OGŁOSZENIA XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 IX 2018 r.

WPROWADZENIE: Po ostatnim tygodniu wakacji – dla niektórych lub po kolejnym tygodniu pracy, zajęć i obowiązków – dla innych, gromadzimy się wokół ołtarza naszego Pana. Jemu przynosimy nasze sukcesy, osiągnięcia, porażki, ale też nagromadzone problemy, trudności często przekraczające nasze możliwości. Dziękujemy za dobro, które otrzymaliśmy od innych, a zwłaszcza za „każde dobro, jakie otrzymujemy i wszelki dar zstępujący z góry od Ojca świateł”. Na początku tej EUCHARYSTII oczyśćmy serca z nagromadzonych brudów grzechowych…

KALENDARIUM:
3 IX – Św. Grzegorza Wielkiego, p., dK.,
7 IX – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb.,
8 IX – NARODZENIE NMP.,

1. „Jakże bardzo świat potrzebuje rewolucji miłości, czułości, która ocaliłaby nas od obecnej kultury tymczasowości! I ta rewolucja – jak wiemy – zaczyna się w sercu rodziny”. Papież nie pominął bólu i goryczy, „ze względu na wielkie cierpienia spowodowane w tym kraju przez nadużycia wobec małoletnich, również przez członków Kościoła. „Błagałem Maryję o wstawiennictwo w uzdrowieniu ofiar, oraz by dała nam siłę, żebyśmy stanowczo dążyli do prawdy i sprawiedliwości” – powiedział papież FRANCISZEK. Zaznaczył, że ze Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie zabiera przed wszystkim radość doświadczenia wiary. Podkreślił, że ideałem rodziny jest wierna miłość małżeńska. Powierzył rodziny na całym świecie, przygotowujące się do kolejnego spotkania za trzy lata w Rzymie, opiece Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
2. Dzisiaj XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – I niedziela miesiąca: krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po EUCHARYSTII o godz. 12.00; zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Zbieramy także ofiary do puszki na .
3. Dzisiaj – 2 IX – w Sanktuarium w Wąwolnicy odbywają się uroczystości 40 rocznicy koronacji M. B. Kębelskiej. Z naszej parafii udały się dwie pielgrzymki: piesza i rowerowa. Zachęcamy także do wyjazdu własnymi środkami lokomocji, ks. Arcybiskup i ks. Kustosz serdecznie zapraszają. /tylko do południa/.
4. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów: Szkoły nr 1 i LO im. KEN, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00. Podziękujemy za szczęśliwe wakacje i będziemy prosić Pana Jezusa o błogosławieństwo w nowym czasie pracy.
5. W poniedziałek – 3 IX – zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Mszę św. o godz. 18.00 następnie na spotkanie formacyjne w sali /na górze/.
6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiadamy dzieci od godz. 17.00, dorosłych od 17.30, a Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
7. W najbliższą sobotę uroczystość Narodzenia NMP zwaną Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzoną Godzinkami/; 9.00; 16.00 i 18.00.
8. Za tydzień – w II niedzielę miesiąca – serdecznie zapraszamy na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 i na czuwanie w intencji Ojczyzny. Modlitwie przewodniczą członkowie Akcji Katolickiej.
9. NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” organizuje 16 IX 2018 r. wyjazd na XXXVI pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę. Zapisy w biurze przy ul. Wojska Polskiego 1 lok 31 lub telefonicznie: 668 494 363 i 81 886 44 90 albo 608 689 521 w nieprzekraczalnym terminie do 10 IX. Zachęcamy.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Ewangelia rodziny: radość dla świata” – FRANCISZEK w Dublinie; „Ona załatwi każdą sprawę” – Światowe Centrum Modlitwy o Pokój; „Projekt bractwa muzułmańskiego” – podbój Europy; „Dekret o heroiczności cnót” – kard. Wyszyński w drodze na ołtarze; „Westerplatte polskie Termopile”. 79 r. wybuchu II wojny światowej – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Zjawienie M. B. w Kęble”; „Bronił każdego człowieka” – w cyklu formacja duchowa. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Musieliśmy otworzyć oczy” – naucza Papież w Dublinie; „Rodzina w pogubionym świecie” – Papież wśród Rodzin; „Podróż do Kościoła zgorszonego” – Papież w Irlandii; „Proroctwo Maksymiliana” – Maryja w Niepokalanowie. W dodatku lubelskim: „Bóg zaprasza nas na ucztę” – młodzież w Garbowie; „Modlitwa i wiara” – umacniane przez rekolekcje. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; LIST do PANI; NASZA ARKA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Nie ma innej drogi” – przesłanie Papieża – temat numeru; „70 lat czekania” – o Korei płn. i płd.; „Ile może Prezydent” – sprawy polskie; „Niewidzialni” – o nadzwyczajnych szafarzach Eucharystii. W sklepiku są podręczniki do katechezy wszystkich klas szkoły podstawowej. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Henryk WITKOWSKI; + Hieronim DEC.