OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 VII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Dzisiejsza liturgia naszą uwagę kieruje na niezwykłe wydarzenia: uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok i wskrzeszenie córki Jaira. Mówią nam one o tym, że Bóg nigdy się nie spóźnia w swoim działaniu względem nas. Nawet jeśli czekamy na Jego interwencję latami, albo wydaje się już za późno, On ma moc przemienić nasze życie. Ważne jest, żebyśmy z wiarą Go przyjęli. Otwórzmy więc nasze serca na Boże działanie, uznajmy naszą grzeszność i przeprośmy…
KALENDARIUM:
3 VII – ŚW. TOMASZA APOSTOŁA,
6 VII – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.,
1. „Pozdrawiam serdecznie Polaków, którzy przybyli z Polski i zza granicy w pielgrzymce do Grobów św. Apostołów Piotra i Pawła. Pozdrawiam pielgrzymów z Łodzi, towarzyszących swemu Arcybiskupowi, który otrzyma paliusz metropolity. Witam również nowo wyświęconych diakonów z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Życzę wszystkim, by okres wakacji, który się rozpoczyna był dla was czasem wypoczynku i okazją uwielbiania Boga za dzieło stworzenia. Z odwagą trwajcie w wierze, przyznając się zawsze do Jezusa. Z serca wam błogosławię” – powiedział papież FRANCISZEK do Polaków.
2. Dzisiaj XII NIEDZIELA – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym przy puszce składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. kan. Grzegorzowi – proboszczowi par. św. Jana Pawła II w Lublinie – za wygłoszone Słowo Boże, wspieramy modlitewnie i materialnie życząc błogosławieństwa Bożego na dalszej lata. Szczęść Boże.
4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. I czwartek – o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za pracujących kapłanów; I piątek – spowiadamy od godz. 17.00; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00.
5. Za tydzień II niedziela miesiąca. Serdecznie zapraszamy na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 w intencji OJCZYZNY i na czuwanie modlitewne, które poprowadzi Rada Duszpasterska.
6. Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria przed południem czynna jest w godz. 7.30 – 8.00. Prosimy także o korzystanie ze spowiedzi św. przed Mszą św. o godz. 7.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00 /ze względu wypoczynek wakacyjny kapłanów/.
7. Harcerki dzisiaj częstują ciastkami. Dochód przeznaczony na organizację obozu wakacyjnego.
8. Rozpoczynamy IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2018. Pierwszy koncert jutro – 2 VII – Gra P. Hanna Dys w towarzystwie Orkiestry Państwowej Filharmonii w Lublinie – dyryguje P. Piotr Wajrak. W każdy poniedziałek lipca i sierpnia serdecznie wszystkich zapraszamy.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Idźmy, módlmy się i pracujmy razem” – FRANCISZEK w Szwajcarii; „Chrześcijaństwo w Syrii zagrożone” – raport Caritas; „Papież Pius XI” – polskie ślady; „Pod białymi żaglami” – rejs Niepodległości; „Wyruszamy w świat” – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Kapłańskie jubileusze” – 50 lat i 25 lat; „Papieskie święto” rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Lublinie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „nakaz czy słowo” – z nauczania Papieża; „Dzielić los w świetle Ewangelii” – FRANCISZEK – z młodzieżą; „Wakacje z książkami” – lektura na urlop; „Szczęśliwy awanturnik” – opowiada abp Tamkevicius – więzień polityczny; „Niedoceniony” – Paderewski – ojciec Niepodległości. W dodatku lubelskim: „Wróciła w trumnie” – sesja na zamku Lubelskim; „Łzy Matki Bożej” – 69 r. Cudu Lubelskiego; „Dobrze poczyść się jak człowiek” – pielgrzymka bezdomnych. Mamy także pisma: KROMKA /gazeta naszej parafii – wydanie odpustowe/; LIST DO PANI; NASZA ARKA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Mamy prawo wiedzieć” – o działaniach władz; „Laicyzacja przyspiesza” – ze statystyki; „Dokąd idziesz Hiszpanio”, „Wolność nie jest wolna” – mówi kard. Duka z Czech; „Tajemnica spowiedzi” – pozostanie tajemnicą. Przypominamy o naszym sklepiku: przypominamy – jest książka pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Stanisław GOSEK; + Grzegorz Różycki.