OGŁOSZENIA ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO – XI Niedziela – 17 VI 2018 r.

WPROWADZENIE: Pan Bóg widzi rzeczywistość zupełnie inaczej niż my… Nie jest ważne czy jesteś kimś wielkim… Możesz być tak mały, że można by cię ledwo zauważyć, jak ziarno gorczycy, o którym mówi Pan Jezus, ale Pan Bóg i tak ma wobec ciebie wielki plan na całe życie. On sprawia, że wielkie rzeczy mogą się dziać w życiu każdego z nas. Nasz Patron, ŚW. BRAT ALBERT, którego dzisiaj wspominamy, uczy nas jak dostrzec wartości, które według pana Boga są wielkie. Otwórzmy więc nasze serca na Boże działanie, uznajmy naszą grzeszność i przeprośmy…

KALENDARIUM:

21 VI – Św. Alojzego Gonzagi, z.,
24 VI – NARODZENIE ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA,

1. „Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, pielgrzymka do apostolskich korzeni chrześcijaństwa jest stosownym momentem, by szukać odpowiedzi na pytania zasadnicze, jak to, nad którym zastanawiamy się dzisiaj: Co robić, aby osiągnąć życie wieczne? Szukajcie jej w świetle świadectwa wiary, nadziei i miłości naśladowców Chrystusa, począwszy od apostołów Piotra i Pawła, aż do świętych naszych czasów. Miejcie odwagę pragnąć ‘skarbu w niebie’, jaki obiecał nam Chrystus! Z serca wam błogosławię” – papież FRANCISZEK do Polaków 13 VI na placu św. Piotra.

2. Dzisiaj XI NIEDZIELA – III niedziela miesiąca – 17 VI – UROCZYSTOŚĆ ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO. W naszej parafii doroczny ODPUST. O godz. 9.00 Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Poloniny” ubogaci liturgię swoim śpiewem – Bóg zapłać. Natomiast na uroczystą EUCHARYSTIĘ odpustową, której celebransem będzie ks. Dziekan Piotr Trela, zapraszamy na godz. 12.00. Słowo Boże dzisiaj przepowiada O. Jarosław Charchuła – Jezuita – nasz rodak. Wszystkim Gościom za udział w świętowaniu wspólnie z nami składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech ten dzień będzie dziękczynieniem Panu Bogu za dar Patrona dla parafii i miasta – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. 22 VI – zakończenie Roku Szkolnego – nauczycieli, rodziców i uczniów naszych Szkół zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z prośbą o szczęśliwe wakacje na godz. 8.00. Podziękujmy Panu Jezusowi za wszelkie łaski.

4. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Harcerki kończą uroczyście rok szkolny, po Mszy św. będzie pokaz sprawności i ognisko. Zaproszeni są wszyscy.

5. Przypominamy, o pielgrzymce nauczycieli i katechetów na Jasną Górę 2 VII. Czekamy na zgłoszenia.

6. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Pociąg dzieci” – spotkanie z FRANCISZKIEM; „Był blisko Jana Pawła II” – 40 r. wyboru; „Jestem tatą”, Męskie oblężenie Jasnej Góry” – męskie sprawy – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Spotkanie przyjaciół Seminarium”; „Służba prawdzie” – wyróżnienie KUL dla Nuncjusza. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pokusa zawiści” – z nauczania Papieża; „Ekumeniczny ONZ” – FRANCISZEK odwiedzi Światową Radę Kościołów; piłkarz Arkadiusz Milik o wierze; „Prawda, Piękno, Katolicyzm” – mówi bp Robert Barron; „Masz to ogarnąć” – świadectwo; „Konspiracja Prymasa Tysiąclecia” – z historii. W dodatku lubelskim: „Marsze dla życia” – w Lublinie, Puławach i Chełmie; „Łzy Matki Bożej” – powstaje książka o Cudzie Lubelskim; „Vivat Academia” – spotkanie absolwentów KUL. Mamy także pisma: KROMKA /gazeta naszej parafii – wydanie odpustowe/; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – /dla dzieci i rodziców/; LIST DO PANI; DROGA – /dla młodzieży/; APOSTOLSTWO CHORYCH PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Ewolucja mentalna”; „Biskupi na trudnej drodze” – o pracy nad Wytycznymi…; „Rachunek z uchodźcy”, „Integracja nie może być na niby” – o uchodźcach; „Salomonowy wyrok” – o paradoksach UE; „1050 r pierwszego biskupstwa” – drogami Kościoła. Przypominamy o naszym sklepiku: przypominamy – jest nowa pozycja pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.

9. Modlitwa za zm.: + Julian BĄCZKOWSKI; + Jacek JEŻYNA.