OGŁOSZENIA XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VIII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Różne motywacje może mieć człowiek przychodząc na niedzielną EUCHARYSTIĘ, od spełnienia zadość przykazaniu Dekalogu, po wyproszenie jakiejś łaski. Bóg jednak zawsze przychodzi w tym, sakramencie jako pokarm. Wsłuchajmy się dziś w biblijne historie o tym, jak Jezus Chrystus, karmi na pustyni swój lud oraz jak wzywa do szukania czegoś więcej, niż tylko pożywienia. On chce nas nasycić samym Sobą. Najpierw więc przeprośmy Boga za nasze zaniedbania w sprawowaniu EUCHARYSTII i prośmy…
KALENDARIUM:
6 VIII – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE,
8 VIII – Św. Dominika, prb.,
9 VIII – Św. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA, dz., m., patronki Europy,
10 VIII – Św. WAWRZYŃCA, diak., m.,
11 VIII – Św. Klary, dz.,
1. „Okres wakacji jest okazją nie tylko do wypoczynku i do odnowy sił fizycznych i psychicznych, ale także do pobudzenia naszego życia duchowego i umocnienia więzi z Bogiem i z ludźmi – stwierdził papież. Wyraził pragnienie, by był to czas pokoju, radości i kontemplacji piękna stworzeń i sztuki, które świadczy o dobroci Boga dla nas. Niech wam stale towarzyszy Jego błogosławieństwo! – powiedział Franciszek.
2. Dzisiaj XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; zmiana tajemnic o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym przy puszce dziękujemy.
3. Jutro – 6 VIII – UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Niech ten uroczysty dzień będzie owocny dla nas.
4. Tradycyjnie w naszej duchowości sierpień jest miesiącem poświęconym czci NMP. Pielgrzymki wędrujące na Jasną Górę, w parafiach odprawiane odpusty, święta maryjne są wyrazem najwyższej czci oddawanej Matce Bożej, która jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą. Uczmy się od Maryi żyć w bliskości Boga.
5. Właśnie z Lublina 3 VIII wyruszyła 40 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – szczególne rekolekcje w drodze, Hasłem są słowa: „Owocem Ducha jest miłość”. Łączmy się w modlitwie z pielgrzymami, szczególnie poprzez fundusz „Idę z Tobą”.
6. Sierpień to także czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych, od wielu lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali w intencji wszystkich zniewolonych i ich rodzin.
7. W przyszłą niedzielę – II miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, a po niej czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Centrum Charytatywne CARITAS w Krasnymstawie.
9. Rozpoczęła się „druga połowa” IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Puławy 2018. W poniedziałek – 6 VIII zagra – P. WOJCIECH RÓŻAK – rodem z Gliwic. Serdecznie zapraszamy.
10. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ul. Krakowskie Przedmieście 27) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczny SMAL odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”. Zapraszamy.
11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: Papież FRANCISZEK odwiedził staruszkę; „Bł. Paweł VI szedł pod prąd” – 50 lat „Humanae vitae”; „Rodzice papieża na ołtarze”; „Nowe sanktuarium na Białorusi” – w Nowogródku; „Orlęta Warszawy 1944” – 74 r. Powstania Warszawskiego; „Kto pamięta o Edycie Stein”, „Wołanie o Europę Ducha” – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Lubelski lipiec”; „W sutannie przeciw Niemcom i komunistom”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Dam wam radę” – z nauczania Papieża; „Kocham – nie piję” – 100 dni abstynencji; „To nie casting” – o pustoszejących seminariach; „Wiara w ukryciu” – męczeństwo katolików w Japonii. W dodatku lubelskim: „Pan od gór” – wyprawa na Kaukaz; „Jesteście strażnikami poranka” – rok 2016 – Arena Lublin. Mamy także pisma: KROMKA /gazetka naszej parafii/; LIST DO PANI; NASZA ARKA; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „O dzieciach po nowemu”, „Grzech krycia grzechu” – rozmowa z O. Augustynem; „Bez państwa, bez praw” – o chłopcach z Tajlandii; „Święta z żydowskim rodowodem”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
12. Modlitwa za zm. + Henryk PTASIŃSKI /pogrzeb jutro – 6 VIII – o godz. 11.00/