OGŁOSZENIA XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 VII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Po raz kolejny spotykamy się dziś, by rozpoznawać Jezusa w naszym życiu. W Ewangelii usłyszymy dziś o ludziach, którzy mimo, że Go dobrze znali, nie chcieli przyjąć Słowa Bożego, które głosił. A jest to zadanie dla każdego z nas: wciąż na nowo odczytywać Słowo, które Bóg kieruje do nas. Nawet jeżeli czujemy się słabi, to właśnie w czasie liturgii Pan będzie nas umacniał, dlatego otwórzmy nasze serca na Boże Słowo, ale wcześniej uznajmy naszą grzeszność i przeprośmy…
KALENDARIUM:
11 VII – ŚW. BENEDYKTA, op., patron Europy,
12 VII – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp., m.,
13 VII – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,
1. „W najbliższą sobotę udam się do Bari wraz z wieloma przywódcami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie. Będziemy przeżywali dzień modlitwy i refleksji nad dramatyczną sytuacją tego regionu, w którym nadal cierpi tak wielu naszych braci i sióstr w wierze, i będziemy błagać jednym głosem: „Pokój w tobie!” (Ps 122, 8). Proszę wszystkich, aby modlitwą towarzyszyli tej pielgrzymce pokoju i jedności” – zapowiedział papież przed tygodniem. Spotkanie odbyło się wczoraj – 7 VII.
2. Dzisiaj XIV NIEDZIELA – II niedziela miesiąca – serdecznie zapraszamy na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 podczas której będziemy modlić się w intencji OJCZYZNY i na czuwanie modlitewne, które poprowadzą członkowie Rady Duszpasterskiej.
3. Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria przed południem czynna jest w godz. 7.30 – 8.00. Prosimy także o korzystanie ze spowiedzi św. przed Mszą św. o godz. 7.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00 /ze względu wypoczynek wakacyjny kapłanów/.
4. Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Chrystusa nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich. Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób pogłębiać naszą wiedzę i ożywiać wiarę. Nie zapominajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
5. Rozpoczęliśmy IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2018 fantastycznym koncertem w wykonaniu P. Hanny Dys i Orkiestry Państwowej Filharmonii w Lublinie – pod dyrekcją P. Piotr Wajrak. Jutro drugi koncert – przybędzie do nas P. Andrzej Chorosiński z Warszawy. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
6. Archidiecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór kandydatów. /na tablicy ogłoszeń/.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Papież FRANCISZEK kreował nowych kardynałów; „Polacy i Węgrzy razem na Jasnej Górze”; „EUROPA – moc chrześcijaństwa”, „Św. Benedykt” – Patron Europy – temat numeru; „Piewczyni polskiego losu” – wspomnienie Barbary Wachowicz; „Jako w niebie tak i Komańczy”. – film o więzieniu Prymasa Wyszyńskiego. W dodatku lubelskim: „Ministranci dla Niepodległej” – pielgrzymka; „Iskra ze Świdnika odmieniła Polskę” – ludzie, miejsca, wydarzenia. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Nie możemy się z tym pogodzić” – z nauczania Papieża; „Nie żyje Irena Szewińska” – wspomnienie; „Potrzebują naszej modlitwy” – modlitwa za Bliski Wschód – temat numeru; „Diabelski mechanizm” – akta IV MSW; „Ewangelia, a nie „humanizm uprzejmości”, „Siema, Kryzys!”, „Orzech trafi na ekrany” – różne Świadectwa; „Dziedzictwo matki Angeliki” – telewizja. W dodatku lubelskim: „Oddzielnie teraz – razem na wieki?” – nabożeństwo ekumeniczne w Lublinie; „70 lat temu został księdzem” – jubileusz abpa Pylaka; „Dlaczego istnieje zło i cierpienie, skoro jest Bóg?” – mówi prof. Wojtysiak. Mamy także pisma: KROMKA /gazeta naszej parafii – wydanie odpustowe/; LIST DO PANI oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Z błogosławieństwem dwóch papieży” – zdjęcie tygodnia; „Kościół nie na usługach” – temat numeru; „Pierwsza dama polskiego sportu” – odeszła; „Poeta stepowy” – w 100-lecie wystawa Józefa Brandta. Przypominamy o naszym sklepiku: przypominamy – jest książka pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. Zachęcamy do wizyty w bibliotece – do czytania książek i prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Jan STRACH; + Tadeusz JEŻYNA; + Wiesława GONDA.