OGŁOSZENIA XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII 2018 r.

WPROWADZENIE: Często jest tak że żyjemy tylko dla siebie, dla swoich ambicji albo zwyczajnie dla własnego szczęścia. Któż z nas może powiedzieć z wewnętrznym przekonaniem, że żyje dla Chrystusa? Koncentrując się na tym, co przyziemne, gubimy się na ścieżkach naszego życia. Potrzeba nam mądrości. Naprzeciw nam wychodzi Jezus Chrystus udzielając nam największego daru – źródła mądrości, swego Ciała i Krwi. Dzięki Chrystusowi perspektywa wieczności przed nami. Serdecznie witamy dzisiaj naszego Gościa – misjonarza z Norwegii – ks. Marcina – naszego byłego wikariusza i słuchamy. A na początku tej EUCHARYSTII oczyśćmy serca z nagromadzonych brudów grzechowych…
KALENDARIUM:
20 VIII – Św. Bernarda, op., dK.,
21 VIII – Św. Piusa X, p.,
22 VIII – NMP Królowej,
24 VIII – ŚW. BARTŁOMIEJA Ap.,
26 VIII – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli JASNOGÓRSKIEJ,
1. „Niech św. Stanisław uczy Was tej wolności, która nie jest biegiem na oślep, ale zdolnością rozeznawania celu i obierania najlepszych dróg postępowania i życia. Niech Was uczy szukać zawsze i nade wszystko przyjaźni z Jezusem czytać i medytować Jego słowo, i przyjmować w Eucharystii Jego miłosierną i pełną mocy obecność, abyście potrafili oprzeć się presji światowej mentalności. Niech św. Stanisław uczy Was nie bać się ryzyka i marzeń o prawdziwym szczęściu, którego źródłem i gwarantem jest Jezus Chrystus. On jest Panem ryzyka, jest Panem wychodzenia zawsze «poza». (…) Pragnie On waszych rąk, by nadal budować dzisiejszy świat. Chce go budować z wami” Niech z nieba wspiera Was św. Stanisław i niech inspiruje Was jego życiowe motto: „Ad maiora natus sum” – „do wyższych rzeczy jestem zrodzony”! – napisał Papież do biskupa płockiego w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży…
2. Dzisiaj XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII „niedziela fatimska”. W rocznicę kolejnego objawienia w FATIMIE Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo FATIMSKIE na godz. 19.00.
3. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli JASNOGÓRSKIEJ. Będziemy dziękować za Jej obecność i opiekę nad naszym Narodem od ponad 600 lat. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci – „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”.
4. IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej zbliża się ku końcowi. W poniedziałek – 20 VIII będziemy gościć – P. Irenę WISEŁKA – CIEŚLAR – Dziekana Wydziału w Akademii Muzycznej w Łodzi. Pani Profesor prowadzi jednocześnie klasę organów w tejże Akademii. Serdecznie zapraszamy.
5. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL odbędzie się w Garbowie dnia 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”. Zapraszamy.
6. Za 2 tygodnie – 1-2 IX – w Sanktuarium w Wąwolnicy odbędą się uroczystości 40 rocznicy koronacji M. B. Kębelskiej. Głównym celebransem jest ks. kard. Stanisław Dziwisz, będzie także obecny ks. bp Henryk Tomasik z Radomia i biskupi lubelscy. Jest zaproszenie ks. Kustosza.
7. WYŻSZA SZKOŁA KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ w Toruniu daje szansę 30 maturzystom bezpłatnego studiowania, dla innych są stypendia. Informacje na temat Uczelni /w gablocie/.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Bóg gwarantem autentycznej wolności” – przypomniał FRANCISZEK; „Kościół pielgrzymujący” – na Jasnej Górze; „Na Mont Blanc z Dekalogiem” – Europa Christi; „Rodzina na celowniku” – temat numeru; „Św. Jan Paweł II jako Hetman Chrystusa” – 40 r. wyboru. W dodatku lubelskim: „Z pomocą bezdomnym” – mówi ks. Kosicki; „Lubelscy biskupi w niewoli”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Młodzi w Rzymie” – spotkanie z Papieżem; „Eutanazja coraz powszechniejsza” – Kanada, Belgia; „Beczka prochu” – o św. Jacku – temat gościa; „Papież zwykłych ludzi” – PIUS X; „Męczennicy z Pariacoto” – s. Berta mówi o polskich misjonarzach. W dodatku lubelskim: „To było ciche naleganie” – o powołaniu; „Znany pisarz i wielka dama” – o Żeromskim w Nałęczowie; „Artystka minimalistka” – wystawa na KUL-u. Mamy także pisma: LIST DO PANI; CUDA i ŁASKI BOŻE; APOSTOLSTWO CHORYCH i PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „O eutanazji w Belgii i aborcji w Argentynie”; „Biskupi o wyborach”; „Kara śmierci jest nieludzka”; „Antyklerykalizm i jego twarze”; „Dywizjon 303”. W sklepiku są podręczniki do katechezy, Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
9. Modlitwa za zm.: + Krzysztof STACHYRA.