OGŁOSZENIA XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 VII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Na dzisiejszą EUCHARYSTIĘ wezwał nas Jezus Chrystus, który jest naszym Pasterzem. Nie chce On, żebyśmy byli rozproszeni, zagubieni, ale zbiera nas każdej niedzieli, by potwierdzić swoją miłość, ale też budować jedność między nami. EUCHARYSTIA, którą sprawujemy, pozwala nam poznać, co mamy czynić i udziela siły do wypełnienia poznanych obowiązków. Spoglądając na przykład Jezusa – troskliwego Pasterza, przeprośmy Go za to, że w sytuacjach, kiedy powinniśmy świadczyć o Nim, jesteśmy milczącymi gapiami i prośmy…

KALENDARIUM:
23 VII – ŚW. BRYGIDY, z., patronki EUROPY,
24 VII – Św. Kingi, dz.,
25 VII – Św. JAKUBA Ap., i Św. Krzysztofa, patrona kierowców.,
26 VII – Św. Rodziców NMP Joachima i Anny,

1. „Nie wyprodukowano nas w laboratorium. Wyrastamy z konkretnej rodziny, historii, kultury i musimy być w niej zakorzenieni. Tylko tak możemy coś zmienić – mówił papież Franciszek w przesłaniu do młodzieży… To trudne zadanie – Jesteście młodzi, ale zastanawiam się, czy naprawdę, a może jesteście zestarzałymi młodzieńcami? Bo jeśli się już zestarzeliście, to niczego nie zrobicie! Musicie być naprawdę młodzi! Z całą siłą młodości, by coś zmienić. Pierwsza rzecz, jaką musicie zrobić, to sprawdzić, czy nie jesteście ustawieni. Jeśli jesteście ustawieni, to nie dobrze. Kto się ustawił, musi zrobić krok wstecz.” – pouczał FRANCISZEK.
2. Dzisiaj XVI NIEDZIELA – IV niedziela miesiąca – Umocnij nas Panie przez udział w EUCHARYSTII.
3. Z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców – błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów odbędzie się w najbliższą środę – w dzień Patrona. Serdecznie wszystkich kierowców: samochodów motocykli, rowerów, motorowerów z pojazdami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a potem Modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane na tacę tego dnia i zbierane do puszki w dniach 22 VII – 29 VII są przeznaczone na Środki Transportu dla Misjonarzy – „MIVA POLSKA”.
4. Trwa IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2018. Jutro – czwarty koncert – grają goście z Francji – Państwo ERIC LEBRUN i MARIE – ANGE LEURENT. Serdecznie zapraszamy.
5. Trwają przygotowania i zapisy na 40 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. Hasłem są słowa: „Owocem Ducha jest miłość”. Zapraszamy do kancelarii parafialnej, a od 25 lipca rozpocznie funkcjonowanie sekretariat pielgrzymkowy, przed lubelską katedrą. Dla tych, którzy się nie wybiorą na pielgrzymkę istnieje: fundusz „Idę z Tobą”. Zachęcamy.
6. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: papież FRANCISZEK jedzie do PANAMY na Światowe Dni Młodzieży; „Pomnik Prezydenta Kaczyńskiego” – odsłonięty w Kraśniku; „Oaza życia monastycznego” – o mniszkach Trapistkach; „Św. Brygida – patronka EUROPY”, „EUROPA wykuwana w marszu” – o pielgrzymkach – temat numeru; W dodatku lubelskim: „Spotkanie z Matką” – w Księżomierzy; „Wielka woda i jeszcze większa solidarność”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Ewangelizator to nie gwiazda” – z nauczania Papieża; „Jestem człowiekiem wierzącym” – mówi Józef Skrzek; „Odsiecz z Krakowa” – kulisy encykliki „Humanae vitae”; „Biało-czerwone zobowiązanie” – symbole narodowe. W dodatku lubelskim: „Wojewódzkie Święto Policji” – w Puławach; „Idziemy po dobrych śladach” – Oaza ks. Blachnickiego. Mamy także pisma: KROMKA /gazetka naszej parafii/; LIST DO PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Tajemnice ul. Rakowieckiej; „Trójpodział władzy dla bezpieczeństwa; „Antykoncepcja od PAWŁA VI do FRANCISZKA”, „Przeciwnicy się mylili” – o encyklice Humanae Vitae; „Gdy Bóg się wyprowadza” – o sprzedawaniu kościołów. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7. Modlitwa za zm.: + Adam GRZEGORCZYK /nasz pracownik – blacharz/; Artur FRYCZ; + Teresa RUSA; + Feliks MIZERA /pogrzeb będzie w środę/.