OGŁOSZENIA IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 VI 2018 r.

WPROWADZENIE: Słowo Boże mówi nam dzisiaj o Dniu Pańskim, o odpoczynku, czyli czasie, który możemy spędzać razem. Najważniejszą rzeczą w tym Dniu jest EUCHARYSTIA i wspólna modlitwa. Prośmy więc Pana Boga, abyśmy mogli spędzać z najbliższymi jak najwięcej czasu, ale też byśmy zawsze – tak jak teraz – znajdowali czas dla Niego. Za zaniedbywanie uczestnictwa we wspólnej czci Pana Boga…

KALENDARIUM:
5 VI – Św. Bonifacego, bp., m.,
8 VI – NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,
9 VI – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA METROPOLITALNEGO,

1. „Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Niech pobyt w Rzymie umocni was w wierze, nadziei i miłości. Szczególne pozdrowienie kieruję do tych wszystkich, którzy w sobotę będą uczestniczyli w Spotkaniu Młodych na Lednicy, by rozważyć słowa Pana Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni”. Cieszę się waszą inicjatywą i obecnością. Drodzy młodzi, bądźcie pewni, że On zawsze postrzega was jako cenny dla świata skarb. W każdej chwili także wy wpatrujcie się w oblicze Bożego Syna, gdziekolwiek jesteście, cokolwiek przychodzi wam czynić. Tylko wówczas będziecie mogli zobaczyć, jacy naprawdę jesteście. Oddajcie Mu swój umysł, swoje dłonie, ciało, by dzięki wam mógł dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy. Świętując na Lednicy stulecie odzyskania niepodległości waszej Ojczyzny, gestem, jaki zwykł czynić św. Jan Paweł II, ucałujcie polską ziemię także w moim imieniu. Zawierzam was opiece Maryi Królowej Polski i z serca błogosławię” – powiedział Papież FRANCISZEK podczas audiencji 30 maja.
2. Dzisiaj IX NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po EUCHARYSTII o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na nasze potrzeby. Zbieramy także dzisiaj do puszki ofiary przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom i Panom przy puszce składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. 7 VI zakończenie Oktawy BOŻEGO CIAŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy /tradycyjną trasą/: I ołtarz – ul. Chmielowskiego; II ołtarz – ul. Tuwima; III ołtarz ul. Sienkiewicza; IV ołtarz przy kościele. Ze względu wypadki losowe lub nieobecność z powodu urzędowego wyjazdu osoby odpowiedzialne w ubiegłych latach za przygotowanie ołtarzy mają ograniczone możliwości, dlatego bardzo proszę okolicznych mieszkańców o pomoc. Do tej pory z pomocą było różnie, mam nadzieję że w tym roku będziemy aktywniejsi. Bóg zapłać. Tego dnia wypada: I czwartek miesiąca – podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za pracujących kapłanów. Zapraszamy.
4. 8 VI – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00 i o godz. 18.00 /zapamiętajmy/. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Za tydzień II niedziela miesiąca. O godz. 18.00 EUCHARYSTIA, po niej czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim w intencji NARODU i OJCZYZNY /w ramach Nowenny przed Jubileuszem/.
6. Jutro – w poniedziałek – spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Zapraszamy na godz. 18.00.
7. Archidiecezjalny Duszpasterz zaprasza na: Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej – Wąwolnica, 9 czerwca 2018 r. Początek spotkania o godz. 10.00.
8. Przypominamy, o pielgrzymce nauczycieli i katechetów na Jasną Górę 2 VII.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nowy cykl katechez: Bierzmowanie” – papieża FRANCISZKA; „Ojciec naszej wolności” – 37 r. śm. Kard. Wyszyńskiego; „Nasza Ojczyzna w Sercu Boga” – temat numeru; „Szpital marzeń” – z Ziemi Świetej. W dodatku lubelskim: „Nowi lektorzy” – w Archidiecezji; „Pamięci O. Jacka Woronieckiego”; „Gwardzista watykański z naszych stron”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Bezcenny dar Ducha” – z nauczania FRANCISZKA; „Praktyczne i nieprzemijające piękno” – ks. Rektor KUL; „Raport o stanie szpitali” – temat numeru; „EKG Bożego Serca” – pisze Marcin Jakimowicz. W dodatku lubelskim: „Wielkie święto lubelskiego Kościoła” – 6 nowych kapłanów; „Piękne Słowo Boga” – promocja na KUL; „Matka Boża ma tu dom” – w Gołębiu. Mamy także pisma: LIST DO PANI; CZAS SOLIDARNOŚCI; DROGA – /dla młodzieży/; PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Samotność bramkarza” – Kijów; „Czy kard. Hlond był antysemitą?”; „Chorzy z niewiedzy” – temat numeru; „Bolesny upadek Zielonej Wyspy” – o referendum w Irlandii. Przypominamy o istnieniu parafialnej biblioteki. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
10. Modlitwa za zm.: + Krzysztof WÓJCIK; + Regina GWIAZDOWICZ; + Jerzy CEGIEŁA.