OGŁOSZENIA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 V 2018 r.

WPROWADZENIE: Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO przypomina nam właściwy kierunek naszego życia. „Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Ojca” (Mk 16,19). Ta prawda skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy, który i nam przygotował mieszkanie w niebie. Chrystus wstępujący do nieba jest dla nas przewodnikiem po tej nadprzyrodzonej rzeczywistości. Niech EUCHARYSTIA – cząstka nieba na ziemi – pozwoli nam radować się obietnicą wiecznego szczęścia. A na początku za zaniedbywanie powołania do świętości, przepraszajmy…
KALENDARIUM:
14 V – ŚW. MACIEJA, Ap.,
16 V – Św. ANDRZEJA BOBOLI, prb., m., Patrona Polski,
1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Oddał życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka. Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości. Niech Bóg wam błogosławi!”. – powiedział Papież FRANCISZEK podczas audiencji w ubiegłą środę.
2. Dzisiejsza UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO przypomina nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie. Dzisiaj w naszej parafii Dzień I KOMUNII ŚW. Podczas EUCHARYSTII o godz. 9.30 dzieci kl. III szkoły Podstawowej nr 1 przyjęły po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Módlmy się w ich intencji, by GO często przyjmowały, a także prośmy w intencji ich rodziców, by dobrze wypełniali swoja zadania.
3. Dzisiaj – 13 V – 101 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą w intencji Ojczyzny o godz. 19.15. Intencje można składać u ks. Jakuba lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
4. Jutro – 14 V – przybędzie do nas ks. abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski i: dokona intronizacji relikwii I stopnia św. Jana Pawła II, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, a także będzie okazja do spotkania z ks. Abpem i do nabycia książek Jego autorstwa, min. książki pt.: „Sekretarz dwóch papieży”. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.30 i na liturgię o godz. 17.00.
5. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO popularnie zwana Zielonymi Światkami. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 dzieci kl. IV będą obchodzić rocznicę I KOMUNII ŚW. Próba we czwartek – godz. 16.00; spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek – godz. 16.00. Natomiast wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie modlitewne.
6. Przypominamy o nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie na godz. 18.25, a w niedziele i święta na godz. 17.30, jak również o zbiórce do puszki ofiar przeznaczonych są na wypoczynek wakacyjny dla dzieci . Zachęcamy do ofiarności.
7. „PARAFIADA” – czyli turniej puławskich parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 19 V. Osoby, które chcą reprezentować naszą parafię prosimy o zgłoszenie się do ks. Mariusza. Nasza reprezentacja wystąpi w koszulkach koloru zielonego. Będzie wiele ciekawych konkurencji: np. „Wieża Babel”, „Trzech Królów Magów”, „Bieg do Świętości” czy „Pociągiem do nieba” i inne bardzo ciekawe konkurencje. Zawodnicy spotykają się o godz. 9.00. Do kibicowania zapraszamy na godz. 10.00 na boisko szkolne KEN.
8. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu. W tym roku w dniach 26-27 V. Kontakt z organizatorem – 606105566. Natomiast 2 VI odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Zapisy u zelatorek, w sklepiku i w kancelarii. Zachęcamy członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych parafian do wzięcia udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Woda święcona przypomina chrzest” – naucza Papież; „CARITAS Polska u FRANCISZKA”; „Świadectwo papieskiego „Anioła Stróża” – r. zamachu na św. Jana Pawła II; Wolność ukierunkowana na dobro” u Królowej Polski Niepodległej; „Św. O. Pio” – czciciel Maryi; „Prawo łaski” – mówi O. Jacek Norkowski z Puław; „Św. Andrzej Bobola – 80 r kanonizacji” – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Pielgrzymka wdzięczności” – pielgrzymka KUL do Rzymu; „Diakonat – służba miłości”; „EUROPA CHRISTI” – dodatek. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Ewangelia to radość” – z nauczania Papieża; „Chrystianofobia po polsku” – ataki na Kościół w Polsce; „Po co nam konstytucja?” – mówi dr Szczucki; „Bóg większy niż choroba” – wiara i życie. W dodatku lubelskim: „Pielgrzymka do źródeł” – KUL w Rzymie; „Kościół płonął, a ludzie płakali” – 22 lata temu w Księżomierzy. Mamy także pisma: LIST DO PANI; DROGA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Śnią nam się koszmary” – o opiece nad niepełnosprawnymi; „Córeczko odejdź, jeśli chcesz”; „Nigdy nie mówimy: pozbieraj się”; Czy mały Alfie musiał umrzeć?” – o chorych dzieciach – temat numeru. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.