OGŁOSZENIA XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VIII 2018 r.

WPROWADZENIE:. Chrystus zapraszając nas na EUCHARYSTIĘ mówi wprost: „Ja jestem Chlebem życia, który z nieba zstępuje(…). Jeśli ktoś spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki”. I po to właśnie tutaj przyszedłeś, aby spożywać Chleb życia wiecznego. Byłoby smutno i wielką stratą, gdybyś przegapił tę okazję. Na początku naszego spotkania z Bogiem oczyśćmy serca z nagromadzonych brudów grzechu powszedniego…
KALENDARIUM:
14 VIII – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prb., m.,
15 VIII – WNIEBOWZIĘCIE NMP,
17 VIII –Św. Jacka, prb.,
1. „Wolność człowieka rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby prawdziwy Bóg był jedynym Panem… Bez prymatu Boga łatwo popadamy w bałwochwalstwo i zadowalamy się nędznymi pocieszeniami… Człowiek otwiera się na ojcostwo Boga właśnie ze względu na swoją niewystarczalność. Wolność człowieka rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby prawdziwy Bóg był jedynym Panem. To pozwala nam zaakceptować naszą kruchość i wyrzucić bożków z naszych serc… W Chrystusie nasza kruchość nie jest już przekleństwem, lecz miejscem spotkania z Ojcem i źródłem nowej mocy z wysoka” – stwierdził papież na zakończenie swojej katechezy.
2. Dzisiaj XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim, które poprowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Centrum charytatywne CARITAS w Krasnymstawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
3. W najbliższą środę – 15 VIII – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, o 9.00, 10.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wianków /zbóż, ziół i owoców/. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 /zapraszamy na odpust do parafii Wniebowzięcia NMP – suma o godz. 12.00/. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc każdego katolika obowiązuje odział we Mszy św. Zapraszamy.
4. Sierpień to czas wielkich wydarzeń religijnych, historycznych, rocznic patriotycznych. Od wielu lat jest ogłaszany jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali w intencji wszystkich zniewolonych i ich rodzin. W naszych codziennych modlitwach łączmy się także z pielgrzymami, którzy podążają na Jasną Górę. Dotrą do celu 14 VIII w godz. południowych
5. Trwa IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Puławy 2018. W najbliższy poniedziałek – 13 VIII zagra – P. KRZYSZTOF MUSIAŁ – młody organista, jeszcze student krakowskiej Akademii Muzycznej, rodem z Brzeska. Serdecznie zapraszamy.
6. Komunikat Ks. Abpa – przeczytać:
7. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ul. Krakowskie Przedmieście 27) można się zapisać na tegoroczny SMAL, który odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”. Zapraszamy.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: Papież FRANCISZEK przypomniał Bł. Pawła VI; „Zakochani w Polsce” – kongres młodzieży polonijnej; „Jutro się to wszystko skończy” – pamiętamy o bohaterach – temat numeru; „303. Bitwa o Anglię” – 17 VIII na ekranach kim; „Z ciałem i duszą do nieba” – Wniebowzięcie NMP. W dodatku lubelskim: „W drodze na Jasną Górę”; „Wołanie o pojednanie” – w Chełmie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Decydujący krok” – z nauczania Papieża; „Zabójczy odlot” – walka z dopalaczami; „Wzniosły szczyt” – o Wniebowzięciu Maryi; „Nie ma „nas” i „ich” – przystanek Jezus; „Nie patrz na nas! Patrz w ziemię!” – 77 r. śm. Św. O. Kolbe. W dodatku lubelskim: „Wyruszyli w drogę”; „Do SMAL-u gotowi; „To była przełomowa chwila” – rok 1918 – powstanie KUL. Mamy także pisma: LIST DO PANI i PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „74 lat później” – godz. „W”, „Kara nieludzka” – o karze śmierci; „Krok w tył, to krok wprzód” – o małżonkach; „Serce ze szmatek”, „Prawda i sens” – o sprawach polskich; „Wojtyłowie na ołtarze”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Hanna CHMIELEWSKA.