OGŁOSZENIA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27 V 2018 r.

WPROWADZENIE: Chcemy uwielbić Pana, który nie tylko wynagradza nam naszą obecność swoją dobrocią i miłością, ale wręcz domaga się przyjęcia daru Bożej łaski. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczęliśmy dzisiejszą, jak każdą EUCHARYSTIĘ. To jest najkrótsze wyznanie wiary. I nawet wtedy, gdy stajemy tutaj nie rozumiejąc Bożych tajemnic, On zaprasza nas do wejścia w komunię z Nim samym: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Za zaniedbywanie uczestnictwa w tajemnicy Bożej Trójcy i za…
KALENDARIUM:
29 V – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,
30 V – Św. Jana Sarkandra, prb., m.,
31 V – NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA,
1 VI – Św. Justyna, m.,
1. „Witam polskich pielgrzymów. W sposób szczególny pozdrawiam leśników i Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych w Polsce. Przywieźli oni sto sadzonek dębów, które – z okazji stulecia niepodległości Polski – zostaną posadzone jako znak zaangażowania na rzecz ochrony środowiska. Drodzy bracia i siostry, jak napisałem w Laudato Sì, ‘Bardzo szlachetne jest podjęcie obowiązku troski o środowisko poprzez małe codzienne działania. Wspaniałe jest i to, że edukacja potrafi je zmotywować i ukształtować pewien styl życia. Wychowanie do odpowiedzialności za środowisko naturalne może zachęcać do różnych zachowań, które mają bezpośredni i znaczący wpływ na troskę o środowisko (…). Wszystko to jest częścią szczodrej i godnej kreatywności ukazującej to, co najlepsze w człowieku’ (n 211). Z serca wszystkim błogosławię” – powiedział Papież FRANCISZEK podczas audiencji w ubiegłą środę.
2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Przypominamy, że to ostatni dzień, ostatnia możliwość wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Gościmy dzisiaj u nas ks. Józefa Czerwonkę – misjonarz z Kijowa. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, życzymy owocnej pracy dla Kościoła na Ukrainie.
3. 31 V będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30, po południu o godz. 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy /tradycyjną trasą/: I ołtarz przy krzyżu /ul. Kaniowczyków/ – przygotowuje Akcja Katolicka i sąsiedzi; II ołtarz /po skrzyżowaniu ul: Sieroszewskiego i Słowackiego/ – przygotowują Kolejarze i okoliczni mieszkańcy; III ołtarz przy lasku /ul. Słowackiego/ – przygotowują harcerze i harcerki; IV ołtarz przy kościele – przygotowuje Legion Maryi. Wszystkich parafian bardzo prosimy o dekorację mieszkań /w oknach/. To nasze publiczne wyznanie wiary w CHRYSTUSA. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w kościele i procesji Eucharystycznej, zapraszamy więc bardzo serdecznie do licznego udziału w tej pięknej, dorocznej uroczystości.
4. 29 V wypada 52 rocznica święceń biskupich abpa Bolesława Pylaka, a 30 V przypada 14 rocznica święceń biskupich bpa Artura Mizińskiego. Pamiętajmy o Jubilatach w naszych osobistych modlitwach.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I piątek – spowiadamy dzieci od godz. 17.00, a dorosłych od godz. 17.30 i podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa /godz. 18.00/; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 /jest także okazja do spowiedzi św./. W czerwcu odprawiamy codziennie o godz. 18.25 /po Mszy św. o godz. 18.00//w niedziele o 17.30/ nabożeństwo do Serca Pana Jezusa Zapraszamy.
6. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po EUCHARYSTII o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na nasze potrzeby.
7. Wczoraj w archikatedrze lubelskiej ks. Abp Stanisław Budzik udzielił 6 diakonom święceń kapłańskich. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji nowych prezbiterów.
8. Przypominamy, że w sobotę 2 VI o godz. 4.30 wyjeżdżamy na Jasną Górę w ramach VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Różańcowych. Powrót wieczorem.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Chrzest i nowe życie” – zakończenie katechez o chrzcie papieża FRANCISZKA; „Otworzyli bramę do wolnej EUROPY” – 75 R. BITWY O Monte Cassino; „200-lecie diec. Podlaskiej” – temat numeru; „Dzień Matki” – 26 V. W dodatku lubelskim: „Koncert chwały” – w Boże Ciało; Odwiedziny w parafiach. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Siła zmieniająca świat” – z nauczania FRANCISZKA; „Abp Konrad Krajewski – kardynałem”; „Radość i Prawda EUCHARYSTII”; „Między sprawiedliwością i miłością” – mówi kard. Grocholewski. W dodatku lubelskim: „Księga wskaże im drogę” – nowi lektorzy; „Kobieta na wojnie” – polska dziennikarka na Ukrainie. Mamy także pisma: LIST DO PANI; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; DROGA – /coraz piękniejsze pismo dla młodzieży/; PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Papież pisze do bpów Chile” – na gorąco; „Żeby gest miał sens” i „Kto krzyż odgadnie” – temat numeru; „Głodowy standard” – o sprawach polskich. Przypominamy o istnieniu parafialnej biblioteki. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
10. Modlitwa za zm.: + Tomasz BIAŁEK; + Genowefa SZEWCZYK.