OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 VII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Gromadzimy się dziś niczym tłum, o którym słyszymy w czytanej Ewangelii, na dzisiejszej EUCHARYSTII, na którą wezwał nas Jezus Chrystus, by usiąść wokół Niego. On natomiast będzie nas w cudowny sposób karmić swoim Słowem i Chlebem eucharystycznym. Bez tego pożywienia moglibyśmy ustać w drodze, stracić siły, by móc przybliżać się do Królestwa Bożego. Jezus chce jednak obdarzać nas obfitością swojej łaski, dlatego najpierw wyznajmy to, co nas oddala – naszą grzeszność i przeprośmy…

KALENDARIUM:
30 VII – Św. Piotra Chryzologa, bp., dK.,
31 VII – Św. Ignacego z Loyoli, prb.,
1 VIII – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp., dK.,
4 VIII – Św. Jana Marii Vianneya, prb., patrona kapłanów,

1. „Trzeba budować mosty a nie mury – napisał Ojciec Święty do obradujących w Sarajewie teologów moralnych. Zaznaczył, że często sam o tym przypomina na różnych forach, chociaż jego apele napotykają na różnego rodzaju opory. „Nie rezygnując z roztropności, jesteśmy wezwani do rozpoznawania każdego znaku i mobilizowania całej naszej energii by usunąć mury podziału i budować mosty braterstwa na całym świecie” – stwierdził Ojciec Święty.
2. Dzisiaj XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – Liturgia dzisiejsza ukazuje nam Chrystusa, jako tego, który karmi naszą duszę – Słowem Bożym i ciało – chlebem. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?.
3. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 sprawujemy EUCHARYSTIĘ w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlimy się za pracujących kapłanów; I piątek – spowiadamy od godz. 17.00 i podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa /godz. 18.00/; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 /będzie okazja do spowiedzi św./.
4. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
5. 3 VIII wyrusza 40 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – szczególne rekolekcje w drodze, Trudy marszu łączymy z modlitwą w niezliczonych intencjach. Hasłem są słowa: „Owocem Ducha jest miłość”. Trwają zapisy w kancelarii i w sekretariacie pielgrzymkowym, przed lubelską katedrą. Dla tych, którzy się nie wybiorą na pielgrzymkę istnieje: fundusz „Idę z Tobą”.
6. W najbliższą środę – 1 VIII w par. Miłosierdzia Bożego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki – grupy 14 /puławskiej/. Serdecznie zapraszamy.
7. W ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Puławy 2018. W najbliższy poniedziałek – 30 VII koncertuje sam kierownik festiwalu – P. JERZY KUKLA. Serdecznie zapraszamy.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: Przedstawiono oficjalną wersję hymnu na 34 ŚDM; „Jezus: szukam właśnie ciebie” – modlitwa w intencji powołań; „Jesteście szczęśliwym, narodem, bo macie wiarę w sercach” – mówi kard. Burke; „Rocznica Powstania Warszawskiego” – 1 VIII – temat numeru; „Jestem szczęśliwym człowiekiem” – mówi Włodzimierz Lubański; „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. W dodatku lubelskim: „40-lecie pielgrzymki” – z Lublina. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Wszyscy potrzebujemy Chrystusa” – z nauczania Papieża; „Kiedy wspólna Wielkanoc?” – dyskusja między Wschodem i Zachodem; „Dla wspólnego dobra” – 25 lat konkordatu; „Koloratka i powstańcza opaska” – księża w Powstaniu Warszawskim. W dodatku lubelskim: „Polska jest dla nas luksusem” – Caritas pomaga; „Cukier w baku i wybuchowy żurek” – pielgrzymka przed 40 laty. Mamy także pisma: KROMKA /gazetka naszej parafii/; LIST DO PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Stefan Wyszyński – ksiądz i powstaniec”, „Kapelani Powstania Warszawskiego” – temat numeru; „Akcja WISŁA – prawda czy mit”; „Czy istnieje modlitwa w 100% skuteczna”. Jest dodatek do PRZEWODNIKA – modlitewnik – 5 minut z Bogiem. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.