OGŁOSZENIA V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 IV 2018 r.

WPROWADZENIE: Jezus jako krzew winny, w który jesteśmy wszczepieni, zaprasza nas dziś na swoją ucztę. W jej trakcie wino zamieni się w Krew, a chleb w Ciało, by pokrzepić nas w pielgrzymce do Królestwa Bożego. Prośmy, Jezusa Chrystusa by dał nam swoje miłosierdzie przepraszając Go …
KALENDARIUM:
1 V – Św. Józefa, rzemieślnika.,
2 V – Św. Atanazego, bp., dK.,
3 V – NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej Patronki Polski.,
4 V – Św. Floriana, m.,
5 V – Św. Stanisława Kazimierczyka, prb.,
1. „Witam polskich pielgrzymów. W sposób szczególny pozdrawiam Arcybiskupa Lublina, Kolegium Rektorów, Profesorów i Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy przybyli tu z okazji 100-lecia jego założenia i 70-lecia duszpasterstwa akademickiego przy uczelni. Wraz z wami dziękuję Panu za każde dobro duchowe, jakie zrodziło się w waszej wspólnocie uniwersyteckiej w tym stuleciu. Zachęcam was, abyście kontynuowali dobrą tradycję poszukiwania więzi łączących wiarę i rozum, a równocześnie, byście odkrywali nowe metody zgłębiania nauk humanistycznych i przyrodniczych, aby coraz lepiej odpowiadać na wyzwania, jakie współczesny świat stawia przed człowiekiem i społecznościami. Niech wam towarzyszy wasz profesor Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II! Wam i wszystkim pielgrzymom tu obecnym z serca błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Papież FRANCISZEK w środę – 25 IV.
2. Dzisiaj V NIEDZIELA WIELKANOCNA. Trwają Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary dzisiaj złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i kleryków ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, a diakonowi dziękujemy za posługę słowa, a na dzień święceń i posługę kapłańską Szczęść Boże.
3. W dniu 29 IV (niedziela) obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Ogólnopolskie uroczystości z tej okazji odbędą się w dniach 28-30 kwietnia 2018 r. w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
4. Ostatnia niedziela kwietnia – 29 IV 2018 r. – to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Troszkę statystyki – od roku 1975 na polskich drogach wydarzyło się: 1,8 mln wypadków, w których zginęło ok. 230 tysięcy osób, a 2,3 mln zostało rannych. Modlitwa jest potrzebna.
5. We wtorek rozpoczyna się maj – miesiąc Maryjny. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo majowe codziennie na godz. 18.25, a w niedziele i święta na godz. 17.30.
6. 3 V – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Dzień wolny od pracy – Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.30 /poprzedzona Godzinkami/; 9.00; 16.00 i 18.00, /nabożeństwo majowe o godz. 17.30/. Centralne uroczystości religijno-patriotyczne we przy pomniku Konstytucji 3-go Maja – Włostowice – początek o godz. 9.00. /program w gablocie/.
7. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 Msza św. o powołania; I piątek – spowiadamy dzieci od godz. 17.00, dorosłych od godz. 17.30. Tego dnia /w piątek 4 V/ arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych; I sobota – Msza św. wynagradzająca NMP o godz. 7.00. Zapraszamy.
8. Za tydzień I niedziela miesiąca – krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
9. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu. W tym roku w dniach 26-27 maja. Kontakt z organizatorem – 606105566. Natomiast 2 VI odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Zapisy u zelatorek, w sklepiku i w kancelarii. Zachęcamy wszystkich.
10. Parafia w Gołębiu i Towarzystwo Przyjaciół Gołębia zapraszają na koncert organowy. Informacja w parafii /na telefon/.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Bądźcie miłosierni” – zachęca Papież kapłanów; „Maryjny Maj” – temat numeru; „Klerycy w Częstochowie” – pielgrzymka. W dodatku lubelskim: „Lublin pamięta” – o Smoleńsku. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Co znaczy poznać”; „znak firmowy chrześcijan” – z nauczania Papieża; „Referendum, ale jakie?” – debata ustrojowa; „Tego uczyła P. Hanna” – od wczoraj nowa błogosławiona. W dodatku lubelskim: „Dobre pasterki” – 100-lecie; „Dla ludzi w potrzebie” – pomoc Lublina dla Aleppo. Mamy także pisma: NASZA ARKA; DROGA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „W Komunii chodzi o więcej” – o I Komunii św.; „Nie obiecywała cudów” – o bł. Hannie Chrzanowskiej. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Jadwiga ROJEK; + Jan TOMALA.