OGŁOSZENIA NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA – XII Niedziela – 24 VI 2018 r.

WPROWADZENIE: Kim będzie to dziecię? To pytanie stawiają sobie rodzice, krewni, sąsiedzi pochylając się nad kołyską nowo narodzonego dziecka. To samo pytanie stawiali sobie najbliżsi św. Jana Chrzciciela, którego narodziny dzisiaj wspominamy i na tej liturgii uobecniamy. Wzywając do poprawy i udzielając chrztu nawrócenia odegrał istotną rolę w historii zbawienia.Kościół docenił Jego wyjątkowość. Jest jedynym świętym poza Matką Bożą, którego narodziny się wspomina w kalendarzu liturgicznym. Na początku tej EUCHARYSTII…

KALENDARIUM:

26 VI – Św. Zygmunta Gorazdowskiego, prb.,
27 VI – Św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp i dK.,
28 VI – Św. Ireneusza, bp., m.,
29 VI – ŚW. PIOTRA I PAWŁA, App.,

1. „To, czego potrzebujemy naprawdę, to nowy rozmach ewangelizacyjny. Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii, który chwali Pana i służy braciom, z duszą, która płonie pragnieniem ukazywania niezwykłych horyzontów dobroci i piękna tym, którzy jeszcze nie mieli łaski prawdziwego poznania Jezusa” – powiedział Ojciec Święty w Centrum Światowej Rady Kościołów w Genewie..

2. Dzisiaj XII NIEDZIELA – IV niedziela miesiąca – 17 VI – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

3. 29 VI – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 16.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę w uroczystość są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej /Świętopietrze/. W parafii Żyrzyn doroczny odpust – jest zaproszenie do uczestnictwa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przypominamy, o pielgrzymce nauczycieli i katechetów na Jasną Górę 2 VII. Czekamy na zgłoszenia.

5. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes. Informacje u ks. Jakuba. 7 VII o godz. 19.00 spotkanie przygotowujące do wyjazdu /w sali św. O. Pio/.

6. 2 VII – w poniedziałek rozpoczyna się – XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Każdy poniedziałek w lipcu i w sierpniu o godz. 19.00, to czas poświęcony spotkania z muzyką. Pierwszy koncert będzie z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy.

7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Nowy sposób bycia braćmi” – o św. Piotrze i Pawle; „Co się dzieje z Kościołem w Niemczech”; „Świat jest piękny” – o podróżach. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Kim jest Kim” – dlaczego Prezydent USA mógł spotkać się z przywódcą Korei Północnej, a z przywódcą Iranu już nie – „Do biegu gotowi” – matka 14-ciorga dzieci. Mamy także pisma: KROMKA /gazeta naszej parafii – wydanie odpustowe/; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – /dla dzieci i rodziców/; LIST DO PANI; DROGA – /dla młodzieży/; APOSTOLSTWO CHORYCH PRZEWODNIK KATOLICKI. Przypominamy o naszym sklepiku: przypominamy – jest nowa pozycja pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.

8. Modlitwa za zm.: + Daniel RYSZKO; + Janina SKAWIŃSKA; + Stanisław GOSEK /pogrzeb w poniedziałek/; + Grzegorz Różycki /pogrzeb we wtorek/.