – temat numeru; „Z Czech przez Polskę do nieba” – 23 IV – św. Wojciecha. A w dodatku lubelskim: „Spotkanie ze świadkiem wierności” – kard. Dziwisz w Lublinie; „W służbie Bożego Miłosierdzia” – relacja z odpustu w Puławach. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Nie zapominajcie chrzcić dzieci”; „Ciało , to nie więzienie dla duszy” – z nauczania Papieża; „Rodzinne plusowanie” – czy 500+ zmienił polską rodzinę? – temat Gościa; „Obrońca prostych ludzi” – 91 urodziny BENEDYKTA XVI; „Wiara jest żywa” – mówi O. Jacek Salij; dodatek do Gościa – „Adhortacja o świętości”. W dodatku lubelskim: „O portrecie Apostoła naszych czasów” – wykład na KUL; „Ulica poświęcona Rodzicom Papieża” – w Lublinie. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – /dla dzieci i rodziców/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Do chorego z broszką” – o św. pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej; „Bardziej kochani” – w obronie życia; „Świętość na nowe czasy” – projekt św. Wojciecha; „Gdzie mieszka BÓG” – pierwszy film gdzie FRANCISZEK gra samego siebie. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
7. Modlitwa za zm.: + Roman CHARCHUŁA.