OGŁOSZENIA VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 V 2018 r.

WPROWADZENIE: Gromadzimy się przy stole, który zastawia dla nas zmartwychwstały Pan – Jezus Chrystus. Świeca paschalna, która Go symbolizuje, niech oświetla nasze oblicza i rozgrzewa serca, by dotarło do nas najwznioślejsze imię Boga – MIŁOŚĆ. Przedstawmy Mu w naszych modlitwach nasze ludzkie miłości. Te piękne – romantyczne, te trudne – wymagające, te zranione przez nas i w nas. Słyszymy bowiem wezwanie do realizowania przykazania miłości w codziennym życiu, bo dopiero wtedy będziemy Jego przyjaciółmi. A na początku prośmy, by dał nam swoje miłosierdzie, przepraszając Go …
KALENDARIUM:
8 V – ŚW. STANISŁAWA, bp., m., głównego Patrona Polski i archidiecezji lubelskiej.
1. „Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie delegację Caritas Polska wraz z młodzieżą z Syrii, przybyłych do Rzymu busem – mobilną ambasadą Young Caritas, którzy inicjują kampanię uwrażliwienia społeczeństwa na problemy ludzi najbiedniejszych, promują wolontariat młodzieży, akcję informacyjną i pomoc dla ofiar prześladowań w Syrii. Duchowym znakiem projektu Bus Young Caritas będzie peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Aleppo. W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Z serca wam błogosławię” – powiedział Papież FRANCISZEK podczas audiencji 2 V.
2. Dzisiaj VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – I niedziela miesiąca – krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Trwają Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele /do 12 V/. Nie zapominajmy, to bardzo ważna intencja. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe – czas modlitwy o dobre urodzaje, w intencji rolników oraz w intencji krajów głodujących.
4. Przez cały miesiąc maj ofiary zbierane do puszki przeznaczone są na wypoczynek wakacyjny dla dzieci . Zachęcamy do ofiarności.
5. 8 V – wspomnienie Św. Stanisława bpa i m. – dzień imienin naszego Pasterza Archidiecezji – ks. abpa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie.
6. We wtorek rozpoczyna się maj – miesiąc Maryjny. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo majowe codziennie na godz. 18.25, a w niedziele i święta na godz. 17.30.
7. Za tydzień – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W naszej parafii Dzień I KOMUNII ŚW. dzieci kl. III szkoły Podstawowej nr 1. Uroczysta EUCHARYSTIA o godz. 9.00. W związku z tym Msze św. w naszym kościele tego dnia będą odprawiane o godz.: 7.30; 9.00; 12.00; 16.00 i 18.00, /nabożeństwo majowe o godz. 17.30/. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 – zapraszamy na godz. 9.00 do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, które pierwszy raz w swoim życiu przyjmą komunię św. Także prośmy w intencji ich rodziców, by dobrze wypełniali swoja rodzicielskie zadania.
8. W poniedziałek – 14 V – przybędzie do nas ks. abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski i udzieli naszej młodzieży o godz. 17.00 sakramentu bierzmowania. Będzie także okazja do spotkania z ks. Abpem i do nabycia książki Jego autorstwa pt.: „Sekretarz dwóch papieży”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
9. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu. W tym roku w dniach 26-27 V. Kontakt z organizatorem – 606105566. Natomiast 2 VI odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Zapisy u zelatorek, w sklepiku i w kancelarii. Zachęcamy członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych parafian do wzięcia udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Chrzest – darem Ducha św.” – przypomina Papież, „Medal 100-lecia KUL” – dla Papieża; „Prymasostwo” – temat numeru; „Barbarzyńska, a nie Wielka Brytania” – pisze Naczelna red.; „Patron Jedności Ojczyzny – Św. Stanisław”; „Błogosławiona pielęgniarka”; „Jan Paweł II, a Islam” – miejsce Islamu w Europie. W dodatku lubelskim: „W sercu Jezusa i Maryi” – pielgrzymka kleryków; „Przygoda z Biblią”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Chrześcijanin musi walczyć” – z nauczania Papieża; „Uniwersytet w podziemiu” – rektor KUL na 100-lecie; „Pierwsza Komunia” – wypowiedzi wielodzietnych rodziców; „Bóg jest przyjaźnią” – wiara – przyjaźń. W dodatku lubelskim: „Zintegrować różnych wiekiem” – spotkanie międzypokoleniowe; „Ostatni bastion myślenia” – Tydzień Filozoficzny na KUL. Mamy także pisma: LIST DO PANI; DROGA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „W Komunii chodzi o więcej” – o I Komunii św.; „Nie obiecywała cudów” – o bł. Hannie Chrzanowskiej; „Dobrowolność i przymus da się połączyć” – o mediacjach przed rozwodem; „Cmentarze w górach” – z serii – Ku Niepodległości. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Mieczysław KRÓL.