OGŁOSZENIA XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 VII 2018 r.

WPROWADZENIE:. W każdej EUCHARYSTII Chrystus poprzez swoje dary chce nas uświęcić i umocnić naszą wiarę. Do realizacji swoich dzieł wybiera uczniów, aby Oni objawiali misterium Jego miłości, pod której wpływem miękną serca zwaśnione i zarażone nienawiścią. Bez Jezusa nic nie możemy uczynić, jednak z Nim możemy wszystko. Na początku więc przeprośmy Pana za to, że tak często ulegamy zniechęceniu pod wpływem porażek w głoszeniu Ewangelii, uznajmy naszą grzeszność i przeprośmy…

KALENDARIUM:
16 VII – NMP z Góry Karmel,
18 VII – Św. Szymona z Lipnicy, prb.,
20 VII – Bł. Czesława, prb.,

1. „Niech będzie pokój! „Bóg wszelkiej pociechy”, który leczy serca złamane i opatruje rany, niech wysłucha naszej modlitwy. Niech Bliski Wschód nie będzie już łukiem wojennym napiętym między kontynentami, ale gościnną dla ludów i religii arką pokoju” – wezwał Franciszek podczas Dnia Refleksji i Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie w Bari „.
2. Dzisiaj XV NIEDZIELA – III niedziela miesiąca – niech Pan przyjmie nasze uczestnictwo w EUCHARYSTII.
3. Okres wakacyjny jest sposobnym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów, na wzór apostołów, posyła do głoszenia Dobrej Nowiny. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, chciejmy być głosicielami Dobrej Nowiny z błogosławieństwem Pana.
4. Trwa IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2018. Jutro trzeci koncert – który wykona P. WACŁAW GOLONKA z Krakowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
5. Trwają przygotowania i zapisy na 40 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka, to wydarzenie od dziesiątków lat mobilizujące tych, którzy chcą przeżyć swoje szczególne rekolekcje, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku pielgrzymce przyświecać będzie hasło: „Owocem Ducha jest miłość”. Zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę już trwają w parafiach, a 25 lipca funkcjonowanie rozpocznie sekretariat pielgrzymkowy, przed lubelską katedrą. Tam każdy będzie mógł zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej, będzie też możliwość wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.
6. Archidiecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór kandydatów. /na tablicy ogłoszeń/.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Dość wyzyskiwania Bliskiego Wschodu” – Papież FRANCISZEK w Bari; „Zamach na Jasną Górę” – o marszu równości; „PIUS XI – pobożny” – papiestwo – temat numeru; „Watykański klucznik” – tajemnice Watykanu; „Z Krzyżem przez Amerykę” – pielgrzymi Bożego Miłosierdzia. W dodatku lubelskim: „Święto M. B. Płaczącej” – obchody cudu lubelskiego. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Skandal wcielenia” – z nauczania Papieża; „Szata najbliższa ciału” – moc szkaplerza – temat numeru; „Do ostatniej kropli krwi” – o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa; „Cud w Zadarze” – o chorwackich Franciszkanach; „Błogosławiony wróg państwa” – o męczennikach z Argentyny; „Królowa jest tylko jedna” – pożegnanie Ireny Szewińskiej. W dodatku lubelskim: „Nie tylko konie kują” – ogólnopolskie spotkanie Kowali w Wojciechowie; „Matka płacze razem z dziećmi” – 60 r. cudu lubelskiego. Mamy także pisma: KROMKA /gazetka naszej parafii/; LIST DO PANI; APOSTOLSTWO CHORYCH; CUDA i ŁASKI BOŻE oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – a w nim: „Zatrzymaj aborcję” – od Annasza do Kajfasza; „Benedykt XVI o relacjach chrześcijan i Żydów” – temat numeru; „Repolonizacja Lubelszczyzny” – widziane z przeszłości. Książka pt.: „JAN PAWEŁ II TAJEMNICA FATIMY”. jest jeszcze do nabycia w naszym sklepiku. Zapraszamy także do biblioteki – Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + .