OGŁOSZENIA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 V 2018 r.

WPROWADZENIE: Uroczystość ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO to powtórne narodziny KOŚCIOŁA. Kościół, który narodził się na krzyżu z przebitego boku Chrystusa, do dzisiaj był ukryty w Wieczerniku. Dopiero Duch Święty, obiecany przez Syna Bożego, otwiera Wieczernik i nakazuje Kościołowi wyjść z zamknięcia. W roku duszpasterskim, w którym przyświeca nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” otwórzmy się dziś na Jego działanie. EUCHARYSTIA i jej ostatnie słowa: Idźcie w pokoju Chrystusa, to wysłanie nasz z wieczernika w świat. Za zaniedbywanie powołania do apostolstwa…
KALENDARIUM:
21 V – NMP MATKI KOŚCIOŁA,
22 V – Św. Rity z Cascii, z.,
24 V – JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA,
26 V – Św. Filipa Nereusza, prb.,
1. „Pozdrawiam pielgrzymów polskich, a szczególnie weteranów II wojny światowej, przybyłych na obchody rocznicy bitwy o Monte Cassino. Napawa smutkiem wspominanie wojen. Dwóch wojen światowych minionego wieku. A obecnie niczego się nie uczymy. Niech Bóg nam pomoże. Niech tragedia przeżytej przez was wojny, hart waszego ducha, wierność ideałom i świadectwo życia staną się apelem o zaprzestanie toczonych w świecie wojen i poszukiwanie dróg pokoju. Wam wszystkim, waszej Ojczyźnie, obecnym tu pielgrzymom, a wśród nich dzieciom pierwszokomunijnym z Kościoła św. Stanisława w Rzymie, z serca błogosławię” – powiedział Papież FRANCISZEK podczas audiencji w ubiegłą środę.
2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. O godz. 10.30 dzieci kl. IV szkoły Podstawowej nr 1 obchodzą rocznicę swojej I KOMUNII ŚW. Módlmy się w ich intencji, by CHRYSTUSA często przyjmowały, a także w intencji ich rodziców, by dawali swoim dzieciom przykład życia eucharystycznego. Natomiast wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie modlitewne.
3. Dzisiaj odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który w kościele uczestniczy w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu Veni, Creator (O Stworzycielu, Duchu przyjdź).
4. Jutro rozpoczyna się okres zwykły w Kościele. Pierwszy dzień to święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, 9.00, 16.00 i 18.00 /nabożeństwo majowe o 17.30/.
5. 24 V – w czwartek – JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Od godz. 13.30 do godz. 17.30 będziemy w Kazimierzu – Dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów /kancelaria będzie zamknięta/.
6. 26 V – w sobotę – w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.30 ks. Abp Stanisław Budzik udzieli diakonom święceń kapłańskich. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji nowych prezbiterów.
7. Za tydzień – UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
8. Trwa zbiórka ofiar do puszki przeznaczonych na wypoczynek wakacyjny dla dzieci . Zachęcamy do ofiarności.
9. Wczoraj była „PARAFIADA”. Nasi zajęli trzecie miejsce. Na ręce kapitana drużyny ks. Mariusza – gratulujemy.
10. W najbliższy czwartek po raz ostatni będą do wzięcia jabłka. Zapraszamy na godz. 8.00.
11. Pielgrzymów wyjeżdżających do Sanktuarium M. B. Saletyńskiej w Dębowcu zapraszamy w sobotę – 26 V – na Mszę św. na godz. 7.00, a później do autokaru. Natomiast 2 VI odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Zapisy ciągle trwają. Wyjazd o godz. 4.30 – powrót wieczorem. Zachęcamy członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych parafian do wzięcia udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.
12. Za tydzień przyjedzie do nas ks. Józef Czerwonka misjonarz z Kijowa. Wygłosi Słowo Boże i opowie o swojej pracy.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Chrzest i nowe życie” – naucza FRANCISZEK; „Jeśli Boga nie ma, prawa człowieka upadają” – napisał BENEDYKT XVI; „Na straży życia” – temat numeru; „Duch, który umacnia Miłość” – Zesłanie Ducha Świętego; „Gwiazda Niepokalanej” – Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. W dodatku lubelskim: „Polska bastionem katolickości” – delegacja KUL u papieża Seniora; „Jubileusz SS. Sercanek”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Zanurzeni w Chrystusa” – z nauczania Papieża; „Nowe narodowe Sanktuarium” – w Zakopanem; „Bez krzyża” – chrześcijanie w Nepalu; „Gdzie Duch?…” – Trzecia Osoba Trójcy św.; „Gdy się nie układa…” – jedź do O. Papczyńskiego; „W brzuchu wieloryba” i „Mój ukochany” – przyszłość Europy. W dodatku lubelskim: „Stąpając patrzmy w niebo” – ks. Abp; „Matka pomogła matce”; „Spotkanie w cieniu Bazyliki św. Piotra” – z ks. Abpem. Mamy także pisma: LIST DO PANI; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; CUDA i ŁASKI BOŻE; PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Moje dziecko chce się cieszyć” – na gorąco; „Duch w świecie uczuć” – temat numeru; „Mam nadzieję, że kiedyś będziemy po tej samej stronie” Abp Gądecki do Lubnauer”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Janina ZABOROWSKA-MIŚ; + Janusz NASTAJ.