OGŁOSZENIA NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – XXI Niedziela – 26 VIII 2018 r.

WPROWADZENIE: „Królowo Polski – przyrzekamy” – słowa, które przewijają się w Jasnogórskim Ślubowaniu Narodu. Napisał niegdyś Tomasz Merton: „Jej bogactwem jest ubóstwo, Jej chwałą – Jej cichość, Jej mocą to, że jest Służebnicą Pańską”. Pielgrzymujemy dziś fizycznie lub duchowo na Jasną Górę do NMP Częstochowskiej. To właśnie tam szczególnie czuć Jej obecność, obecność „Matki, która wszystko rozumie…”. Na początku tej EUCHARYSTII oczyśćmy serca z nagromadzonych brudów grzechowych…

KALENDARIUM:
27 VIII – Św. Moniki,
28 VIII – Św. Augustyna, bp., dK.,
29 VIII – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

1. „Szczególnie pozdrawiam wszystkich, którzy w tych dniach pielgrzymują na Jasną Górę, by uczestniczyć w niedzielnej Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Królowa Polski prowadzi was i umacnia w wierze, byście odważnie głosili świtu święte imię Boga i świadczyli o Nim swoim życiem. Z serca błogosławię wasz pobyt w Rzymie, pielgrzymi trud i czas waszego wakacyjnego wypoczynku. Powierzam się waszym modlitwom podczas mojej bliskiej już podróży apostolskiej do Dublina. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział papież FRANCISZEK.

2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli JASNOGÓRSKIEJ – XXI Niedziela. Dziękujemy za Jej obecność i opiekę nad naszym Narodem od ponad 600 lat. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci – „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”.

3. Komunikat – zaproszenie Ks Abpa do Wąwolnicy.

4. Za tydzień – 1 i 2 IX – w Sanktuarium w Wąwolnicy odbędą się uroczystości 40 rocznicy koronacji M. B. Kębelskiej. Z naszej parafii udadzą się dwie pielgrzymki: piesza – wyjście o godz. 4.15 /dołączamy do parafii M. B. Różańcowej/ i rowerowa – wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.30. Zachęcamy także do wyjazdu własnymi środkami lokomocji, ks. Kustosz serdecznie zaprasza.

5. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00.
6. 1 IX to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

7. IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej zbliża się ku końcowi. W poniedziałek – 27 VIII – ostatni koncert. Zagra już po raz drugi P. Rościsław WYGRANIENKO – pochodzący z Ukrainy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Bóg zbawia całego człowieka” – przypomniał FRANCISZEK; „Szczyt pielgrzymkowy” – na Jasnej Górze – temat numeru; „Kryterium Jana Pawła II” – Europa Christi; „Jan Paweł I” – 40 r. wyboru; „Włościanin i Polak” – Wincenty Witos; „Matka Boska AK”. W dodatku lubelskim: „Jubileuszowa pielgrzymka u celu”; „Jubileusz koronacji Madonny” – w Wąwolnicy. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Eucharystia nas kształtuje” – naucza Papież; „Od Rzymu do Dublina”, „Rodzina według FRANCISZKA” – Papież wśród Rodzin; „Beatyfikacja prym Tysiąclecia w 2019 roku”; „Królewskie DNA” – Maryja z Jasnej Góry. W dodatku lubelskim: „Kultura ludowa ciągle żywa”; „I stał się cud” – 740 lat temu W Wąwolnicy; „Najlepszą reklamą jest jakość” – o szkole języka polskiego na KUL-u. Mamy także pismo: PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Do Irlandii na misję” – pielgrzymka Papieża; „Robił, co mógł” – umarł Kofi ANNAN; „Problem jest w nas” – abp Ryś mówi o „reformie papieża FRANCISZKA” – temat numeru; „Nie urodziły się matki, nie urodzą się dzieci”. W sklepiku są podręczniki do katechezy, Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Modlitwa za zm.: + Marian WOJDAT.