OGŁOSZENIA X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 VI 2018 r.

WPROWADZENIE: Od chrztu świętego jesteśmy dziećmi Bożymi, należymy do wielkiej Bożej rodziny. Dzisiaj Jezus mówi, że „kto pełni wolę Bożą, ten jest Mu bratem, siostrą i matką”. On nasz Brat kocha nas miłością wyjątkową i niepowtarzalną. Wie, że jesteśmy słabi i grzeszni. Kiedy zgrzeszymy, to On pierwszy nas szuka, po to, by jak najszybciej nam pomóc, uleczyć nas, opatrzeć nasze rany. Uznając naszą grzeszność, pozwólmy Mu się odnaleźć…

KALENDARIUM:
11 VI – Św. Barnaby, Ap.,
12 VI – Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb.,
i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm.,
13 VI – Św. Antoniego z Padwy, prb., dK.,
14 VI – Bł. Michała Kozala, bp., m.,
17 VI – ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, z., patrona miasta,

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przybyliście w pielgrzymce do grobów Apostołów Piotra i Pawła. Ich świadectwo uczy nas, że ewangelicznymi błogosławieństwami ‘możemy żyć tylko wtedy, gdy Duch Święty przenika nas całą swoją mocą i uwalnia nas od słabości egoizmu, lenistwa czy pychy’ (Adhort. ap. Gaudete et exsultate, 65). Pozwólcie się prowadzić Jego mocy, abyście i wy byli błogosławionymi posłańcami Chrystusowej Dobrej Nowiny. Niech Pan wam błogosławi!” – powiedział FRANCISZEK podczas audiencji 6 VI.
2. Dzisiaj X NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca: O godz. 18.00 EUCHARYSTIA, po niej czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim w intencji NARODU i OJCZYZNY /w ramach Nowenny przed Jubileuszem/. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Gościmy dzisiaj S. Teresę Wicińską – Albertynkę z Boliwii /stąd trochę inny strój/. Prosimy Siostrę o kilka słów o pracy misyjnej w tamtym kraju….Dziękujemy i włączamy się w modlitwę i pomoc.
3. Dzisiaj EUCHARYSTIA celebrowana w k-le M. B. Różańcowej o godz. 18.00 rozpocznie „Marsz dla życia”. Zakończenie „Marszu…” przy par. Wniebowzięcia NMP koncertem Majki jeżowskiej. Serdecznie zapraszamy.
4. 13 VI o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – intencje można składać u ks. Jakuba.
5. 17 VI – za tydzień UROCZYSTOŚĆ ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO. W naszej parafii doroczny ODPUST. Uroczysta EUCHARYSTIA odpustowa, której celebransem będzie ks. Dziekan Piotr Trela, będzie odprawiona o godz. 12.00. Słowo Boże tego dnia będzie przepowiadał O. Jarosław Charchuła – Jezuita – nasz rodak. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w liturgii w tym uroczystym dniu.
6. Trwa miesiąc czerwiec – serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św., a w niedziele i święta na godz. 17.30.
7. Stowarzyszenie Puławskie Pielgrzymki Rowerowe zaprasza do udziału w X pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, która wyruszy z Puław 30 VI, a zakończy się 7 VII 2018 r. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie we wtorek 12 VI o godz. 20:00 w salce na plebanii parafii M. B. Różańcowej w Puławach. Prosimy o zabranie dowodów osobistych i 50 zł wpisowego”. Jest także pielgrzymka piesza do Gietrzwałdu.
8. Przypominamy, o pielgrzymce nauczycieli i katechetów na Jasną Górę 2 VII.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Opuszczone tabernakula” – papież FRANCISZEK w Ostii; „Aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją” – mówi prokurator generalny; „Modlitwa za Ojczyznę” – temat numeru; „80 r. wadowickiej matury” – wspomina kolega Karola Wojtyły; „Kapłan, naukowiec, dziennikarz” – pożegnanie śp. Ks. Marka Łuczaka; „200-lecie diecezji Sandomierskiej i Siedleckiej”. W dodatku lubelskim: „Cud EUCHARYSTII” – Boże Ciało w Archidiecezji; „Święcenia kapłańskie”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pokarm i mieszkanie” – z nauczania FRANCISZKA; „Premier Morawiecki u Papieża”; „Paragraf 1666 – Jugendamt” – temat numeru; „Kard. Hlond i żydzi” – przeciw kłamstwom, a także dużo o Rodzinie. W dodatku lubelskim: „Koncert chwały i Noc kultury” – w Lublinie; „Piękno jest lepsze niż katastrofizm” – mówi prof. Klauza. Mamy także pisma: NASZA ARKA i NASZA ARKA /numer specjalny/; CUDA i ŁASKI BOŻE; DROGA – /dla młodzieży/; PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Lednica wciąga” – spotkanie młodych; „Zwycięstwo katolicyzmu otwartego” – w Portugalii; „Nikt już nie pyta” i niewiele wie – ważny temat numeru; „Po nasemu czyli z góralskiej perspektywy” – o góralskiej kulturze. Przypominamy o istnieniu sklepiku: jest nowa piękna książka pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Seweryna GRZEGORCZYK; + Helena MUSIŃSKA.